Neler Yeni

OYUN OYNARKEN SİSTEM BİR ANDA KİLİTLENİYOR MÜDAHALE EDEMİYORUM

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Batuhan
RAM Corsair Vengeance RGB pro cl15 3000mhz 2x8 16 GB
SSD: XPG S20G 500GB
HDD: SAMSUNG 502HJ 500GB
Ekran kartı: Asus Dual RX6600
AnakartAsus Prime B550 Plus- ATX
İşlemci:Ryzen 5 3500x
Psu:FSP HV PRO 550W 80+
Arkadaşlar herkese merhaba. Bilgisayarımı 4 ay önce dizdim herhangi bir sorun yokken 1 haftadır can sıkıcı bir sorun var nedenini çözemiyorum. Sorun oyun oynarken sistem bir anda kilitleniyor arka planda ses gelmeye devam ediyor ama hiçbir şekilde müdahale edemiyorum güç düğmesine basılı tutup yeniden başlatmam gerekiyor hata yaşadığım oyunlar Mount Blade 2 Bannerlord ve CS:GO bazen 10 dakika içerisinde bazen 1 saat içerisinde bu sorun oluyor ve nedense Mount Blade'de hep harita modunda gezerken ya da ticaret yaparken oluyor CS:GO'da ise menülerde oluyor. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. Forumda aynı sorunları yaşayan arkadaşlar olmuş ama çözüm bulamadım eğer çözüm bulursam yazacağım.
Sistem Windows 11 güncel + BIOS son sürüm güncel PCIe 4.0 S.A.M açık şekilde kullanıyorum
Denediğim bazı çözümler: AIDA64 ile 30 dakika boyunca RAM+GPU+CPU aynı anda yük bindirdim en ufak sorun olmadı. Hard Disk Sentinel ile diskleri kontrol ettim sorun bulamadı. Furmark ile 30 dakika ekran kartı testinde sorun çıkmadı. Son olarak OCCT ile PSU testi yaptım yine sorun bulamadı

Son düzenleme:

antiKoR71

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Dünyalı Birisi
Ben bu hataların PC kaynaklı olduğuna inanmıyorum. Tamamen oyun kaynaklı. Özellikle de online oynanan oyunlar bunu yapıyor. Bende de şuan COD WW2 de bazen siyah ekran bazen ship.exe hatası veriyor. Bu oyun hakkında alınan hatalar nedeniyle onlarca şikayet var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Batuhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben bu hataların PC kaynaklı olduğuna inanmıyorum. Tamamen oyun kaynaklı. Özellikle de online oynanan oyunlar bunu yapıyor. Bende de şuan COD WW2 de bazen siyah ekran bazen ship.exe hatası veriyor. Bu oyun hakkında alınan hatalar nedeniyle onlarca şikayet var.
CS'de 1 defa yaşadım başka olmadı Bannerlord'u her oynandığımda başıma geliyor oyun kaynaklı olsa müdahale etme şansım olmaz mıydı görev yöneticisinden vs. Ama sistem kilitleniyor klavye'nin numlock capslock tuşlarına bastığımda ışıkları bile yanmıyor. Ama Güç tuşuna basılı tutup pcyi kapatıp açtığımda garip bi şekilde güç tuşuna basılı tutup kapattığımı algılayıp uyarı veriyor yani sistem kilitlenidiğinde Windows kapanıyor mu yoksa arka planda çalışmaya devam mı ediyor anlayamadım.

Top Bottom