Neler Yeni

Pc açık kaldıkça performans düşmesi

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
683
İsim
Musa ÖZ
Arkadaşlar sistemim ryzen 5 7600
RX 6600
32 GB ram
B650m anakart ve m.2 ssd bulunmakta sistem yeni
Örnek olarak forza 5 oyuna ilk girdiğimde 1 saat normal stabil 100 FPS civarı alıyorum fakat sonrasında 70 kere düşüyor kafadan 30 FPS eriyor
Bu esnada CPU sıcaklığım 70-75 derece
Gpu sıcaklığım 60 derece ve gpu kullanım oranım 100.
Kağıt üzerinde problem de gözükmüyor buna ne sebeb olabilir ?

EDİT-- testlerden sonra şunu fark ettim oyuna ilk girdiğimde ekran kartı kullanımım %99 sabit ful kullanıyor ama zaman geçtikçe 80 lere 90 lara düşmeye başlıyor ve böyle olunca da fps 70 lere düşüyor peki ekran kartı kullanımım neden düşüyor olabilir ?
Hocam bende rx6700 var işlemcim seninkinden kötü olmasına rağmen böyle bir şey yaşamadım ekran kartını garantiye gönderebilirsin işlemci temelli (lol valorant vs.) oyunlar da denedin mi? Onlarda bi sorun yoksa ekran kartı temelli başka bir oyunda dene. Aynı sorun varsa direk ekran kartı sorunludur. Sorun yoksa forza sorunlu diyeceğim ama optimizasyonu başarılı bir oyun yani bilemedim. Sen gene de dediklerimi dene.

Nestherr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Berkan Demir
Tam yükte Sıcaklık ne alemde? Sıcaklığa göre performans kısıtlaması geliyor aklıma başkada bişey gelmiyor. :unsure:
sıcaklıklar ekran kartı max 62 işlemci max 75 anakart max 48 sdd max 50 :/
Mesaj otomatik birleştirildi:

cracklı vs bir şey kullandın mı merak ettim ?
hayır xboxdan açıyorum win 11 orjinal

Hocam bende rx6700 var işlemcim seninkinden kötü olmasına rağmen böyle bir şey yaşamadım ekran kartını garantiye gönderebilirsin işlemci temelli (lol valorant vs.) oyunlar da denedin mi? Onlarda bi sorun yoksa ekran kartı temelli başka bir oyunda dene. Aynı sorun varsa direk ekran kartı sorunludur. Sorun yoksa forza sorunlu diyeceğim ama optimizasyonu başarılı bir oyun yani bilemedim. Sen gene de dediklerimi dene.
forzadan sonra assasing creed odsy de denedim onda çok stabil ilerliyor fpsler 100 civarlarında hep valorant da ise fps ler ortalama 400 ila 650 arasında gidip geliyor normal mi bilmiyorum

_Zaur_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,223
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
sıcaklıklar ekran kartı max 62 işlemci max 75 anakart max 48 sdd max 50 :/

hayır xboxdan açıyorum win 11 orjinal
100% kullanımda ekrankartının 62 derece olma ihtimali pek yok. Ne kadar iyi soğutmalı kasa olursa olsun 69- 70 dereceye sabitlenmeli.
Evde klima açıksa bişey diyemem tabi :ROFLMAO:

Nestherr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Berkan Demir
windows sürümün nedir ve kullandığın amd yazılım sürümü nedir acaba ? ve anlık aldığın fps i sorabilir miyim çok yüksek ayarlarda

100% kullanımda ekrankartının 62 derece olma ihtimali pek yok. Ne kadar iyi soğutmalı kasa olursa olsun 69- 70 dereceye sabitlenmeli.
Evde klima açıksa bişey diyemem tabi :ROFLMAO:
hayır gerçekten 62 derece :D xfx marka başka oyunlarda da 62-65 gidip geliyor çok ısınmıyor 6600 ler zaten

_Zaur_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,223
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
windows sürümün nedir ve kullandığın amd yazılım sürümü nedir acaba ? ve anlık aldığın fps i sorabilir miyim çok yüksek ayarlarda

hayır gerçekten 62 derece :D xfx marka başka oyunlarda da 62-65 gidip geliyor çok ısınmıyor 6600 ler zaten
Bi bakayım o arkadaşa hele mahalleye yeni birisi mi gelmiş? Püfür püfür estiriyo diyolar.
Adres ver linkle bakalım tanıdık çıkacakmı?

Benim evde ortam sıcaklığında 70`ten yukarı kalkmıyo tam yükte. Biraz mümkünsüz gibi göründü o sıcaklık

Nestherr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Berkan Demir

_Zaur_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,223
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Ekran kartı ona ne bilgi geliyorsa hepsini işliyor bence. Kartın az kullanım oranını ben genelde V-sync açtığımda görüyorum.
V-sync kapattığımda kart 100% kullanıma yükseliyor.

Yani ekrankartı kısıtlaması ya sistemden alakalı, ya oyundan, yada driverler`den. İşlemci skor testi yaptınmı yeniden?

Kart ateş ediyor hayırlı olsun

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,306
İsim
Hakanbey
PSU 12 voltta verdiği amper kontrol et 40ın altındaysa böyle şeyler yapabilir.

Top Bottom