Neler Yeni

Pc ekranı kapanıyor ama kasa çalışıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hasan YILMAZ
Merhaba herkese benim sorunum uzun zamandır devam ediyor sorunum tam olarak şu : Bilgisayarımı ilk açtığım 1-2 dakika içerisinde ekran donuyor, arkada video açıksa ses takılıyor ve pc ekranı kapanıyor ve bu sırada klavye ve mouse ışığı sönüyor fakat kasa sesinde herhangi bir değişiklik olmadan kasa çalışmaya devam ediyor fanlarıda aynı şekilde oyunlarda hiç yapmıyor sadece boşta iken ilk açıldığımda haftada 1-2 kez falan yapıyor bazen 1 hafta hiç yapmıyor bazen günde 2 kere yapıyor peş peşe. İnternette takılırken olsun tam discordu veya steam açarken olsun yapıyor yeniden başlatana kadar düzelmiyor. Performans olarak bir sıkıntım yok sadece arada kapanma olayı var

Sistemim: RX590 N+ SE ekran kartı , R5 2600 işlemci , Crucial 8gb Ballistix Sport ddr4 3000mhz CL15 1.35V ram x2 , Crucial BX500 240gb ssd windows bu ssd de, Gigabyte b450m anakart , Cooler master masterbox MB501L 600W kasayı ve içindeki güç kaynağını kullanıyorum

Windows 10 güncel
Ekran kartı önerilen güncel sürüm
Bios en günceli değil ama yüksek sürüm(F51e)

Format attım hala böyle uzun zamandır
Virüs taraması yaptım Kaspersky ile ve biçok program ile fakat bişey çıkmadı
Sistemin ısı değerleri iyi zaten ilk açıldığında yapıyor

Ne yapabilirim? donanımsal diye düşünüyorum fakat nasıl test edicem? Şimdiden herkese teşekkür ederim :)

Top Bottom