Neler Yeni

Yardım Pc açılmadan sürekli reset atıyor ve ekran kartı fanları hızlanıyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,602
İsim
Emre Zengin
Çıldırdım bıraktım hocam şuan yine başındayım çıkmadı
Konuya baktım biraz depolamada bir problem olduğunu düşündüm fakat HDD de aynı olmuş demişsiniz. BİOS ayarlarını sıfırla sonra UEFİ ayarını aktif hale getir ardından Windows kurulumunu yap. Senin bu sistemde bir problem var anakart kaynaklı bir sorun olabilir.

Can...

80+ Platinum
Konuya baktım biraz depolamada bir problem olduğunu düşündüm fakat HDD de aynı olmuş demişsiniz. BİOS ayarlarını sıfırla sonra UEFİ ayarını aktif hale getir ardından Windows kurulumunu yap. Senin bu sistemde bir problem var anakart kaynaklı bir sorun olabilir.
Bios pili söküldü b350f ve b450 anakartta denendi değişen bişey olmadı

Can...

80+ Platinum
Tek deneyemediklerim cpu gpu psu psu hariç hepsi sıfır psu yu da sıfır aldım da 8 aylık

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,602
İsim
Emre Zengin
Tek deneyemediklerim cpu gpu psu psu hariç hepsi sıfır psu yu da sıfır aldım da 8 aylık
CPU ve GPU'da problem yoktur. PSU kaynaklı bir problem olacağını da düşünmüyorum.

alpegetoptas06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
584
İsim
Alp Ege Toptaş
Bir PSU bulma şansınız varsa deneyin. Bir de buna benzer bir sorun yaşamıştım windowsu ssdyi farklı bir pcye takıp yüklemiştim siz de deneyebilirsiniz ama sorunun bundan olduğunu düşünmüyorum.

Can...

80+ Platinum
Bir PSU bulma şansınız varsa deneyin. Bir de buna benzer bir sorun yaşamıştım windowsu ssdyi farklı bir pcye takıp yüklemiştim siz de deneyebilirsiniz ama sorunun bundan olduğunu düşünmüyorum.
Pc resetliyo. Hocam Windows vardı normalde arada açılıyordu tak reset çakıyor du hdd ile denedim birisi statik elektrik olabilir dedi olabilir mi ki durduk yere oldu çünkü kasayı yattım akşam üstü açtım gg olmuştu
Mesaj otomatik birleştirildi:

CPU ve GPU'da problem yoktur. PSU kaynaklı bir problem olacağını da düşünmüyorum.
Neyden olabilir ki başka ram ssd anakart ta Garanti veririm sorun yok denedim

Garipbirfizikci

80+ Bronze
Hacım ekran kartı ssd ve ram ı söküyorsun, internet kafeye gidip adama 20-30 tl veriyorsun kasaya onları takıp tek tek çalıştırıyorsun, hiç bir sorun çıkmzsa sorun anakart veya işlemcidendir bios resetledin ve sorun devam ederse bir usb ye linux kuruyorsun, linuxu ubsden boot edip açıyorsun açılışta resetlerse işlemciden, sisteme girip takılırsan anakarttandır

Tanıdığında benzer bir sorunu vardı, kimse çözemedi sorun işlemci pinindeki toz çıkmıştı mesela yüksek yükte güç geçmeye izin vermediği için bilgisayarı takılıyordu

Can...

80+ Platinum
Hacım ekran kartı ssd ve ram ı söküyorsun, internet kafeye gidip adama 20-30 TL veriyorsun kasaya onları takıp tek tek çalıştırıyorsun, hiç bir sorun çıkmzsa sorun anakart veya işlemcidendir bios resetledin ve sorun devam ederse bir usb ye linux kuruyorsun, linuxu ubsden boot edip açıyorsun açılışta resetlerse işlemciden, sisteme girip takılırsan anakarttandır

Tanıdığında benzer bir sorunu vardı, kimse çözemedi sorun işlemci pinindeki toz çıkmıştı mesela yüksek yükte güç geçmeye izin vermediği için bilgisayarı takılıyordu
2 farklı anakartta denedim sorun yok işlemci sıfır zaten az önce kasayı bir araya getirdim pinlerde kırık çıkık yoktu ssd yi denedim zaten ramleri de tek tek taktım sıkıntı çıkmadı ekran kartını söktüm esc ye basınca reset atıyor du sadece ama görüntü olmadığı için neden olduğunu bilemedim ekran kartını alırken 3d mark time spy fire strike occt 3 d vram yaptım furmark yaptım sorun yoktu geriye psu işlemci kaldı birde ekran kartı şimdi mahallede tanıdık bilgisayarcı var topladım sistemi bir daha olursa goturcem

