Neler Yeni

Oyun için custom windows 10 önerisi

Görkem Ertopcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Görkem Ertopcu
İyi akşamlar, eskiden foxos 1809 kullanıyordum fakat eski bir sürüm olduğu için valorant açılmıyordu. Normal windows'a göre göz ile görülür fps artışı sağlıyordu. Şuan da windows 10 20h1 öncesinde valorant açılmıyor. Güncel olarak ne önerirsiniz ? Cihaz özelliklerim çok düşük bilgisayar 10 yıllık.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,138
İsim
Emre Zengin
İyi akşamlar, eskiden foxos 1809 kullanıyordum fakat eski bir sürüm olduğu için valorant açılmıyordu. Normal windows'a göre göz ile görülür fps artışı sağlıyordu. Şuan da windows 10 20h1 öncesinde valorant açılmıyor. Güncel olarak ne önerirsiniz ? Cihaz özelliklerim çok düşük bilgisayar 10 yıllık.
Valorantta ne hatası veriyor hocam? Çünkü Windows 10 içinde TPM ve Secure Boot şartı getirdiler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows 10 LTSC 2021 işini görecektir. Bu sürümlerin içi bomboş oluyor. Windows fotoğraf görüntüleyicisi bile yok CMD üstünden kodla ekliyorsun.

Görkem Ertopcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Görkem Ertopcu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valorantta ne hatası veriyor hocam? Çünkü Windows 10 içinde TPM ve Secure Boot şartı getirdiler.

Windows 10 LTSC 2021 işini görecektir. Bu sürümlerin içi bomboş oluyor. Windows fotoğraf görüntüleyicisi bile yok CMD üstünden kodla ekliyorsun.
Valorant windows'un eski sürümlerinde çalışmıyor

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Emir
X-lite denersin.
Ama Custom olanlarda güvenlik ayarlarını yapmak biraz uzun.
Ayrıca driver yedekleme al.

Çoğu zaman pratik bilgileri internette ararsınız. Kodlama uygun olmayınca çalışmıyor.
Windows 10 için denediğim sürücü yedekleme ve yükleme komutlarını aşağıda bulabilirsiniz.

DİSM komutları ile sürücü yedekleme [POWERSHELL => WINDOWS + X TUŞLARINA BASARAK - YÖNETİCİ]
Kod:
dism /online /export-driver /destination:"HEDEF DOSYAYI BURAYA YAZIN"
Sürücüleri belirttiğiniz hedefe yollar.

Yedeklenen sücüleri toplu yükleme [POWERSHELL => WINDOWS + X TUŞLARINA BASARAK - YÖNETİCİ]
Kod:
pnputil /add-driver SÜRÜCÜ DOSYASINI BURAYA YAZIN\*.inf /subdirs /install /reboot
Alt klasörleri inceler, yükler gerekirse yeniden başlatır.

Eee yeniden başlatmayı haketti sistem.
Ben bu kodu daha çok işletim sistemlerindeki sürücü imzalarını kontrol etmek ve doğru olanla değiştirmek için kullanııyorum.
İşinize yaradıysa cevap vererek geri bildirim yapabilirsiniz.

X-lite-10-pro-v3
Test ediyorum. Her hangi bir lisans istemedi henüz internete bağlı değil.
45-50 işlem, 630 olay, 22500 yük
1gb ram boşta kullanım
Turbo modu açık.
Sanallaştırma hyperV kapalı.
Defender açık.

Tedbirler:
1-PC ADINI DEĞİŞTİR
2-YENİ KULLANICI OLUŞTUR. (ADMİNİSTRATOR)
3-YENİDEN BAŞLAT VE DIGER YÖNETİCİ HESABI SİL. (TEMEL KULLANICILAR DURSUN. ADMN, DEFAULT, GUEST, WDAG DISABLED NORMALDE)
4-TEMEL SCRIPTLERI GÖZDEN GEÇİR.
(DISM, CLEAN, FIREWALL DATA VE FIX, SMB FIX, REG FIX, NOTIFICATION FIX, SERVICE FIX, UAC FIX, UPDATE DISABLE/ENABLE
6-DEFENDER EXCLUSIONS => WINDOWS DEFENDER
7-FIREWALL AÇ.

Yönergeler tamamlandı.
Driverlar bu işletim sistemi yüklenmeden önce yedeklenmeli. (Dism komutu var sürücü yedekleme için onu kullanabilirsiniz.)
Virus kontrolleri yapılıyor... Temiz.
Kaspersky KVRT
ADWCLEANER
RKILL (UPDATE kapalı)
Wise ve CC eski kalıntılar silindi.
Defender Örnek Gönderme ve kendini tarama kapatıldı.
Dil ve Güncelleme ayarlanacak.
Güncellemeler sağlıklı çalışıyor. (İsteğe göre kapalı kalabilir)
Yedek driverlar yüklendi.
Dil eklendi.
Aktivasyon uyarısı görüldü. (Kurulumda sormuyor.)
Güncellemeler teyitleniyor...
(0x80070643) WinREcovery sorunu kronik powershell script denenebilir.
Performans testine hazırlanıyor...
Defender ve comodo firewall birlikte sorunsuz çalışıyor.
Performans eski sisteme göre ideal.
Fps testlerini youtube üzerinden izleyebilirsiniz

Yabancı dil varsa sana kılavuz video iletebilirim.

Top Bottom