Neler Yeni

oyundan oyuna değişen wattman error veya reset atma sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
furkan yıldırım
Selamlar. i5 3470 12g ddr3 ram ve rx570 ıtx li sistemime önce 400 wattlık aerocool vx plus psu aldım. Fakat bazı oyunlarda yüksek ayarlarda veya yüksek fpslerde sistem sıkıntı çıkarıyordu. Örneğin csgoda oyunun ortasında sistem kendini kapatıp acıyor yani reset atıyordu veya bazı diğer oyunlarda (skyrim, space engine, nfs heat vb) grafikleri yüksek ayarlara çektiğimde oyunlar hata vermeden kapanıyordu. Bunun psu güç yetmezliğinden kaynaklandığını düşünüp bu sefer aerocoll vx plus 500 watt psu aldım. Ancak bu seferde yine aynı oyunlarda aynı şeyler oluyor fakat tek bir farkla. o fark ise oyunlar aniden kapanmıyor beyaz ekran geliyor ve sonra ;
RX 570 default radeon wattman settings have been restored due to unexpected system failure
hatası alıyorum ve oyun kapanıyor. Sebebi ne olabilir? ps: anakartım çok eski stok casper anakartı ve bios falan en son 2012 sürümü var. Bir bundan şüheleniyorum bir de yazılımsal bir hata olabileceğinden.

komiks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
276
İsim
Uğur Altıntaş
İlgilendiği Kategoriler
PC donanım-elektronik
Ekran kartı sürücüsünü geri dönük olarak yükleyip denedinizmi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
furkan yıldırım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartı sürücüsünü geri dönük olarak yükleyip denedinizmi?
Dün gece windows büyük bi güncelleme yaptı kendine. Sabah açtığımda sorun hallolmuş gibiydi fakat adrenalinden gpu nun güç ayarını yükseltip oyuna girdiğimde(rx 570 itx versiyonu fabrikadan overclock ile gelmiyor. Normal halde 120 watt max güç çekiyor fakat amd driverindan bunu 150 ye çıkartabiliyoruz.) yine beyaz ekran ve wattman sorunu verdi. Dediğinizi yapmayı denedim ve Ddu ile driverları silip eski ama kararlı sürüm olan 20.4.2 WHQL yi kurdum. Sorun şuan hallolmuş gibi gözüküyor. Fakat birkaç gün daha sistemi deneyip buraya geri bildirim yapacağım. Teşekkürler.

Burak.twitchNietral

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Burak Öztürk
Dün gece windows büyük bi güncelleme yaptı kendine. Sabah açtığımda sorun hallolmuş gibiydi fakat adrenalinden gpu nun güç ayarını yükseltip oyuna girdiğimde(rx 570 itx versiyonu fabrikadan overclock ile gelmiyor. Normal halde 120 watt max güç çekiyor fakat amd driverindan bunu 150 ye çıkartabiliyoruz.) yine beyaz ekran ve wattman sorunu verdi. Dediğinizi yapmayı denedim ve Ddu ile driverları silip eski ama kararlı sürüm olan 20.4.2 WHQL yi kurdum. Sorun şuan hallolmuş gibi gözüküyor. Fakat birkaç gün daha sistemi deneyip buraya geri bildirim yapacağım. Teşekkürler.
Hocam sorunu çözdün mü

Top Bottom