Neler Yeni

Oyunlarda fps drop sorunu.

Cadyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Bulut
Merhaba. Valorant oynayan biriyim. Oyuna giriş yapıp maça giriyorum map yükleniyor ve işte silah falan seçip camların kalkmasını bekliyorum. Fakat mesela bazen silah deseninden bazen sağa sola kamerayı hareket ettirince hafif droplar oluyor bazen kill aldığımda oluyor. Son zamanlarda işlemci ısısı fazlaydı ve şuan 90 derece üstü sıcaklığa çıkıyor. İşlemcim intel i5 13400f, ekran k. Amd rx 6750 xt ve 16 gb ramim var. Ekran karti da 70 küsür derecelerde geziyor. İnternet cafede 240 hz monitorle 180 küsür fps ile oynadığım zamanlar oyun hiç donmadı drop bile yemedim. İşlemcimin 90 derecelere çıkmasından dolayı drop yer miyim? Çünkü drop olayını sadece ram yetersizliği olunca yaşanıyor diye biliyorum. Veya 270 hz oynadığım için fps ile hz mi uyumsuz kalıyor fikrim yok. Fikirlerinizi bekliyorum.

Fırhorse Sobutmoon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
282
İsim
Ad
Son zamanlarda birçok Valorant'la ilgili konu gördüm galiba, herhalde oyunu optimizasyonu da rezalet

Cadyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Bulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Son zamanlarda birçok Valorant'la ilgili konu gördüm galiba, herhalde oyunu optimizasyonu da rezalet
Bence konu optimizasyon değil. Yayın yapan insanlari izliyorum kimisi 270 kimisi 240 kimisi 144 hz fakat aldıkları fps benim gibi. 100 150 fps alan insanlara bakıyorum 0 dropsuz yayın yapıyorlar. İlk defa drop olayını yaşadım. Umarım macun değişimi bir şeye yarar

eren28tr

80+ Gold
Bence konu optimizasyon değil. Yayın yapan insanlari izliyorum kimisi 270 kimisi 240 kimisi 144 hz fakat aldıkları fps benim gibi. 100 150 fps alan insanlara bakıyorum 0 dropsuz yayın yapıyorlar. İlk defa drop olayını yaşadım. Umarım macun değişimi bir şeye yarar
Düzelmezse haber ver.

Cadyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Bulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Olabilir kullandığın disk nedir hocam.
Ssd kullaniyorum mldnin 1 tb olanı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Olabilir kullandığın disk nedir hocam.

eren28tr

80+ Gold

Cadyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Bulut
Sagligina baktigimda %90 küsürlerdeydi maks 3 4 ay oluyodur ona baktigim
Pcde değilim telefondayım anca yarına bakabilirim dediğine ama tabi macun işi var o halledilsin sonra ben sağlığına bakip seninle paylaşırım olur mu hocam?

Crystaldiskmark ile SSD hız testi yaparmısın birde.
Yarina hallederim

eren28tr

80+ Gold
Pcde değilim telefondayım anca yarına bakabilirim dediğine ama tabi macun işi var o halledilsin sonra ben sağlığına bakip seninle paylaşırım olur mu hocam?

Yarina hallederim
Tamam hocam sen macun sür işlemciye düzelmezse haber ver ama muhtemelen işlemci ısındığından dolayı yiyorsun muhtemelen FPS drop diye düşünüyorum.

Cadyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Bulut
Tamam hocam sen macun sür işlemciye düzelmezse haber ver ama muhtemelen işlemci ısındığından dolayı yiyorsun muhtemelen FPS drop diye düşünüyorum.
Fikrim yok hani mesela bir yerden sonra dikkat etmiyorum. Aldigim ssdye sonradan baktım sorunlu olduğunu falan belirtmişler. Hani hikayeli bir oyun olduğunda harita yüklenirken bilirsin donar oyun anlık olarak ve sonra donma geçer haritayi yükler ve keyfine bakarsin. Hz ve fps arasinda uyusmazlik var mi yok mu bilemiyorum umarim macun işimi çözer. Normalde 70lerde geziyordu son 2 3 gündür 70 80 görüyorum ama oyuna girince 99 100. Yarin belli olcak dediğim gibi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
956,954
Üyeler
150,973
Son üye
FrancisMclaughlin
Top Bottom