Neler Yeni

Otomatik araba kullanmayı ne kadar sürede öğrenirim?

PokemonTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
512
İsim
Salih ÇARDAK
3 hafta oldu otomatik araç alalı, sıfır hiçbir şey bilmiyordum, geçen hafta İzmir - Niğde gittim geldim. Park olayını biraz daha kavramam gerekiyor. 10 günün sonunda rahat rahat kullanmaya başladım ama ilk günden trafiğe çıkıp dar sokaklar ile yüzleştim, trafiğin aktığı alanda park çalıştım vs

XxXs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Mahmut-Yılmaz
Araba sürmeyi öğrenmek diye bir şey yok, arabayı sürdükçe öğrenmen devam edecek. Ehliyet sınavından geçecek kadar öğrenmek ne kadar sürer diyorsan ortalama 1 ay.
Hiç sürmedim hocam ondan deneyimim yok

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Neden hocam sol ayakla basarsam ne olur?
Bilmedigimden soruyorum
hocam sol ayakla basarsan sağ ayak gaza basıyor. Şimdi ikisinede aynı anda basarsan hem ekran görüntüsü çekersin hemde fren gücü azaltırsın. Birde frene zararlı.

XxXs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Mahmut-Yılmaz
3 hafta oldu otomatik araç alalı, sıfır hiçbir şey bilmiyordum, geçen hafta İzmir - Niğde gittim geldim. Park olayını biraz daha kavramam gerekiyor. 10 günün sonunda rahat rahat kullanmaya başladım ama ilk günden trafiğe çıkıp dar sokaklar ile yüzleştim, trafiğin aktığı alanda park çalıştım vs
Hocam ben o kadar zorlayacağımı da düşünmüyorum düz yollarda gezerim arada diye
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam sol ayakla basarsan sağ ayak gaza basıyor. Şimdi ikisinede aynı anda basarsan hem ekran görüntüsü çekersin hemde fren gücü azaltırsın. Birde frene zararlı.
Frene basacagım zaman ayagımı gazdan ceksem?

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
728
İsim
Anonim
Araba sürmeyi öğrenmek diye bir şey yok, arabayı sürdükçe öğrenmen devam edecek. Ehliyet sınavından geçecek kadar öğrenmek ne kadar sürer diyorsan ortalama 1 ay.
yanlış bilgi, hayatımda hiç araba sürmememe rağmen 4 gün günde 1 saat direksiyon eğitimiyle manuel ehliyeti tekte almıştım

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,151
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları

Öyle yapman lazım zaten :D

Rulep

80+ Gold
otomatik veya manuel öğrenmede sorun yok marifet sürmekte sürücü kursları iyisine denk gelirsen öğretirler bana sınavdan geçmeme yardımcı oldular ben 2 ayda öğrendim rahat trafikte sürmekten bahsediyorum baban sana arabayı verirse 2-3 haftada korkunu yenersin

GodlyPain

80+ Bronze
yanlış bilgi, hayatımda hiç araba sürmememe rağmen 4 gün günde 1 saat direksiyon eğitimiyle manuel ehliyeti tekte almıştım
hocam gayet doğru bilgi, her arabayla ileri gidebilen süremiyor

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
"Ortalama" :) Ben de 13 yaşından beri araba sürerek gittim ikinci denememde anca aldım.

1685719299702.png

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
728
İsim
Anonim

Receb İvedik

80+ Bronze
hocam her direksiyon başına geçen araba süremiyor maalesef . bana göre araba sürmeyi bilmek manüelle istop ettirmemek değil direksiyon hakimiyetinin iyi olması , nerede ne hızda gideceğini bilmek , viraja hızla girip virajın başında frene oturmamak vs. o yüzden ehliyet almak bana göre araba sürmeyi bilmek değil sadece sürme izni

• Beğen
Reaksiyonlar: XxXs

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1

Hocam öyle olur ama acil durumlarda o iş pek olmaz. En iyisi sağ ayakla kullanmak. Hatta doğrusu sağ ayakla kullanmak. Siz sağ ayakla kullanmaya kendinizi hazırlayın.

• Beğen
Reaksiyonlar: XxXs
Top Bottom