Neler Yeni

Oyundayken bir anda fps 3e düşüyor pc donuyor

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
ahmet taha çelenk
dostlar selamlar yaklaşık 1 hafta önce yeni bir pc topladım kendim son 2 gündür herhangi bir oyundayken az önce csdeydim yine oldu bir anda fps 3 4 oluyo alt tab atıyorum masaüstündede donma oluyo tamamen kasıyo pc bi 20 30 sn sonra geçiyo sorun ne olabilir ben çözemedim. Sistemim şu şekilde Gigabyte b550m ds3h, ryzen 5 5600, apacer panther 2x8 ram, kingston 1tb m2 ssd, nzxt 750 80+ bronze, xfx rx 6800

Parrzival

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Onur Uzun
SSD de çok az boş alan kaldıysa belki ondan olabilir, masaüstünde de oluyor dediğin için söylüyorum bu düşük bi ihtimal zaten. Bir de sistem değerlerini izliyor musun işlemci sıcaklığını falan, eğer cpu aşırı ısınıyorsa soğutucu montajındaki bi hata yüzünden ya da soğutucu yetersizliğinden de olabilir. Yoksa sistemindeki bileşenler birlikte stabil çalışmayacak bileşenler değil.

ThE LoSt

80+ Silver
dostlar selamlar yaklaşık 1 hafta önce yeni bir pc topladım kendim son 2 gündür herhangi bir oyundayken az önce csdeydim yine oldu bir anda fps 3 4 oluyo alt tab atıyorum masaüstündede donma oluyo tamamen kasıyo pc bi 20 30 sn sonra geçiyo sorun ne olabilir ben çözemedim. Sistemim şu şekilde Gigabyte b550m ds3h, ryzen 5 5600, apacer panther 2x8 ram, kingston 1tb m2 ssd, nzxt 750 80+ bronze, xfx rx 6800
Isılarınızı kontrol edin

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
ahmet taha çelenk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
SSD de çok az boş alan kaldıysa belki ondan olabilir, masaüstünde de oluyor dediğin için söylüyorum bu düşük bi ihtimal zaten. Bir de sistem değerlerini izliyor musun işlemci sıcaklığını falan, eğer cpu aşırı ısınıyorsa soğutucu montajındaki bi hata yüzünden ya da soğutucu yetersizliğinden de olabilir. Yoksa sistemindeki bileşenler birlikte stabil çalışmayacak bileşenler değil.
Thermalright peerless assassin 120 kule tipi sogutucu var ssd ise yarisi boş oyundayken isi degerlerini nasil kontrol edicegimi bilmiyorum cunku hangi uygulama ile aciliyo oyun içi onuda bilmiyorum alt tab atip amdnin yazilimindan baktigimda isilar normaldi ama oyun ici bakmak lazim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Isılarınızı kontrol edin
hocam oyundayken alt tab atip baktigimda bi sorun yoktu isilarda ama oyundayken bakmak lazim afterburner yukledim ama çozemedim isi degerleri sayaçlarini acmayi oyun içi

Parrzival

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Onur Uzun
Evet oyun içi yani yük altındayken takip etmen lazım. MSI Afterburner ve RivaTurner yazılımlarını indirip kur. İkisi birlikte çalışıyor, RivaTurner oyun içindeyken değerleri takip edebilmen için. Hangi değerleri nasıl görebileceğini ayarlaman için de youtube'tan kolayca detaylı videosunu bulabilirsin. Basit zaten.

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
ahmet taha çelenk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet oyun içi yani yük altındayken takip etmen lazım. MSI Afterburner ve RivaTurner yazılımlarını indirip kur. İkisi birlikte çalışıyor, RivaTurner oyun içindeyken değerleri takip edebilmen için. Hangi değerleri nasıl görebileceğini ayarlaman için de youtube'tan kolayca detaylı videosunu bulabilirsin. Basit zaten.
Rivaturner dediginiz uygulama bende yok hocam o yuzden acamadim heralde onu indirip bir açayim değerleri

Top Bottom