Neler Yeni

PC açılırken çok fazla bekliyorum

DenizGöksu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Deniz Göksu
Bir forumda garanti bitmeden 80 altı düşünce değişim yapılıyor gibi bir şey okumuştum. Dilerseniz bir araştırın derim hocam.
Aslında şu yüzden bilmiyorum pc hediye geldi kutu vs hiç bir şey yok elimde
Mesaj otomatik birleştirildi:

5 yıldır aynı hdd ve ssd'yi kullanıyorum sağlık durumları %100. Sizin aldığınız marka iyi değil.
bu kadar beklemem normal mi sizce dün hiç bir şey yoktu bir anda oldu. gece indirmeye bıraktım r6 yı sabah annem kasanın üstündeki power tuşundan benden habersiz kapatmış sabah böyle oldu sonra dedim herhalde disk doldu o yüzden oldu açılmasını bekledim açtım pc yi sildim dosyaları ve hiç bir şey değişmedi

ozyy41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Oğuzhan Akgün
Aslında şu yüzden bilmiyorum pc hediye geldi kutu vs hiç bir şey yok elimde

bu kadar beklemem normal mi sizce dün hiç bir şey yoktu bir anda oldu. gece indirmeye bıraktım r6 yı sabah annem kasanın üstündeki power tuşundan benden habersiz kapatmış sabah böyle oldu sonra dedim herhalde disk doldu o yüzden oldu açılmasını bekledim açtım pc yi sildim dosyaları ve hiç bir şey değişmedi
Hocam kız arkadaşımın kuzeni aynı şekilde kapatmıştı pcyi. Steamdan falan kendi kendine atmaya başladı. Sistemini satıp yeni pc aldı. Zaten diskin miladı çok ta kalmamış. Size tavisyem eğer maddiyat anlamında sizi zorlamayacaksa gidin Bir tane m2 ssd alın. Küçük olanlarından. Garantisi de vardır bu arada yine de gönderim dış müdahale yapmayın. Hediye eden kişiye ulaşın size garanti belgesini yollasın. İçinde nereye gideceğinin adresi oluyor. Numara da var. Arayıp bildirin anlaşmalı oldukları kargodan yollayın. Genelde 24 ay olur garanti süresi.

DenizGöksu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Deniz Göksu
Hocam kız arkadaşımın kuzeni aynı şekilde kapatmıştı pcyi. Steamdan falan kendi kendine atmaya başladı. Sistemini satıp yeni pc aldı. Zaten diskin miladı çok ta kalmamış. Size tavisyem eğer maddiyat anlamında sizi zorlamayacaksa gidin Bir tane m2 ssd alın. Küçük olanlarından. Garantisi de vardır bu arada yine de gönderim dış müdahale yapmayın. Hediye eden kişiye ulaşın size garanti belgesini yollasın. İçinde nereye gideceğinin adresi oluyor. Numara da var. Arayıp bildirin anlaşmalı oldukları kargodan yollayın. Genelde 24 ay olur garanti süresi.
Tamamdır sağ olun yardım için halletmeye çalışacağım

Peki M2 önerileriniz var mıdır yakında doğum günüm gelen parayla vs alırım belki aslında klavye almaktı amacım bu durum olunca klavye biraz bekleyebilir

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
sata ssd hocam

Alıntıyı görüntüle

Durumu böyle ama çok geç açılıyor.
1.5 sene gibi kısa sürede sağlık durumu epey düşmüş. Anladığım kadarıyla kaliteli bir markanın SSD si değil. Bu sebeple garantisi varsa garantiye gönderip değişimini isteyin veyahut arkadaşların da dediği gibi M2 SSD ye geçiş yapın.
Sıcaklık kısmındaki eşik değeri 20 ye yükselmiş, ayrıca 10 adet bozuk blok sayısı var SSD nin. İşin özü miladını dolurmaya başlamış.

DenizGöksu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Deniz Göksu
1.5 sene gibi kısa sürede sağlık durumu epey düşmüş. Anladığım kadarıyla kaliteli bir markanın SSD si değil. Bu sebeple garantisi varsa garantiye gönderip değişimini isteyin veyahut arkadaşların da dediği gibi M2 SSD ye geçiş yapın.
Sıcaklık kısmındaki eşik değeri 20 ye yükselmiş, ayrıca 10 adet bozuk blok sayısı var SSD nin. İşin özü miladını dolurmaya başlamış.
M2 ssd öneriniz var mı hocam eğer ki garanti vs bittiyse m2 alabilirim

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.

DenizGöksu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Deniz Göksu

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler

DenizGöksu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Deniz Göksu

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Asus Pro B550M-C

Epey üzerinden bakmıştım M2 slotu var galiba ama sizde emin olun yine de
Evet evet var. PCIE 4.0 destekliyor.
Biliyorum belirttiğiniz bütçeyi çok az aşıyor ancak size bizzat kendim kullandığım M2 SSD yi önereceğim. F/P üründür 1 sene oldu alalı hala daha sağlık durumu %100 hiçbir sorunu yok. Bütçeyi az daha zorlayıp alırsanız pişman olmayacağınızı düşünüyorum.

Kingston NV2 SNV2S/1000G PCI-Express 4.0 1 TB M.2 SSD - 1.760 TL

DenizGöksu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Deniz Göksu
Evet evet var. PCIE 4.0 destekliyor.
Biliyorum belirttiğiniz bütçeyi çok az aşıyor ancak size bizzat kendim kullandığım M2 SSD yi önereceğim. F/P üründür 1 sene oldu alalı hala daha sağlık durumu %100 hiçbir sorunu yok. Bütçeyi az daha zorlayıp alırsanız pişman olmayacağınızı düşünüyorum.

Kingston NV2 SNV2S/1000G PCI-Express 4.0 1 TB M.2 SSD - 1.760 TL
Öneriniz için teşekkür ederim 1Tb olması ayrı güzel ailemle falan görüşüp alabilirim ama emin değilim çok sağ olun

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Öneriniz için teşekkür ederim 1Tb olması ayrı güzel ailemle falan görüşüp alabilirim ama emin değilim çok sağ olun
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana rica ederim. Belki benim gözümden kaçan daha uyguna SSD olabilir arkadaşlar önerir öyle durumda. :) PCIE 3.0 kanadında daha uyguna M2 ler var ancak anakartınız 4.0 desteklediği için ve önerdiğim SSD yi kendim de bizzat kullandığım için direk o şekil önerdim. Umarım fiyatlar daha da artmadan bir şekil halledebilirsiniz. :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,213
Üyeler
141,258
Son üye
Resul kurekci
Top Bottom