Neler Yeni

Mavi Ekran PC'den yanık kokusu geldi ve mavi ekran yemeye başladım

cagobey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Çağan
Steam
cagobey
Merhabalar dün googlede sıradan youtube izlerken bi anda aşırı yoğun bir yanık kokusu duydum bunun vantilatörden geldiğini düşündüm ama bilgisayarın arka tarafında elimi atınca elimi yakacaktı nerdeyse hemen coretempi açıp baktım yük altında olmamasına rağmen 70 dereceydi ama 70 derece oyunlarda normal bi değerdi neden bu kadar ısı saçıp koku yayıyor diye düşünüp pc'yi kapattım kurutma makinasının soğuk moduyla soğuttum yaklaşık 30 dakika kapağını açık bırakıp elektirik vermedim anakartta veya işlemcide "GÖRÜNÜR" bi sorun yoktu taktım fişe açtım en başta bi sorun görünmüyordu fanın kararsız devir çevirmesi dışında yağı eksiktir dedim ısı değerlerine baktım 40 değerlerine döndü fakat mavi ekran yeme sıklığım arttı normalde 1 kere bile mavi ekran yemeyen biri iken 1 saatte bir bilgisayar donuyor ya mavi ekran atıyor yada başka bişey.

beratxma1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
231
İsim
Berat Tekin
Merhabalar dün googlede sıradan youtube izlerken bi anda aşırı yoğun bir yanık kokusu duydum bunun vantilatörden geldiğini düşündüm ama bilgisayarın arka tarafında elimi atınca elimi yakacaktı nerdeyse hemen coretempi açıp baktım yük altında olmamasına rağmen 70 dereceydi ama 70 derece oyunlarda normal bi değerdi neden bu kadar ısı saçıp koku yayıyor diye düşünüp pc'yi kapattım kurutma makinasının soğuk moduyla soğuttum yaklaşık 30 dakika kapağını açık bırakıp elektirik vermedim anakartta veya işlemcide "GÖRÜNÜR" bi sorun yoktu taktım fişe açtım en başta bi sorun görünmüyordu fanın kararsız devir çevirmesi dışında yağı eksiktir dedim ısı değerlerine baktım 40 değerlerine döndü fakat mavi ekran yeme sıklığım arttı normalde 1 kere bile mavi ekran yemeyen biri iken 1 saatte bir bilgisayar donuyor ya mavi ekran atıyor yada başka bişey.
İnternetin hizliysa bi format vur derim

cagobey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Çağan
Steam
cagobey
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İnternetin hizliysa bi format vur derim
100 mbs problem değil ama çok fazla iş dosyalarım var xamp ayarlarım var ve 3 disk kullanıyorum uzun süreceği için iş konusundan çok aksaklık yaşarım.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Minidump dosyaları varsa paylaşın.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Mavi ekran hata kodlarını notlarını alıp öyle kontrol sağlayabilirsiniz fakat rapor detayları olmadan bu tarz durumlarda tespit etmek çok zor, tek tek test etmek lazım.

CPU, GPU ve disklerinizi bir stress testi yapın, sonrasında RAM içinde benzer işlemi yapın. Her şey sorunsuzsa belki Windows dosyaları zarar görmüş olabilir hataları bundan alabiliyor olabilirsiniz, diskinizin yanında yer varsa oraya bir Windows kurarak bir test yapabilirsiniz, ana bölüm'de bu bağlamda saklanabilir.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Tam olarak neresi sıcaktı?

axion55

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Oguzhan yılmaz
yorumlar maşallah bilgisayar uzmanlarıyla dolu adam pc den yanık geliyor diyo format at düzelir diyolar :D :D maks pc bilgim

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,869
İsim
göksel yurtcan
Ya mavi ekran diyor ben koku aldıktan sonra bişey göremedim diyor belki yazılımsaldır dedim her yanık kokusu pcden mi geliyor geçen gün benim burnuma geldi korktum pcden gelmiyormus ama
pcden koku geldi diyor hocam muhtemelen psuda birşeyler kısa devri yaptı :O

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
988,517
Üyeler
156,346
Son üye
nbvcfg5768
Top Bottom