Neler Yeni

Oy kullanmak için bu kadar masrafa deger mi

Depremden dolayı ikametgahimin olduğu yerden uzakta yaşıyorum. Gidip oy kullanmam için toplam 500 TL yol parası vermem gerekiyor zaten öğrenciyim 1 TL nin hesabını yapıyorum oy vereceğim adayında 5 senede bana 500 TL kazandırmayacaginı tahmin ettiğim için oy kullanmaya gitmeyecem. Yani bizi zaten soyuyorlar, soysunlar diye bir 500 TL daha bayılmaya gerek yok

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,193
İsim
Ahmet Deniz
Depremden dolayı ikametgahimin olduğu yerden uzakta yaşıyorum. Gidip oy kullanmam için toplam 500 TL yol parası vermem gerekiyor zaten öğrenciyim 1 TL nin hesabını yapıyorum oy vereceğim adayında 5 senede bana 500 TL kazandırmayacaginı tahmin ettiğim için oy kullanmaya gitmeyecem. Yani bizi zaten soyuyorlar, soysunlar diye bir 500 TL daha bayılmaya gerek yok
hocam sen TC vatandaşı isen gitmek zorundasın, gitmek istemiyorsan da önceden ikametgahını aldırsaydın!

TİTAN.

80+ Platinum
hocam sen TC vatandaşı isen gitmek zorundasın, gitmek istemiyorsan da önceden ikametgahını aldırsaydın!
Kim zorundasın diyor arkadaşın durumu yok en mantıklısı cezayı ödemesi yada ikamegahınıolduğu yer aldırması olabilir
En mantıklısı ya cezanı ödemen yada ikametgahını olduğunu yere aldırman

BGSGP

80+ Bronze
Kimsenin şeyinde olmayan seçim için kendini zora düşürmeye gerek yok, boşver.

Emin ol ikametgâhının olduğu yer olan kişiler bile oy kullanmazlar.

Demem o ki, ülke gitti zaten boşver. Burdan kaçmaya odaklan (opsiyonel).

JuunBuun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
828
İsim
Taksim Delisi Cenk
o değilde,konuyu açmandaki amaç ne ben hala anlamış değilim.
oy kullanıcam ama,gitmeye gerek yok....diyorsun.
o zaman bende konu açayım,markete gitmek istiyorum ama evde ekmek varmış gitmeme gerek yok.
gole-maya-calmak_1690378_m.jpg

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,113
İsim
Semih Boran
Değmez kesinlikle. Oy kullanmamak gerekiyor zaten gerçek, bağımsız bir aday gelene kadar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gerek yok fakat 300₺ cezası var bilgin olsun. Gidersen 500₺ harcarsın kalırsan 300₺ öyle düşün.
Ceza yazılıyor mu da? Hiç ceza gelen duydunuz mu peki?

KAANT10X

80+ Bronze
Üstad değmez boşver öğrenci olmasan ve durumun iyi olsa kullansan iyi olur derim ama seni zor duruma düşürecekse boşver. 300 TL olayı aslında 60 lardan beri var milli egemenlik gereği oy kullanmak hak değil görev ama bugüne kadar uygulamada hiç bir zaman oy kullanmayanlara yaptırım uygulandığı duyulmamış bir şey. Ama eğer bir sürpriz olurda ceza keserlerse 500 TL vereceğine 300 TL verirsin yine kurtarırsın ama dediğim gibi hiç bir şey olmaz.

Tanzanyalı Ökkeş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
926
İsim
Harun Duman
500 TL masraf yapmak yerine kalıp 300 TL cezasını ödemek daha mantıklı geliyor hocam.

Rulep

80+ Gold
oy vereceğin partiye git masrafını karşılarlar bence 500 TL koymaz onlara

o değilde,konuyu açmandaki amaç ne ben hala anlamış değilim.
oy kullanıcam ama,gitmeye gerek yok....diyorsun.
o zaman bende konu açayım,markete gitmek istiyorum ama evde ekmek varmış gitmeme gerek yok.
Alıntıyı görüntüle
Tartışma amaçlı konuyu açtım insanların görüşlerini merak ettim konu açmak için bir kısıtlama mi var?

Top Bottom