Neler Yeni

PC donup restart ediyo

achmt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet
Pc yi ilk actigimda sorunsuz sekilde aciliyo. belirli bi sure sonra oyun falan oynadiktan sonra 4 5 saat sonra donup restart atiyo ve sonrasinda yine sorunsuz kullaniyom 4 5 saat araliklarinda bunun neden oldugunu anlayamiyorum yardimci olursaniz sevinirim . sicakligina falan bakiyom restart attktan sonra 45- 55 derecelerde oluyo ekrankarti islemci sicakligi falan . sorun sizce nedir simdiden tesekkur ederim Donanim Arsivi Ailesi :) <3

CemSultan01

80+ Bronze
Isınma fln olabilir yada virüs fln?

achmt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

TahinPekmez

80+ Silver
Pc yi ilk actigimda sorunsuz sekilde aciliyo. belirli bi sure sonra oyun falan oynadiktan sonra 4 5 saat sonra donup restart atiyo ve sonrasinda yine sorunsuz kullaniyom 4 5 saat araliklarinda bunun neden oldugunu anlayamiyorum yardimci olursaniz sevinirim . sicakligina falan bakiyom restart attktan sonra 45- 55 derecelerde oluyo ekrankarti islemci sicakligi falan . sorun sizce nedir simdiden tesekkur ederim Donanim Arsivi Ailesi :) <3
4 saat sonra reset atıyor sonra kullanıma devam ediyorum demişsin ya peki kaç saat sonra bir daha reset atıyor. reset atması sıklaşıyor mu? yoksa 4 saat daha mı oynuyorsun

achmt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sürücü güncellemesi yapıp tekrar dene. sürücülerden kaynaklı bir sorun olabilir.
format yeni attım şu an herşeyi güncel virüs falan olabilir mi diye şüphe etmiştim ondan format attım.
Memtest yapabilirsin
tamamdır denicem onu teşekkürler
4 saat sonra reset atıyor sonra kullanıma devam ediyorum demişsin ya peki kaç saat sonra bir daha reset atıyor. reset atması sıklaşıyor mu? yoksa 4 saat daha mı oynuyorsun
4 5 saat arası kullanıyom resetten sonra yine aynı şekilde aynı saat aralıklarında devam edebiliyom resetten sonra bazende atmıyo resetten sonra çok garip bi şekilde

TahinPekmez

80+ Silver
format yeni attım şu an herşeyi güncel virüs falan olabilir mi diye şüphe etmiştim ondan format attım.

tamamdır denicem onu teşekkürler

4 5 saat arası kullanıyom resetten sonra yine aynı şekilde aynı saat aralıklarında devam edebiliyom resetten sonra bazende atmıyo resetten sonra çok garip bi şekilde
Reset atma sıkıntısı psu kaynaklı olabilir.

atilla_zg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
169
İsim
atilla üzgün
Isınma falan olduğunu falan sanmıyorum kontrol sürekli ediyodum restart atar atmaz direk bakıyodum 45 ila 55 arası oluyodu

Ramlerde olduğunu nasıl anlayabilirim bi önerin varmı test edebileceğim
Valla ustam int Bi program vardı edebilceğin nemtest olması lazım ismi onu deneyebilirsin ben 32 bit işletim sistemi kurarken anlamıştım sorunun ramlerden olduğunu çünkü 32 bit ramlerini çoğunu kullanıyordu sorun olmuyordu 64 ise sorunu teşkil ediyordu ramleri tam kapasite kullanacağı için

achmt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet
Valla ustam int Bi program vardı edebilceğin nemtest olması lazım ismi onu deneyebilirsin ben 32 bit işletim sistemi kurarken anlamıştım sorunun ramlerden olduğunu çünkü 32 bit ramlerini çoğunu kullanıyordu sorun olmuyordu 64 ise sorunu teşkil ediyordu ramleri tam kapasite kullanacağı için
bi memtest yapıcam o zaman yardımcı olduğun için teşekkürler umarım bi sonuca varabilirim
Reset atma sıkıntısı psu kaynaklı olabilir.
psu 3 yılldır kullanıyorum corsair VS650 3 yılda sıkıntı çıkarmış olabilirmi ne yapmamı önerirsin

atilla_zg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
169
İsim
atilla üzgün
bi memtest yapıcam o zaman yardımcı olduğun için teşekkürler umarım bi sonuca varabilirim

psu 3 yılldır kullanıyorum corsair VS650 3 yılda sıkıntı çıkarmış olabilirmi ne yapmamı önerirsin
Önemli değil arkadaşın dediğide olabilir farklı güç kaynağı ile deneme şansın varsa dene

TahinPekmez

80+ Silver

Aynı psu yu kullanıyoruz. 2019 da almıştım bende.bir sıkıntısı yok ama. Kronik.sorunu var deniliyordu fan sesiydi galiba

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,366
Üyeler
140,479
Son üye
Cnarelia
Top Bottom