Neler Yeni

Papara bloke olan hesaba yanlışlıkla para gönderdim ve mağdur edildim

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
Papara üzerinden rehberden seçtiğim bir kişiye para göndermekten isterken yanlışlıkla 3 ay önce yurtdışına giden kuzenime yolladım. Kendisinin hesabı dolandırıcılık olayı olduğu için önlem olarak kapatıldı ve bloke oldu. 1455 TL para yollamıştım. Önce müşteri hizmetlerini aradım ve konuyu detaylıca aktardım, kendilerinin bu konuda yardımcı olamayacaklarını söylediler ve mail üzerinden talep oluşturmamı istediler. Talebi oluşturdum ve gelen cevap ise "İki kişi arasındaki transfere müdahale edilemez" şeklinde oldu.

Parayı geri istemek için kuzenimi aradığımda öğrendim bende durumu. Kendisi de iletişime geçti ve cevap değişmedi.
Dikkatsiz olduğumu kabul ediyorum ama hem bloke olan hesaba para attım hem de paramı geri alamadım. Bu konuda ne yapmam gerekiyor?

Livaković

80+ Silver
Papara üzerinden rehberden seçtiğim bir kişiye para göndermekten isterken yanlışlıkla 3 ay önce yurtdışına giden kuzenime yolladım. Kendisinin hesabı dolandırıcılık olayı olduğu için önlem olarak kapatıldı ve bloke oldu. 1455 TL para yollamıştım. Önce müşteri hizmetlerini aradım ve konuyu detaylıca aktardım, kendilerinin bu konuda yardımcı olamayacaklarını söylediler ve mail üzerinden talep oluşturmamı istediler. Talebi oluşturdum ve gelen cevap ise "İki kişi arasındaki transfere müdahale edilemez" şeklinde oldu.

Parayı geri istemek için kuzenimi aradığımda öğrendim bende durumu. Kendisi de iletişime geçti ve cevap değişmedi.
Dikkatsiz olduğumu kabul ediyorum ama hem bloke olan hesaba para attım hem de paramı geri alamadım. Bu konuda ne yapmam gerekiyor?
bir bardak soğuk su içebilirsin papara o hesapı boşuna kapatmaz ama burda tek kusurlu sen değilsin paparanında o hesapa para giderken bir uyarı göstermesi gerekirdi ama yasal olarak dava dahi açsan burdan kuzenin daha çok etkilenir çünkü kuzeninin bir işlere bulaştığı belli oluyor kart kiralama yapmış olabilir yapmadım dese bile birşeyler olmuşki yapılmış son zamanlarda paparanın güvenlik önlemleri 3 katına çıktı

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ne demek yardımcı olamıyorlarmış , tamam hata senin fakat yine de iade edilmesi gerekiyor hakkını sonuna kadar aramalısın , tüketici haklarına git
Benim anlamlandıramadığım nokta şu; madem bir bloke söz konusu, bu hesaba neden hala transfer yapılabiliyor? İnternette bu konudan mağdur olan bazı insanlar hata aldığını ve para aktaramadığını dile getirmişti.

F4IRFL4Y

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,308
İsim
Cengiz

Geçmiş Olsun Hocam

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Alpaslan Çevikel
Benim anlamlandıramadığım nokta şu; madem bir bloke söz konusu, bu hesaba neden hala transfer yapılabiliyor? İnternette bu konudan mağdur olan bazı insanlar hata aldığını ve para aktaramadığını dile getirmişti.
Bloke koyulan ve devre dışı bırakılan bir hesabın IBAN numarası veya diğer bilgileri niye sistemlerde aktif ? Aslında dava açsanız kazanma ihtimaliniz var.
Birde bankaya bilgim dışında şüpheli işlem yapılmış deseydin sonuç değişir miydi ? Bence değişirdi.

Helixo

80+ Bronze

Dava açabilirsin uyarı vermesi gerekiyordu (DİKKAT BU HESAP BLOKELİDİR ) tarzda yazı çıkması gerekli

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bloke koyulan ve devre dışı bırakılan bir hesabın IBAN numarası veya diğer bilgileri niye sistemlerde aktif ? Aslında dava açsanız kazanma ihtimaliniz var.

Birde bankaya bilgim dışında şüpheli işlem yapılmış deseydin sonuç değişir miydi ? Bence değişirdi.
Bankalık bi durum yok hocam papara içindeki parayı başka papara hesabına yolladım.

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
Bence dava aç ama kuzenine sor ne halt yemiş öğren öyle aç bu işin sonunda kuzeninin başı yanmasın
Kuzenim dediğim adam 30 yaşında senelerdir yurt dışına gel git yapıyor orda çalışıyor. Dolandırıcılıkla uğraşacak adam değil. Farklı bir mevzusu var onun.

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Alpaslan Çevikel
Bankalık bi durum yok hocam papara içindeki parayı başka papara hesabına yolladım.
Nedense papara falan diyince aklıma direkt banka geliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kuzenim dediğim adam 30 yaşında senelerdir yurt dışına gel git yapıyor orda çalışıyor. Dolandırıcılıkla uğraşacak adam değil. Farklı bir mevzusu var onun.
Tamam ben sadece öneri verdim size kalmış iyi geceler dilerim

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
Nedense papara falan diyince aklıma direkt banka geliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamam ben sadece öneri verdim size kalmış iyi geceler dilerim
Bir de bloke olmuş hesabı pasif hale getirmedikleri yetmiyormuş gibi bloke olan hesaba yanlışlıkla para gönderdiğim için beni suçlu ilan ettiler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
921,091
Üyeler
142,853
Son üye
basriii
Top Bottom