Neler Yeni

Pc ekran gelmeden reset atıyor

Mck2002

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet can
Merhabalar pc bios ayarlarında bir ayarı değiştirdim o günden sonra pc bilgisayar ekranı tam gelicekken mavi ışık yanıyor monitorde tam bu esnada pc reset atıyor bazen monitore geç sinyal geliyor ama itinayla ondan once değil tam monitor açıldığında reset geliyor ram 1.slota taktım görüntü gelmiyordu ve bilgisayar çalışmaya devam ediyordu her yolu denedim ama duzelmedi psu sorun yok gibi her şey normal anakart ye düşünüyorum ona göre parça değişiceğim

Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
ErayAkman
Bios ekranına giriş yapa biliyormusunuz peki ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
ErayAkman
Bios uzerinden bi sıkıntıysa bios resetleyemeyi bi deneyin derim anakartinizi bilmedim icin cmos tusu varsa ordan yoksa bios pili ile deneyin sonra biosa girip kaydedin

Mck2002

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bios uzerinden bi sıkıntıysa bios resetleyemeyi bi deneyin derim anakartinizi bilmedim icin cmos tusu varsa ordan yoksa bios pili ile deneyin sonra biosa girip kaydedin
Bios a giriş yapamıyorum cmos yok maalesef bios pili ile her türlü fanteziyi denedim diyebilirim :) ama yok bir türlü ekrana görüntü gelmeden pc reset atıyor 3 4 sn de bir

Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
ErayAkman
Valla hocam ozaman sanmıyorumki sorun bios dan kaynaklı olsun bios dan ayarla ilgili olsa reset den sonra bir düzelme olurdu diye düşünüyorum

Exanimu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Comol Ogga
Cmos reset jumper mutlaka vardır, anakartınızın marka ve modeli nedir?

Exanimu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Comol Ogga
H110 m çok bilgili değilim nasıl yapabileceğim hakkında yardımcı olur musunuz
Hocam marka yazmamışsın, her marka farkli yerlerde konumlandiriyor bu cmos jumperi, google da marka model cmos clear diye arayip ya da anakartinin kullanma kılavuzunda gosterilen yerdeki jumper denilen 3 adet pin var, bu pinin 2 tanesi içi iletken plastik bir pin ile kapali, o plastik parcayi söküp bir pin saga kaydiracaksin, yani jumper 1 ve 2. Pinlere takiliysa plastigi söküp 2 ve 3. Pinlere takacaksin, bios pili takili halde birkaç dakika bekleyip eski haline getirirsen, cmos sıfırlanmış olur. Kisaca anlatmak istedim ama internetteki videolarda daha detayli öğrenebilirsin.

Mck2002

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet can
Hocam marka yazmamışsın, her marka farkli yerlerde konumlandiriyor bu cmos jumperi, google da marka model cmos clear diye arayip ya da anakartinin kullanma kılavuzunda gosterilen yerdeki jumper denilen 3 adet pin var, bu pinin 2 tanesi içi iletken plastik bir pin ile kapali, o plastik parcayi söküp bir pin saga kaydiracaksin, yani jumper 1 ve 2. Pinlere takiliysa plastigi söküp 2 ve 3. Pinlere takacaksin, bios pili takili halde birkaç dakika bekleyip eski haline getirirsen, cmos sıfırlanmış olur. Kisaca anlatmak istedim ama internetteki videolarda daha detayli öğrenebilirsin.
Bilgisayarcıya götürdüm bilgisayarcı buldu galiba arızayı anakarta kendi ramini taktı bilgisayar yine aynı arızayı verdi bi buzzer taktı buzzer otmedi ama benim rami taktı ole denedi o zaman buzzer ottu bir pinden dedi hem ram hem anakart yolu gitmiş büyük ihtimal

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,003
Üyeler
157,465
Son üye
Reqou
Top Bottom