Neler Yeni

Oyuncu ve Ofis Koltukları ile Çalışma Masaları Hakkında Genel Sorular

Rainman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Rainman
Arkadaşlar Merhaba,

Hem bu forumda hem de diğer forumlarda genel itibari ile bilgisayar alan veya bilgisayar ile uzun vakitler geçiren arkadaşlar için tavsiye niteliğinde bilgilerin çok az olduğunu veya tek cümlelik cevaplardan ibaret olduğunu gördüm. Bu nedenle masa ve koltuk alma aşamasında olan biri olarak hem bilgilenmek hem de bilgilendirmek amacıyla bu başlığı açma ihtiyacı hissettim. Benzer bir iki başlık var, farkındayım ancak o başlıklar çok tekil bilgiler içerdiği için bu başlığı açmanın daha faydalı olacağı kanaatindeyim.

Buradaki ilk soru ofis koltuğu mu yoksa oyuncu koltuğu mu tercih edilmeli sorusu. Bazı forumlarda oyuncu koltuklarının gereksiz olduğu hatta bir kısmının kalitesiz olduğu ve para tuzağı olduğu yönünde iddialar var. Diğer bir konu ise oyuncu koltukları genel itibari ile deri olduğu için terletme sorunlarının olduğu iddia edilmiş. Ofis koltuklarında ise kumaş seçenekleri olduğu için bir tercih sebebi olarak öne çıktığı düşünülüyor. Ancak ofis koltuklarının minder ve sırt desteği kısmı benim için de bir soru işareti oldu.

Piyasayı araştırdığımda oyuncu koltukları fiyatlarının 500 TL'dan başladığı ve 3000 TL'ye kadar gittiğini gördüm. Gerçekten bir koltuk için bu paralar Türkiye şartlarında inanılmaz paralar. Xdrive, Dxracer, Türksit, Xfly, Rampage, Msi, Aerocool, Ofisel, Ofisin Hazır, Adore gibi bir çok markanın çok fazla sayıda oyuncu koltuğu var. Genel itibari ile Xdrive, Msi, Dxracer, Msi, Aerocool, Rampage ulaşılabilir fiyatın dışında ve 1000 TL'nın üstüne konumlanmış durumda. Diğer markalar ise 1000 TL'sının altında seyrediyor. Hepsinin farklı farklı bir çok koltuğu mevcut. Türksit markasında farklı platformlarda yazılanlardan anladığım kadarıyla pek memnun kalınmamış. Burada Xfly ve Ofisel markası fiyat olarak öne çıkıyor. Ancak Ofisel markası ile ilgili çok geç gönderdikleri yönünde iddialar var. Bir de Techopat formunda yazılanlarda Ofisel için fake yorum yapıldığını hissettim. Oyuncu koltukları genel olarak bu şekilde. Arkadaşlar sizler de yorumlarınızı yazarsanız özellikle kullanan arkadaşlar bütçe aralığında yazarsa faydalı olur inancındayım.

Ofis koltukları ile ilgili olarak çok bilgim yok ama Ikea markasının Markus ve Jarvfjallet modelleri çok beğenilmiş ancak çok pahalı olduğunu söyleyebilirim. Belki başka markalarda bu modellere muadil var ise onları yazabilirsiniz.

Bir de işin masa kısmı var arkadaşlar. Ben donanım arşivi sayesinde da sistem 2 modelini satın aldım. Bu sisteme Corsair K55 kasa ve Aoc 24g2u monitör aldım. Şimdi bu modellere sahip olanlar bilirler. 60 cm derinlikli masalara bu sistem ucu ucuna sığıyor ve ek olarak masanın üstüne hiç bir şey koyamıyorsunuz neredeyse. Benim de 70-75 cm derinliğinde ve 110-120 cm genişliğinde masaya ihtiyacım var. Tahminim masaüstü sistem toplayan arkadaşların da benim gibi derinliği yüksek masalara ihtiyacı oluyordur. Yine tavsiyesi olan var ise bu başlık altında yine fiyat aralıkları ile paylaşırsa herkes faydalanır.

Toparlayacak olursak eğer sorularımız şu şekilde;

1-) Oyuncu koltuğu gerekli mi?
2-) Fiyat performans olarak hangi oyuncu koltuklarını tercih edebiliriz?
3-) Kumaş ofis koltukları için insan sağlığını destekleyecek nitelikte hangi modeller tercih etmeliyiz?
4-) Uygun fiyatlı çalışma masaları neler olabilir?

Şimdiden cevap veren herkese teşekkürler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
908,697
Üyeler
141,031
Son üye
efe7_46
Top Bottom