Neler Yeni

PC bi anda donuyor yeniden başlatmak zorunda kalıyorum

ddeniz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Deniz
Arkadaşlar biraz takılıyorum filan oyuna giriyorum, video izliyorum. Sonra bi anda ekran donuyor öyle ve kapatıp açmak zorunda kalıyorum. https://1drv.ms/u/s!Au9bRW8kSWBBgQqq2cdV5Eok4rYO?e=pWUgiR 4 mayıs ve dün mavi ekran hatası almıştım. Ama bu donma olayı her gün oluyor resmen pc çöküyor gibi. RAM lerde sorun yok, BİOS güncel şimdiden teşekkürler.
  • MSI RX 5500 XT 4 GB.
  • H410M A PRO.
  • i5-10400F.
  • Corsair 8 GB RAM.
  • Frisby 600W kasa.
  • SanDisk 240 GB SSD.
  • Acer QG241YBİ 23.8 monitör

Farway

80+ Silver
Isılarına hiç baktınmı?

Farway

80+ Silver
Evet kontrol ediyorum ama inanın anormal bi ısı değeri olmuyor. PC yi çok yormuyorum zaten. Daha 3 aylık sistemim ve artık bıktırdı beni.
SSD yi test ettinmi?

Farway

80+ Silver
Psu dan şüpheleniyorum. Diğer parçalarda pek sıkıntı gözükmüyor böyle bir problem yaratacak.

ddeniz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Deniz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Psu dan şüpheleniyorum. Diğer parçalarda pek sıkıntı gözükmüyor böyle bir problem yaratacak.
Bilemiyorum ya kasayla beraber geldi psu da zaten 0 olması lazım değil mi?

Efe Alper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
Efe Talha Alper
Psunun sıfır olması iyi olduğunu göstermez bende psu dan olduğunu düşünüyorum. Frisby psular iyi değil.

Farway

80+ Silver
Bende powerboost kasa+Psu almıştım 650w tam güçte bilgisayar resetleniyor veya donup kalıyordu.
Ekran kartını furmarka tek sok
Sonra işlemciyide strese tek sok
İki işlemdede donma kasma problem yoksa ikisinide bir arada sok. Dediğin sorun olursa psu kaldıramıyor demektir. Ama tek çalışan parçada sıkıntı olursa durum farklı

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar biraz takılıyorum filan oyuna giriyorum, video izliyorum. Sonra bi anda ekran donuyor öyle ve kapatıp açmak zorunda kalıyorum. https://1drv.ms/u/s!Au9bRW8kSWBBgQqq2cdV5Eok4rYO?e=pWUgiR 4 mayıs ve dün mavi ekran hatası almıştım. Ama bu donma olayı her gün oluyor resmen pc çöküyor gibi. RAM lerde sorun yok, BİOS güncel şimdiden teşekkürler.
  • MSI RX 5500 XT 4 GB.
  • H410M A PRO.
  • i5-10400F.
  • Corsair 8 GB RAM.
  • Frisby 600W kasa.
  • SanDisk 240 GB SSD.
Aynı ekran kartı bende de var sıcaklıktan dolayı olmuyor, sorun Driver'da AMD kartlarda çok sık rastlanılan bir durum şu anlık bir çözümü yok AMD düzgün bir driver çıkartırsa düzelir başka türlü yok 2 aydır araştırıyorum bir çözüme ulaşamadım Driver sil, sonunda WHQL yazan son driver ı yükle gibi şeyler yaparak hiç boşa vakit harcamayın ben hepsini yaptım bir şey değişmedi, sorun AMD'nin yayınladığı driverler'da.

Halil014

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,539
İsim
İbrahim Halil Çelik
  • MSI RX 5500 XT 4 GB.
  • H410M A PRO.
  • i5-10400F.
  • Corsair 8 GB RAM.
  • Frisby 600W kasa.
  • SanDisk 240 GB SSD.
Bende de xfx Rx 5500 XT var . Çok nadiren oluyordu ben de Ddu ile driverları kaldırıp tekrar kurdum ve bir daha aynısı olmadı. Sen de dene

ddeniz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Deniz
Aynı ekran kartı bende de var sıcaklıktan dolayı olmuyor, sorun Driver'da AMD kartlarda çok sık rastlanılan bir durum şu anlık bir çözümü yok AMD düzgün bir driver çıkartırsa düzelir başka türlü yok 2 aydır araştırıyorum bir çözüme ulaşamadım Driver sil, sonunda WHQL yazan son driver ı yükle gibi şeyler yaparak hiç boşa vakit harcamayın ben hepsini yaptım bir şey değişmedi, sorun AMD'nin yayınladığı driverler'da.
Ben bütün driverlarda mavi ekran alıyorum. Şuan kullandığım eski driverlardan whql recommended olanı yüklü. Bunda da işte PC donuyor. Diğerlerinde ya mavi ekran ya da oyundan atmalar PC yeniden başlatma filan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende de xfx Rx 5500 XT var . Çok nadiren oluyordu ben de Ddu ile driverları kaldırıp tekrar kurdum ve bir daha aynısı olmadı. Sen de dene
Kaç kere denedim kafayı yicem artık.

Halil014

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,539
İsim
İbrahim Halil Çelik
Ben bütün driverlarda mavi ekran alıyorum. Şuan kullandığım eski driverlardan whql recommended olanı yüklü. Bunda da işte PC donuyor. Diğerlerinde ya mavi ekran ya da oyundan atmalar PC yeniden başlatma filan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kaç kere denedim kafayı yicem artık.olacak hadi
Whql driver kurucuda daha fazla seçenek falan var oradan sadece driver yani AMD Radeon arayüzü olmayan sürüm onu kur . O da olmazsa artık format atacaksın

Top Bottom