Hocam pc ye usb takıyorum format için ama resetliyo tam dönmeye başlarken ama sokunce usb belleği biosta kalıyor ondan sonrada biostan başka yere gitmiyor pc

Son düzenleme:

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,871
İsim
Hacı
Ne yaptınız çözebildiniz mi?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,602
İsim
Emre Zengin
2 farklı anakartta denedim sorun yok işlemci sıfır zaten az önce kasayı bir araya getirdim pinlerde kırık çıkık yoktu ssd yi denedim zaten ramleri de tek tek taktım sıkıntı çıkmadı ekran kartını söktüm esc ye basınca reset atıyor du sadece ama görüntü olmadığı için neden olduğunu bilemedim ekran kartını alırken 3d mark time spy fire strike occt 3 d vram yaptım furmark yaptım sorun yoktu geriye psu işlemci kaldı birde ekran kartı şimdi mahallede tanıdık bilgisayarcı var topladım sistemi bir daha olursa goturcem

Hocam pc ye usb takıyorum format için ama resetliyo tam dönmeye başlarken ama sokunce usb belleği biosta kalıyor ondan sonrada biostan başka yere gitmiyor pc
Sadece SSD mi takılı bu işlemi yaparken?

USB bellekte de bir problem olabilir.

Can...

80+ Platinum

Yok. Hocam 2 usb ile denedim ssd hdd söktüm pc biostan dışarı çıkmıyor çıkınca reset atıyor

Sadece ssd de taktım sadece hdd de taktım ikisine taktım ikisinide söktüm hep aynı tantana sanki boot etmek istemiyor pc kendini birde cpu clock normal gibi gelmedi bana neden böyle

Ekler

• 20220906_195055.jpg
    20220906_195055.jpg
    248.9 KB · Hit: 27

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,602
İsim
Emre Zengin
Yok. Hocam 2 usb ile denedim ssd hdd söktüm pc biostan dışarı çıkmıyor çıkınca reset atıyor

Sadece ssd de taktım sadece hdd de taktım ikisine taktım ikisinide söktüm hep aynı tantana sanki boot etmek istemiyor pc kendini birde cpu clock normal gibi gelmedi bana neden böyle
Aklıma başka çözüm yolu gelmiyor hocam isterseniz BİOS'u güncelleyin. Diğer anakartta da böyleyse sorun PSU kaynaklı olabilir. RAM'leri de teker teker denemişsiniz.

Can...

80+ Platinum
Aklıma başka çözüm yolu gelmiyor hocam isterseniz BİOS'u güncelleyin. Diğer anakartta da böyleyse sorun PSU kaynaklı olabilir. RAM'leri de teker teker denemişsiniz.
İşlemci olma şansı yok mu psu çıksın istemiyorum Trendyol dan almıştım rgb çoklayıcı kablo bozulmuştu onun için bile yardımcı olmadılar ne Trendyol ne de aldığım firma bozulursa direkt çöp o sırada da bende thh ile uğraşcam işlemci bozulursa değiştirir ler diye birde ben ekran kartını dün söktüm başlattım pc yi sadece esc ye basınca reset atıyordu yarın arkadaş 500w Highpowr 80 plus psu ve eski gt serisi bir ekran kartı getircek denicez umarım ekran kartı da çıkmaz sahibinden den aldım garantili fakat Gaming gen den den almışlar siteden talep açın vb durumu olursa onun adresine gitme meselesi var sıkıntılı olur diye korkuyorum Birde Hocam FOTOĞRAF A BAKTINIZ Mİ CPU CLOCK BANA NORMAL GELMEDİ ACABA PSU NUN CPU BESLEME KISMI BOZUK OLABİLİR Mİ ve onu söküp calistirsam bişey olur mu sisteme

Ne yaptınız çözebildiniz mi?
Keşke hocam bilgisayarciya vermiştim tanıdık gitim kurcalamadan aldım geri içim rahat etmedi

Top Bottom