Neler Yeni

Oyun Oynarken PC Kapanıyor ama Fanlar Dönüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Kaan Akkurt
Merhabalar sistem özelliklerim şunlar;
Ryzen 5 1600AF
B450 Anakart
16GB Ram
R9 280 Ekran Kartı, Windows 10 yükle ve tüm sürücüler güncel.
Öncelikle belirtmek isterim ekran kartım veya diğer donanımlarım aşırı ısınmıyor. Ekran kartı 58 derecelerde ve oyunda tam yükte çalışmıyorken PC kendini kapatıyor fanlar dönüyor fakat ekran ve diğer tüm bileşenler gidiyor. PC yi reslemeden de tekrardan görüntü gelmiyor.
Ekran kartının macununu yeni değiştirdim sonrasında 30-35 dakika Furmark testine soktum herhangi bir sorunla karşılaşmadım PC kapanmadı, daha sonra Heaven Benchmark testi de yaptım 2 kez yine PC kapanmadı fakat oyun oynarken birden dediğim şekilde ekran gidiyor daha sonra da PC kapalı gibi gözüküyor fakat fanlar dönüyor ve ışıkları da devam ediyor.
Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir gerçekten anlayamadım bir türlü. Sizden yardım bekliyorum teşekkürler.

swindler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
294
İsim
abdulkadir bayram
Merhabalar sistem özelliklerim şunlar;
Ryzen 5 1600AF
B450 Anakart
16GB Ram
R9 280 Ekran Kartı, Windows 10 yükle ve tüm sürücüler güncel.
Öncelikle belirtmek isterim ekran kartım veya diğer donanımlarım aşırı ısınmıyor. Ekran kartı 58 derecelerde ve oyunda tam yükte çalışmıyorken PC kendini kapatıyor fanlar dönüyor fakat ekran ve diğer tüm bileşenler gidiyor. PC yi reslemeden de tekrardan görüntü gelmiyor.
Ekran kartının macununu yeni değiştirdim sonrasında 30-35 dakika Furmark testine soktum herhangi bir sorunla karşılaşmadım PC kapanmadı, daha sonra Heaven Benchmark testi de yaptım 2 kez yine PC kapanmadı fakat oyun oynarken birden dediğim şekilde ekran gidiyor daha sonra da PC kapalı gibi gözüküyor fakat fanlar dönüyor ve ışıkları da devam ediyor.
Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir gerçekten anlayamadım bir türlü. Sizden yardım bekliyorum teşekkürler.
aynı sorunu birkaç ay önce bende yaşadım birkaç video izledim ve forumdan yardım istedim basit yöntemler uygulamayı dene ilk olarak bios pilini çıkar bir süre takma pc yi kapatıp fişleri çek ve power tuşuna bi 15 20 saniye basılı tut elektiriğini atsın

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Kaan Akkurt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
aynı sorunu birkaç ay önce bende yaşadım birkaç video izledim ve forumdan yardım istedim basit yöntemler uygulamayı dene ilk olarak bios pilini çıkar bir süre takma pc yi kapatıp fişleri çek ve power tuşuna bi 15 20 saniye basılı tut elektiriğini atsın
Hemen deniyorum hocam bilgilendireceğim sizleri.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam yazmayı unutmuşum 750 Watt GamePower Bronze sertifikalı PSU kullanıyorum bu arada. Oyundayken ekran kartı %70 lerde çalışıyordu üstelik. Furmark veya Heaven Benchmarkta %100 ' deyken sorun olmadı dediğim gibi.

Son düzenleme:

swindler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
294
İsim
abdulkadir bayram

Hocam yazmayı unutmuşum 750 Watt GamePower Bronze sertifikalı PSU kullanıyorum bu arada. Oyundayken ekran kartı %70 lerde çalışıyordu üstelik. Furmark veya Heaven Benchmarkta %100 ' deyken sorun olmadı dediğim gibi.
hangi oyunda

swindler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
294
İsim
abdulkadir bayram
Payday 2 oynuyordum.

denedinmi söyledgim şeyleri

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Kaan Akkurt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dün gece DayZ oynadım 2 saate yakın oyunda bir sıkıntı olmadı. Bugün Payday 2 oynamak istedi canım arkadaşlarla oynarken yine kapandı yaklaşık 1 saat oynadım, işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarım gayet stabildi. XMP açmıştım bugün oyun oynamadan önce acaba onunla bir alakası olabilir mi diye artık düşünmekteyim. 3600MHZ ' de kullanıyorum XMP açınca Ram ' lari, işlemci 1600AF.

denedinmi söyledgim şeyleri

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,838
Üyeler
149,090
Son üye
onurhn
Top Bottom