Neler Yeni

Çözüldü✓ Oyunda Ekran kartı Çöktü hatası Alıyorum

haiko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
haiko haikoloji
Ya ne doktoru dalga mı ? Geçiyorsun sen bilader ! 5. dakika 92 derece kart 9 fps alıyor kart gücünü kısmış hem 720p ile. Onun 10 dakika çalışması gerekiyor bir de.
Sen harici ekran kartını test ettin şimdi? O laptop anakartı üzerinde 2 tane ekran kartı var. Kendi masaüstü PCn ile mi karıştırıyorsun yoksa? Aygıt yöneticisinden NVidia' yı kapatacak; hangi onboard ekran kartını kullanıyorsa ona geçiş yapacak; sonra da bir daha furmark testine sokacağız makineyi.
Ne dalgası? Dalga denizde olur sen de

Senerr

80+ Bronze
Sen harici ekran kartını test ettin şimdi? O laptop anakartı üzerinde 2 tane ekran kartı var. Kendi masaüstü PCn ile mi karıştırıyorsun yoksa? Aygıt yöneticisinden NVidia' yı kapatacak; hangi onboard ekran kartını kullanıyorsa ona geçiş yapacak; sonra da bir daha furmark testine sokacağız makineyi.
Ne dalgası? Dalga denizde olur sen de
Ya adam madem bilmiyorsun konuda ne arıyorsun ? Furmark resmine baksana adamın attığı Nvidia GT 740M yazıyor furmark işlemciyi ve entegreyi kolay kolay test etmez.

haiko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
haiko haikoloji
Belki de bu zamana kadar onboard ekran kartı ile oynuyordu tüm oyunlarını. NVidia ekran kartı belki de devre dışı bırakılmıştı teknik serviste. Bilemezsin

Senerr

80+ Bronze
Belki de bu zamana kadar onboard ekran kartı ile oynuyordu tüm oyunlarını. NVidia ekran kartı belki de devre dışı bırakılmıştı teknik serviste. Bilemezsin
Ya senin kafan mı ? İyi. GT 740M yazıyor testte GPU 0 yazıyor koskocaman ayrıca sorun 2 gün önce başlamış onla o yüzden alakası olamaz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
melsa
funmark testini göremedik çünkü onboard ekran kartını test etmeye başladıktan 3 saniye sonra bilgisayar kapandı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya senin kafan mı ? İyi. GT 740M yazıyor testte GPU 0 yazıyor koskocaman ayrıca sorun 2 gün önce başlamış onla o yüzden alakası olamaz.
gpu 0 yazması ne demek

haiko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
haiko haikoloji
Ya adam madem bilmiyorsun konuda ne arıyorsun ? Furmark resmine baksana adamın attığı Nvidia GT 740M yazıyor furmark işlemciyi ve entegreyi kolay kolay test etmez.
İşlemciden bahseden kim? Nerede bahsetmişim? Şaka mısın sen? Gösterir misin işlemci hakkında ne test istemişim. Oyunları bilmem ben. Bana yazılım, donanım soracaksın. Bilmediklerini de benden öğreneceksin. Benim yaşım 42 saygılı ol

Senerr

80+ Bronze
gpu 0 yazması ne demek
Gpu 0 asıl ekran kartı yani Nvida, Gpu 1 İntel'in entegre Gpu'su oluyor. Oneboard dediği işte gömülü gpu demek onu söylüyor ama arada zırvalıyor da. Yanlış bilgi veriyor.

İşlemciden bahseden kim? Nerede bahsetmişim? Şaka mısın sen? Gösterir misin işlemci hakkında ne test istemişim. Oyunları bilmem ben. Bana yazılım, donanım soracaksın. Bilmediklerini de benden öğreneceksin. Benim yaşım 42 saygılı ol
Oneboard işlemciye ait ekran kartı oluyor yalnız saygı bekliyorsun ama yanlış bilgi veriyorsun.

Tamam güzel teori uyduruyorsun da sağlam temellere dayandırmıyorsun. Ekran kartını soğutamayan cihaz işlemciyi veya onun oneboard ekran kartını nasıl soğutacak ? Biz bu çocuk laptopunu yakarsa zevalini nasıl ödeyeceğiz ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
melsa
Gpu 0 asıl ekran kartı yani Nvida, Gpu 1 İntel'in entegre Gpu'su oluyor. Oneboard dediği işte gömülü gpu demek onu söylüyor ama arada zırvalıyor da. Yanlış bilgi veriyor.

Oneboard işlemciye ait ekran kartı oluyor yalnız saygı bekliyorsun ama yanlış bilgi veriyorsun.

Tamam güzel teori uyduruyorsun da sağlam temellere dayandırmıyorsun. Ekran kartını soğutamayan cihaz işlemciyi veya onun oneboard ekran kartını nasıl soğutacak ? Biz bu çocuk laptopunu yakarsa zevalini nasıl ödeyeceğiz ?
sence sorun ne ? minecraftta 150 fps almamın nedeni nedir

Senerr

80+ Bronze
funmark testini göremedik çünkü onboard ekran kartını test etmeye başladıktan 3 saniye sonra bilgisayar kapandı

gpu 0 yazması ne demek
Yani cihazında 2 adet ekran kartı var aslında, işlemcinin ekran kartı var bir de Nvidia bu yüzden piyasada ekran kartsız laptoplar var mesela onlarda oyun oynayabiliyor ama Nvidia kadar performans veremiyor çoğu tabii.

