Neler Yeni

Oyunlarda fps drop yaşıyorum

HeroVice

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Batuhan Güven Güney
Oyunlarda fps im yüksek olmasına rağmen sürekli fps drop yiyorum. Red dead redemptiın 2, PUBG, Green Hell, gibi oyunlarda yaşıyorum bu sorunu.
cs:go vb oyunlarda olmuyor. Ekran kartı kullanımım hiç bir şekilde düşmüyor oyun içindeyken yani darboğaz olmuyor ekran kartında. Ve işlemci kullanımım da fps droba eş zamanlı olarak düşüyor. Ram 2300-3000 mb kullanıyor. Bu değerleri afterburner ile alıyorum Sorun ne olabilir ? nasıl çözebilirim ?

İşlemci : r3 3100
Ekran Kartı: Asus strix rx 570 4gb
Ram : xpg 3200mhz 8gb
Anakart : Gigabayt b450m s2h

Son düzenleme:

JackieTR

80+ Bronze
günümüz şartlarında en az 16 gb ram ihtiyaç var oyunlar da drop takılma olması normal çünkü bahsettiğin oyunlar zaten 8gb ram yetersiz gelir

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
abdurrahman çelik
Oyunlarda fps im yüksek olmasına rağmen sürekli fps drop yiyorum. Red dead redemptiın 2, PUBG, Green Hell, gibi oyunlarda yaşıyorum bu sorunu.
cs:go vb oyunlarda olmuyor. Ekran kartı kullanımım hiç bir şekilde düşmüyor oyun içindeyken yani darboğaz olmuyor ekran kartında. Sorun ne olabilir ? nasıl çözebilirim ?

İşlemci : r3 3100
Ekran Kartı: Asus strix rx 570 4gb
Ram : xpg 3200mhz 8gb
Anakart : Gigabayt b450m s2h
merhaba kardeşim geeforce sürümlerinin ve windows güncellemelerinin güncel olmasına dıkkat et kontrol et guncelle buyuk ıhtımal onlarla alakalı :)

alperenn01

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,516
İsim
Alperen Ceylan
Instagram
Alperen.cyln
günümüz şartlarında en az 16 gb ram ihtiyaç var oyunlar da drop takılma olması normal çünkü bahsettiğin oyunlar zaten 8gb ram yetersiz gelir
Pubg de fln 8 ram 'le neden yesin çoğu insan yemiyor

HeroVice

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Batuhan Güven Güney
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar ram az olduğu için droplanıyormuş bir 8 gb ram daha ekledim düzeldi aynı sorunu yaşayan varsa diye yazıyorum

JackieTR

80+ Bronze
PUBG de fln 8 ram 'le neden yesin çoğu insan yemiyor
Reis bayağa geç oldu cevap için yinede bilgilendirme olsun .. Orada yazan minimum sistem için önerilen .. Arkadaşın sistemi zaten rahatlıkla kaldırıyor 8gb ram o sisteme yeterli gelmez o yüzden en az 16 olmalı zaten konu çözümlenmiş geç gördüm için cevaplamak istedim :)

alperenn01

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,516
İsim
Alperen Ceylan
Instagram
Alperen.cyln
Reis bayağa geç oldu cevap için yinede bilgilendirme olsun .. Orada yazan minimum sistem için önerilen .. Arkadaşın sistemi zaten rahatlıkla kaldırıyor 8gb ram o sisteme yeterli gelmez o yüzden en az 16 olmalı zaten konu çözümlenmiş geç gördüm için cevaplamak istedim :)
Biliyorum bro bende anladim tabii ki 16 ram lazım saoll

Top Bottom