Neler Yeni

Çözüldü✓ Pc Birden Donuyor KİTLENİYOR

YUSSO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf
PC oyun veya Google'da gezerken fark etmiyor birden donuyor. Mesela ETS giriyorum oyuna devam diyorum oynuyorum bir zaman sonra donup kalıyor. Klavyeden hiçbir işlem yapamıyorum. Çoğu zaman donduğunda fareyi de hareket ettirebiliyorum oynuyor mavi tik ama tıkladığımda Görev Yöneticisini falan açmıyor kilitlenip kalıyor. PC'ye sırf bundan dolayı win10 Kurtarma yoluyla format attım PC hızlandı ama sorunum hala devam ediyor sürekli kasadan yeniden başlatıyorum. He bu arada bazen MBR error 1 flloopy hatası alıyordum(alakası var mı bilmiyorum) BIOS pilini söküp taktım şu anlık sorunum yok. 1.5 senelik sistemi kullanıyorum. Daha önceden böyle bir sorunum yoktu. Virüs var mı diye sormayın format+tarama yaptım. Bazı tanıdıklarım şunları söyledi: Harddisk arızası olabilir dendi.Yanlış format atmışsın oyun bilgisayarı bu dendi. Uefi Format at falan diyor ama pc dekileri saklayabileceğim bir flaşım da yok cd girişi de yok.Bunu yazarken bile site pat diye donabilir. Anlayan varsa anlayacağım şekilde anlatabilir mi?

Sistem özellikleri.
  • NVIDIA GTX 750 Ti.
  • Intel(R) Core(tm) i5-3470 CPU @ 3.20GHz (4 cpus), ~3.2GHz
  • 16 GB RAM.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Muzaffer
Donmanın bir çok sebebi olabilir çözüm olarak parça değişimi gerektiğini sanmıyorum bence bir bios güncellemesi atsan sorunun çözülür gibi
bios ayarların ne durumda ayrıca defaulta alınca da aynı sorun devam ediyor mu?
Bazen xmp açmak kasma donma sorunu hatta mavi ekran sorunu dahi yapabiliyor

YUSSO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Donmanın bir çok sebebi olabilir çözüm olarak parça değişimi gerektiğini sanmıyorum bence bir bios güncellemesi atsan sorunun çözülür gibi
Bios arayüzüm falan çok eski videolardan bile benzetemiyorum. Sanırım dediğiniz gibi biosa bir güncelleme atmam gerek. Dün temassızlık var mı diye ssd kablolarını söküp taktım ve pc yi başlattığımda MBR sorunuyla karşılaşmadım. Umarım donma sorunum da böyle çözülür

YUSSO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar sorunum çözüldü asıl mesele ssd de imiş. Her şeyi sağlam göründüğü halde tekrardan kablo ve parçaları söküp taktık. Sonrasında sorunsuz çalışıyordu

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
954,492
Üyeler
150,495
Son üye
muraufzlti
Top Bottom