Neler Yeni

Oyunlarda aniden donup cızırtı sesi gibi ses gelmesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Erkut Umaç
Arkadaşlar selamlar sistemim :
İşlemci İntel i5-4690K 3.50ghz
Ram 16gb
Ekran kartı Nvidia geforce gtx 750ti fabrikasyon oc versiyon
240 gb ssd
500 gb hdd
Oyunlarda valorant,lol gibi oyunlarda sistem nadiren aniden donuyor imleç kasıyor ve cızırtı sesine benzer bir ses geliyor alt tab atamıyorum ctrl alt del çalışmıyor resetlemem gerekiyor tuştan bu sorunu uzun süredir çözemedim ekran kartı sürücüsünü son sürümden öncekine çektim sistemdeki sürücüler güncel monitörüm 75hz oyunlarda 240 fps görüyorum valorant gibi oyunlarda tüm bakımlarıda yapılı msı afterburnerda değerlere baktığımda ısınma da yok değerler gayet normal görünüyor(tam donduğu anda baktım)sorun neyden kaynaklıdır acaba yardımcı olabilir misiniz?
Teşekkürler.

Azoth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Azoth
merhaba, bu sorun sadece oyunlarda mı oluyor yoksa youtube da video izlerken cızırtı veya masaüstünde de takılmalar, donmalar oluyor mu ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Erkut Umaç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
merhaba, bu sorun sadece oyunlarda mı oluyor yoksa youtube da video izlerken cızırtı veya masaüstünde de takılmalar, donmalar oluyor mu ?
sadece oyunlarda oluyor onun dışında saat gibi çalışıyor açıkçası

Azoth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Azoth
sadece oyunlarda oluyor onun dışında saat gibi çalışıyor açıkçası
Ben bu sorunu yaklaşık 3 ay önce yaşıyordum ama bende videolarda da böyle hatalar veriyordu ve işlemcide çıkmıştı sorun o yüzden sordum. Sadece oyunlarda ise yazılımsal olabilir. Oyunlar ve windows SSD de mi kurulu ? Bı cızırtı sesi kulaklık/hoparlörden mi geliyor yoksa kasadan mı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Erkut Umaç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben bu sorunu yaklaşık 3 ay önce yaşıyordum ama bende videolarda da böyle hatalar veriyordu ve işlemcide çıkmıştı sorun o yüzden sordum. Sadece oyunlarda ise yazılımsal olabilir. Oyunlar ve windows SSD de mi kurulu ? Bı cızırtı sesi kulaklık/hoparlörden mi geliyor yoksa kasadan mı ?
oyunlar ve windows ssd de kurulu cızırtı sesi kulaklıktan geliyor kasadan değil

shiedabro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,455
İsim
Burak Doğan

Azoth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Azoth

Muhammetyzicii

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Muhammet Yazıcı
oyunlar ve windows ssd de kurulu cızırtı sesi kulaklıktan geliyor kasadan değil
hoperlör'ün iç düzeyi kirlenmiş olabilir su kaçmış olabilir ama acele et derim bence o ses kalıcı bir ses olabiliyor sadece oyunlarda çıkmasinin sebebi de bence daha fazla ses içermesidir

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Erkut Umaç
Sistemi sorun oluşmadan öncesine geri yükleme yapabilir misin ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kulaklık coil whine ımı hocam 😄
Format bile attım açıkçası düzelmedi
Mesaj otomatik birleştirildi:

hoperlör'ün iç düzeyi kirlenmiş olabilir su kaçmış olabilir ama acele et derim bence o ses kalıcı bir ses olabiliyor sadece oyunlarda çıkmasinin sebebi de bence daha fazla ses içermesidir
Sistem kilitleniyor direkt sanırım hoparlörle alakalı değil

El-Turco

80+ Bronze
Hayır denemedim ve sanırım bilgisayarın biosu 2015 sürümünde güncel 2018 versiyonu çıkmış en son chipset falanda var bazı sürücüler güncel değil sanırım
eğer çözülmezse psu olarak bi göz atın eski mi yetersiz mi vs diye. Bahsettiğiniz durumlar dışında aklıma sadece bu olasılık geliyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,797
Üyeler
154,467
Son üye
Miiiuu
Top Bottom