Neler Yeni

Panteizm inancı hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Berkarda

80+ Silver
ve
bu videodaki kız hakkında ne düşünüyorsunuz bence biraz kafasında problem var akıl hastanesine acilen gitmesi lazım

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Ne saçma sapan inanış uyduruyorlar. Yok unicorn, yok ruhumu şeytana sattım yok yavru kedi.

Geri kalmış toplumda böyle şeyler çok oluyor. Dinde reform bu ülkeye zotunlu hale geldi.

Berkarda

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
şunları izleyip zamanmı harcıyoraunuz popüler olmak için yapıyolar çok yazık...
yok karşıma çıktı izledim 2 tane başka izlemedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne saçma sapan inanış uyduruyorlar. Yok unicorn, yok ruhumu şeytana sattım yok yavru kedi.

Geri kalmış toplumda böyle şeyler çok oluyor. Dinde reform bu ülkeye zotunlu hale geldi.
yakında herkes tanrı olacak bunlara göre gülmekten evi yedim :ROFLMAO:

Allah bunlara akıl vermiş kullanmayınca böyle oluyor

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Bu kadar dinin ve inancın türemesi İslam'a giden yolu bulmakta zorluk yaşatıyor. Bitcoin'in çıkış hikayesi gibi düşünün. Yok faşizm, yok kapitalizm, yok sosyalizm, yok panteizm böyle bin bir türlü fikir, ideoloji, inanç ortaya çıkıyor ve insanlar doğru yolu bulmakta zorlanıyor.
Ayrıca o pembe saçlı çocuk, annesi at olan adam ve bunların akıl hastanesine "şizofreni, takıntılı saplantı/zorlantı, psikoz" gibi nedenlerle yatması lazım.

Berkarda

80+ Silver
Bu kadar dinin ve inancın türemesi İslam'a giden yolu bulmakta zorluk yaşatıyor. Bitcoin'in çıkış hikayesi gibi düşünün. Yok faşizm, yok kapitalizm, yok sosyalizm, yok panteizm böyle bin bir türlü fikir, ideoloji, inanç ortaya çıkıyor ve insanlar doğru yolu bulmakta zorlanıyor.
Ayrıca o pembe saçlı çocuk, annesi at olan adam ve bunların akıl hastanesine "şizofreni, takıntılı saplantı/zorlantı, psikoz" gibi nedenlerle yatması lazım.
lazım bence de yok ben tanrıyım yok tanrıyı yedim sonra tanrı oldum tanrı ile evlendim tanrı çocuğum oldu diyecekler yakında 1 ay içinde bunları görürsek şaşırmam ama ben Hristiyanlığı düşündüm ama İsa tanrı olamaz çünkü o zaman dünyaya gelse herkes inanırdı sonuçta dünyaya gelmiş Tanrı tüm dünyaya ispatlardı o zaman diğer dinlerin anlamı olmaz

Dash Zeus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,233
İsim
Hezekiel
Herhangi bir din ne kadar gerçekse bu inançta o kadar gerçektir.
Bu videoları kanmayın bunlar kurgu videolardır. islamı güzelleme çalışmasından başka bir şey değil. Genelde ajanslardan veya ünlenmek isteyen kişileri bu videolar da kullanırlar.

Berkarda

80+ Silver
Bu videoları kanmayın bunlar kurgu videolardır. islamı güzelleme çalışmasından başka bir şey değil. Genelde ajanslardan veya ünlenmek isteyen kişileri bu videolar da kullanırlar.
ya kurgu yada akıl hastasıdır zaten bunları söyleyenler

Dash Zeus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,233
İsim
Hezekiel
İsa tanrı olamaz çünkü o zaman dünyaya gelse herkes inanırdı sonuçta dünyaya gelmiş Tanrı tüm dünyaya ispatlardı o zaman dininde anlamı olmaz
İsa zaten normal bir insan annesi rahip'ti o zamanın inancında bu bakire rahipler tanrının karısı olarak anılırdı ve bunlardan doğan çocuklar tanrının oğlu olacağından bu çocuklar fark edilirse bebekken öldürülüyor. meryem de isanın ölmemesi için eşekle mısıra kaçtı sonra isa büyüdükten sonra eşekle geri döndü ve isa tanrının oğluyum dedi. Isanin rahip çocuğu olduğu fark edilince çarmıha gerildi.
İsa yaşadığı dönem boyunca yazı yazmadı ve yazdırtmadı.

Kara*

80+ Silver
ve
bu videodaki kız hakkında ne düşünüyorsunuz bence biraz kafasında problem var akıl hastanesine acilen gitmesi lazım
Ah be ablam tontişlik var biraz git makyaj kanalı aç ünlü ol ne işin var bunlarla. Geyik bir yana bunları izleyenler zaten nasıl kafada olduğu belli, yemin ederim ama kanıtlayamam bunlar çekim sonrası ortalığın anasını ağlatıyordur. Hem para hem şöhret ne muhabbetler dönüyordur, sonra öteki içerikleri aynı şekilde islam'dan ekmek yemeye devam valla kıyak iş :D.

melidoas6

80+ Silver
ve
Benzerini düşünen tanıdıklarım var. Şahsen bir ara bende böyle düşünüyordum. Çünkü herkesin bir yaşamı var ama doğduğu yer, ailesi, zamanı her şey nasıl biri olacağını etkiliyor. Hem tüm insanların ruhu aslında tanrının bir parçası. Yani insan her türlü yaşamı deneyerek sonunda yeterli olgunluğa eriştiğinde tanrının bir parçası olabilir.

Bu video güzel bir özet bence.

Bu konuda hak veriyorum. Gerçekten inanan biri daha güzel anlatıyor bakış açısını bu video birilerini ünlü etmek için yapılmış. Ben inaç adına yorum yaptım o yüzden.

Ah be ablam tontişlik var biraz git makyaj kanalı aç ünlü ol ne işin var bunlarla. Geyik bir yana bunları izleyenler zaten nasıl kafada olduğu belli, yemin ederim ama kanıtlayamam bunlar çekim sonrası ortalığın anasını ağlatıyordur. Hem para hem şöhret ne muhabbetler dönüyordur, sonra öteki içerikleri aynı şekilde islam'dan ekmek yemeye devam valla kıyak iş :D.
İslam'dan ekmek yiyen tek iş bu değil:)

Son düzenleme:

Dash Zeus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,233
İsim
Hezekiel
Bu konuda hak veriyorum. Gerçekten inanan biri daha güzel anlatıyor bakış açısını bu video birilerini ünlü etmek için yapılmış. Ben inaç adına yorum yaptım o yüzden.
Penteizm güzel bir inançtır; çünkü kendinden olmayanı öldürmeyi hak görmez,yahudi veya arap seviciliği yapmaz,tanrı dedikoduluk yapmaz ve her şeyi sonradan öğrenmez vb.

Kısacası panteizm hak din diye insanlara dayattıkları inançlardan çok daha iyidir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,292
Üyeler
140,801
Son üye
ouroboros
Top Bottom