Neler Yeni

Oyuna girince ping aniden fırlıyor

ONURRS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
ONUR
Arkadaşlar evde 4 cihaz bağlı modeme benimle birlikte 5 cihaz bağlı oluyor cs ye girince ve diğerleri de internette olunca doğal olarak ping aniden 350,450 ye fırlıyor sonra 120 , falan yani hiç oynanmıyor. İnternetim 16 mpbs adsl acaba bir yöntemi var mı 16 mbps nin 8 ini sadece ben alsam ve diğerleri de ayrı olarak 8 ile videolarını izlerseler veya ben 4 mbps sini alsam sadece bana gelse ve ping olmasa böyle bir yöntem var mıdır ? arkadaşlar veya sizin tavsiyeleriniz nedir bu problemden kurtulmak istiyorum.

brtgrup

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
169
İsim
Berat Durmaz
Arkadaşlar evde 4 cihaz bağlı modeme benimle birlikte 5 cihaz bağlı oluyor cs ye girince ve diğerleri de internette olunca doğal olarak ping aniden 350,450 ye fırlıyor sonra 120 , falan yani hiç oynanmıyor. İnternetim 16 mpbs adsl acaba bir yöntemi var mı 16 mbps nin 8 ini sadece ben alsam ve diğerleri de ayrı olarak 8 ile videolarını izlerseler veya ben 4 mbps sini alsam sadece bana gelse ve ping olmasa böyle bir yöntem var mıdır ? arkadaşlar veya sizin tavsiyeleriniz nedir bu problemden kurtulmak istiyorum.
olmaz hocam altyapın müsaitse vdsl yap

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
811
İsim
Ahmet Melih Alemdar

ONURRS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
ONUR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
pc ye kablosuz mu kablolu mu bağlanıyorsunuz
kablolu da denedim kablosuz da denedim birisi internete girince ping uçuyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

En güzeli Fiber ama eğer modem arayüzünden yapabiliyorsan, cihazlarda hız sınırlaması(Hem Donwload hem upload) yapmayı dene.
Hocam onu nasıl yapacağım bana o lazım işte sınırlamam lazım ki benim pc ye daha fazla internet gelsin ping olmaz o zaman herhalde

brtgrup

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
169
İsim
Berat Durmaz

Hocam onu nasıl yapacağım bana o lazım işte sınırlamam lazım ki benim pc ye daha fazla internet gelsin ping olmaz o zaman herhalde
modem markanı yaz hız limiti varmı diye bakayım

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
811
İsim
Ahmet Melih Alemdar

Modemini bilemediğim için bişey diyemiyorum. Ben Keenetic in bir modemini kullanıyorum. İstemci ( Cihaz ) Listesi diye bir alan var. Oradan modeme bağlı olan cihazların hem down hem de upload hızlarını ayarlayabiliyorum.
Aslında bufferbloat diye bir test var. Yük altında internetiniz ile ne kadar sağlıklı ping alabildiğini gösteriyor. Mesela 75 Mbit bir altyapı var ve hiç bir şekilde hız sınırlaması yok. Bufferbloat testi yaptığında çıkan sonuç A ise, bu hızı 50 Mbit e düşürdüğünde bu değer A+ çıkar gibi.
Ama altyapın ne onu bilmemiz lazım önce.
Sonucu paylaş bakalım

ONURRS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
ONUR
Modemini bilemediğim için bişey diyemiyorum. Ben Keenetic in bir modemini kullanıyorum. İstemci ( Cihaz ) Listesi diye bir alan var. Oradan modeme bağlı olan cihazların hem down hem de upload hızlarını ayarlayabiliyorum.
Aslında bufferbloat diye bir test var. Yük altında internetiniz ile ne kadar sağlıklı ping alabildiğini gösteriyor. Mesela 75 Mbit bir altyapı var ve hiç bir şekilde hız sınırlaması yok. Bufferbloat testi yaptığında çıkan sonuç A ise, bu hızı 50 Mbit e düşürdüğünde bu değer A+ çıkar gibi.
Sonucu paylaş bakalım
hocam yapıyorum hemen

senin modemin var mı göremedim bi bu videodaki gibi dene oluyormu diye
deneyeyim

ONURRS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
ONUR
hocam her dediğini yaptım ama sınırlamıyor oyuna girdim telefondan video açtım yine aynı oldu

Sonucu paylaş bakalım

Ekler

• adslll.PNG
    adslll.PNG
    12.2 KB · Hit: 7
Top Bottom