Senin sorunun 2 gün içinde olmuş o cihazı bir daha yakmak istemiyorsan sorunu öğren derim.

haiko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
haiko haikoloji
Uygunsuz davranış
Gpu 0 asıl ekran kartı yani Nvida Gpu 1 İntel'in entegre Gpu'su oluyor. Oneboard dediği işte gömülü gpu demek onu söylüyor ama arada zırvalıyor da. Yanlış bilgi veriyor.

Hala saygısızlık ediyor ya Allahım ah sen Ankara' da olacaktın var ya... Hala da bilip bilmeden yorumlar yapıyor. Elindeki masaüstü bilgisayar zahir; bilmiyor laptopları. Aygıt yöneticisine sağ tık edip NVidia ya geçiş yapmadık mı az önce? Şimdi de tam tersini yapacağız diyorum. Yani Nvidia ekran kartını sağ tık devre dışı; onboard artık intel HD graphic midir ne kullanıyorsa onu devreye alıp bilgisayarı yeniden başlatacağız.
Arkadaş! Sorunlu musun nesin? Yüksek anksiyeten varsa bu durumu çözmelisin? Yarın askerde sana bir ton sopa çekerler; yazdım bak bunu buraya Haiko yazmıştı dersin bak

Senerr

80+ Bronze
Hala saygısızlık ediyor ya Allahım ah sen Ankara' da olacaktın var ya... Hala da bilip bilmeden yorumlar yapıyor. Elindeki masaüstü bilgisayar zahir; bilmiyor laptopları. Aygıt yöneticisine sağ tık edip NVidia ya geçiş yapmadık mı az önce? Şimdi de tam tersini yapacağız diyorum. Yani Nvidia ekran kartını sağ tık devre dışı; onboard artık intel HD graphic midir ne kullanıyorsa onu devreye alıp bilgisayarı yeniden başlatacağız.
Arkadaş! Sorunlu musun nesin? Yüksek anksiyeten varsa bu durumu çözmelisin? Yarın askerde sana bir ton sopa çekerler; yazdım bak bunu buraya Haiko yazmıştı dersin bak
Ya sen önce soruduğum soruların cevabını ver, klavye delikanlılığı yapma bana. Nvidia GT740M soğutamıyor cihaz oda aynı şekil ısınacak onu nasıl soğutacak cihaz ? Laptop kullanıyorum ben masaüstü değil. Asıl sen masaüstü kullanıyorsun bence iftira atma.

Sen istediğin kadar İntel HD graphics seç o laptopta o da aynı şekil ısınır. Furmark onu zaten teste sokmaz bir şekil soktunuz diyelim oda 90 dereceleri görebilir onun fanlarında vs. sorun var o cihazın anlasana sorun donanımsal işte niye büyütüyorsun ? Ben diyesiye kadar Furmark yapmak aklına gelmedi yok CMD kod yaz yok Gpu'yu değiştir vakit kaybı yapma.

haiko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
haiko haikoloji
Ya sen önce soruduğum soruların cevabını ver, klavye delikanlılığı yapma bana. Nvidia GT740M soğutamıyor cihaz oda aynı şekil ısınacak onu nasıl soğutacak cihaz ?
Harici ekran kartı çipi ayrı yerde; işlemci+onboard ekran kartı (birbiri ile birleşik) ayrı yerde bulunuyor. Birinin termal macunu eskidi ise diğeri de eskidi demek değildir. En azından şimdilik onboard ekran kartına geçiş yapsın da; durumu idare etsin dedik.

Senerr

80+ Bronze
Harici ekran kartı çipi ayrı yerde; işlemci+onboard ekran kartı (birbiri ile birleşik) ayrı yerde bulunuyor. Birinin termal macunu eskidi ise diğeri de eskidi demek değildir. En azından şimdilik onboard ekran kartına geçiş yapsın da; durumu idare etsin dedik.
Hadi dediğin doğru olsun yine bu cihaz bu şekilde kullanılmamalı. Her oyun İntel HD graphics ile düzgün çalışmaz, çok düşük fpsler alır hayatından zevk almaz ve onun sıcaklıklarını bilmiyoruz laptopa zarar verme ihtimali var şu an. Onu anlatmaya çalışıyorum ya rahat ol onboard kullanırsın diye takılıyorsun. Servis Nvidia GT740M kartını kullanım dışı bırakmak istese içinden alır direkt onu akıl ederlerdi, açık açık müşteriye de o kart zarar görmüş der açıklarlardı durumu neden servis gizli iş yapsın ? Saçmalama demek istiyorum yani. Bir de belli ki 2 gün önce ekran kartını sorunsuz kullanabiliyormuş yoksa o intel hd graphics ile oyunlar sarmaz Minecraft ile Plegue hariç düşük fps alır.

İşlemcisi de aynı şekil ısınıyor çünkü ekran kartı kullanmayan oyunlarda da çökmeler oluyor senin dediğin gibi olsa plague inc çökmez. Valo 13 fps diyor çünkü 1080p de muhtemelen İntel hd grapichs gücü yetmiyor. Eğer dediğin doğru olsaydı oyunlar çökmezdi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,724
Üyeler
156,657
Son üye
epichef
Top Bottom