Neler Yeni

Oyunlarda fps drop sorunu.

VersusVenom

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
225
İsim
Muhammed Karakaya
Discord
versusvenom
Valorantla alakalı büyük ihtimal benim de şu sıra 6700XT'le 190 200 almama rağmen 140'lara kadar düşüyor.

Cadyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Bivizy
Tamam hocam sen macun sür işlemciye düzelmezse haber ver ama muhtemelen işlemci ısındığından dolayı yiyorsun muhtemelen FPS drop diye düşünüyorum.
IMG_20240713_031327.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Valorantla alakalı büyük ihtimal benim de şu sıra 6700XT'le 190 200 almama rağmen 140'lara kadar düşüyor.
Mesela kuronami vandal cekince ilk drop yiyorum az az sonra duzeliyo sanirim ilk 1 2 el drop oluyor sonra duzeliyor

Cahit Emin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Cahit Emin
Merhaba. Valorant oynayan biriyim. Oyuna giriş yapıp maça giriyorum map yükleniyor ve işte silah falan seçip camların kalkmasını bekliyorum. Fakat mesela bazen silah deseninden bazen sağa sola kamerayı hareket ettirince hafif droplar oluyor bazen kill aldığımda oluyor. Son zamanlarda işlemci ısısı fazlaydı ve şuan 90 derece üstü sıcaklığa çıkıyor. İşlemcim intel i5 13400f, ekran k. Amd rx 6750 xt ve 16 gb ramim var. Ekran karti da 70 küsür derecelerde geziyor. İnternet cafede 240 hz monitorle 180 küsür fps ile oynadığım zamanlar oyun hiç donmadı drop bile yemedim. İşlemcimin 90 derecelere çıkmasından dolayı drop yer miyim? Çünkü drop olayını sadece ram yetersizliği olunca yaşanıyor diye biliyorum. Veya 270 hz oynadığım için fps ile hz mi uyumsuz kalıyor fikrim yok. Fikirlerinizi bekliyorum.
Bu valorant da genel bence 300 FPS alan arkadaşım kasa kasa oynuyor artık

Cadyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Bivizy
Bu valorant da genel bence 300 FPS alan arkadaşım kasa kasa oynuyor artık
İhtimali var çünkü csde asla kasma yaşamıyorum. Fpslerimde 300lerde geziyor. Ama anladigim kadariyla 270 hz oynadigim icin 190 fpslere dusunce drop oluşuyor. yoksa sistemim gayet ferah yani

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mete
İhtimali var çünkü csde asla kasma yaşamıyorum. Fpslerimde 300lerde geziyor. Ama anladigim kadariyla 270 hz oynadigim icin 190 fpslere dusunce drop oluşuyor. yoksa sistemim gayet ferah yani
MSI Afterburner ile sorunu anlayabilirsiniz. İşlemci dediğiniz gibi 99-100 dereceye varıyorsa ve Intel ise ani frekans düşüşü yapar ve drop olarak yansır. Termal macunu her şekilde değiştirmeyi tavsiye ederim. Yinede emin olmak istiyorsanız MSI Afterburner yükleyin, gerekirse video izleyip oyun içi bilgi ekranının kurulumunu yapın, Afterburner ayarlarında "İzleme" menüsünde CPUx Frekans CPUx sıcaklık değerlerinin hepsini OSD de göster olarak seçin. Oyuna girip poligonda biraz bot vurun, frekansda ani 4000 lerden 2000 lere çakılmalar ve fps drop aynı anda oluyorsa sorun sıcaklıklardan yani termal macundan dolayıdır. FPS in monitör Hz ine yetişememesi bariz bir donma oluşturmaz, örneğin 240Hz kullanırken fps 80-90 lara düştüğünüzde motion blur tarzı bir iz oluşurca hissedersiniz, ama aslında 60hz kullanan birisi için gayet akıcıdır. Termal macunu denedikten sonra sorun devam ederse yardımcı olmaya çalışırım

Cadyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Bivizy
MSI Afterburner ile sorunu anlayabilirsiniz. İşlemci dediğiniz gibi 99-100 dereceye varıyorsa ve Intel ise ani frekans düşüşü yapar ve drop olarak yansır. Termal macunu her şekilde değiştirmeyi tavsiye ederim. Yinede emin olmak istiyorsanız MSI Afterburner yükleyin, gerekirse video izleyip oyun içi bilgi ekranının kurulumunu yapın, Afterburner ayarlarında "İzleme" menüsünde CPUx Frekans CPUx sıcaklık değerlerinin hepsini OSD de göster olarak seçin. Oyuna girip poligonda biraz bot vurun, frekansda ani 4000 lerden 2000 lere çakılmalar ve fps drop aynı anda oluyorsa sorun sıcaklıklardan yani termal macundan dolayıdır. FPS in monitör Hz ine yetişememesi bariz bir donma oluşturmaz, örneğin 240Hz kullanırken fps 80-90 lara düştüğünüzde motion blur tarzı bir iz oluşurca hissedersiniz, ama aslında 60hz kullanan birisi için gayet akıcıdır. Termal macunu denedikten sonra sorun devam ederse yardımcı olmaya çalışırım
Macundan önce işlemcim 3 4 gündür 100 derecede geziyordu şans eseri baktım gördüm. Bugün macundan sonra 60 70 arasında gezmeye başladı. Bugün drop söz konusu oluyordu ama böyle şey drobu gibi mesela bir haritada oynayacaksın o harita yükleniyor gibi veya bir silah çekip incele dediğinde silahin animasyonlari drop oluşturuyor gibime geliyo. 1 2 kere oluyor sonra tekrarlamasini kesiyor. Fakat sadece valorant içinde bu droplar söz konusu. Cs2 de oynadım bir süre be dondu ne kastı ve fps hep 260 300 arasıydı.

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Macundan önce işlemcim 3 4 gündür 100 derecede geziyordu şans eseri baktım gördüm. Bugün macundan sonra 60 70 arasında gezmeye başladı. Bugün drop söz konusu oluyordu ama böyle şey drobu gibi mesela bir haritada oynayacaksın o harita yükleniyor gibi veya bir silah çekip incele dediğinde silahin animasyonlari drop oluşturuyor gibime geliyo. 1 2 kere oluyor sonra tekrarlamasini kesiyor. Fakat sadece valorant içinde bu droplar söz konusu. Cs2 de oynadım bir süre be dondu ne kastı ve fps hep 260 300 arasıydı.
Silah konusunda drop olmasının sebebi kaplamaları tam yüklememiş olmasından kaynaklıdır tahminimce.

Cadyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Bivizy
Silah konusunda drop olmasının sebebi kaplamaları tam yüklememiş olmasından kaynaklıdır tahminimce.
Sadece valorant içi olması rahatlatıyor. En azından her oyunda olsa sistemimde sorun olduğunu anlarım. Bir süre daha normal kullanacağım ve dropları analiz edeceğim. Bakalım işlemci kaynaklı mı,gpu mu göreceğiz. Ssd den şüphem var ama yukarıda hızını attım hızı normal geliyor. Tabi okuma 3300 ve yazma 3100 olmasına rağmen yukarıda ki paylaştığım fotoğraflarda okumanın 2400 olması yazmanın 1900 görünmesi garip geliyor. Normalde ikisininde 3000 civari olmasi gerekmez mi

Jhii

80+
RX5500XT&R5 5600X ikilisi ile 250-400FPS arası rahat alıyorum, ekran kartı driverı veyahut diğer arkadaşların dediği gibi belki ssd belki de oyun dosyaları ile alakalı olabilir. Belki windows update kaynaklı da olabilir.

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Sadece valorant içi olması rahatlatıyor. En azından her oyunda olsa sistemimde sorun olduğunu anlarım. Bir süre daha normal kullanacağım ve dropları analiz edeceğim. Bakalım işlemci kaynaklı mı,gpu mu göreceğiz. Ssd den şüphem var ama yukarıda hızını attım hızı normal geliyor. Tabi okuma 3300 ve yazma 3100 olmasına rağmen yukarıda ki paylaştığım fotoğraflarda okumanın 2400 olması yazmanın 1900 görünmesi garip geliyor. Normalde ikisininde 3000 civari olmasi gerekmez mi
Sağlığı nasıl ben bilmiyorum bu programı okumayı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,727
Üyeler
155,619
Son üye
Berkancbn00
Top Bottom