Neler Yeni

PCI-e 4.0 SSD destekleyen anakart önerisi

Lydian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
serhat yavuz
Selam kasa topluyorum R5 5600X aldım geçtiğimiz ay ve sıra anakarta geldi aklımda 2 model vardı biri MSI B550 Tomahawk diğeri ise MSI B550 Gaming Carbon Wi-Fi modeli. Ağırlıklı olarak iş + oyun + yayın amaçlı sistem topluyorum Carbon Wi-Fi modelinin fiyatı çok arttığı için Tomahawk modeline bakmaya başladım onun da muadili var mıdır özellikle flash BIOS olan ve PCI-e 4.0 SSD destekleyen anakart önerilerinize açığım. Gelecek ay Dual channel 3600MHz 16 GB RAM ve Gamepower Horizon mesh kasa alacağım içinde 750W PSU olan zamanla FSP Hydro'ya da geçiş yapacağım. Ekran kartı şimdilik GT 630 ama yeni yılda ya 2060 ya da 2080 Super'e geçiş yapacağım devamında da zaten tam olarak istediğim şekilde kasayı upgrade etmeyi düşünüyorum MSI airflow kasasını ve sıvı soğutma falan almayı planlıyorum...

intrusion

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
atif kekç
aynı bütçede asus rog modellerine de bakabilirsin

Lydian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
serhat yavuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tomahawk dan biraz daha pahalı o yüzden biraz daha uygun bir şeyler bakıyorum ama onlarda da PCIe 4.0 ssd desteği var mıdır yok mudur bilemiyorum bir de genel olarak msi almak istiyororum olmazsa yapacak bir şey yok farklı markalara bakıcam dediğim gibi hani anakart modellerinde PCIe 4.0 ssd desteği var bilmiyorum

Bilal539

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,300
İsim
Recep Can Boyacı
MSI b550 gaming edge wifi

Lydian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
serhat yavuz
Bir de tabi Flash BIOS tuşu olması da önemli bendeki işlemciyle (R5 5600X) bir çok anakart güncelleme yapmadan ekran gelmiyor

intrusion

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
atif kekç
b550 anakartlarda pcle 4.0 desteği var

Lydian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
serhat yavuz
b550 anakartlarda pcle 4.0 desteği var
Ekran kartı kısmında değil ssd kısmı önemli benim için
Mesaj otomatik birleştirildi:

MSI b550 gaming edge wifi
Versus.com dan baktım da edge wifi tomahawk dan daha iyi gösteriyor bluetooth ve wifi özelliği olduğu için mosfet soğutucu kısmında bir fark yok gibi görünüyor dışardan bakınca aralarında bir fark var mıdır

Bilal539

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,300
İsim
Recep Can Boyacı
Valla bir tık daha iyi fiyatı ucuz olanı alırsın.

Lydian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
serhat yavuz
Şuan hepsiburada da edge wifi modeli 3800 civarında tomahawk ise itopya da vs 4400 civarında dolanıyor şunu merak ediyorum aralarında nasıl farklar var versus.com da pek bir şey yazmıyor acaba mosfet soğutucu anlamında mı bir fark var

Tabi akakce de de tomahawk 3900 civarında dolanıyor ama bilmediğim bir satıcıdan almak istemiyorum teknobiyotik çok problemli bir satıcı diye biliyorum millete 2. el işlemci falan yollamışlar ve iade de almamışlar o yüzden bilindik yerkerden almak istiyorum

amazon da da 4200 civarında tomahawk anakart bu arada

hocam selamlar elimde asus rog strix b550-e wifi model anakart mevcut sistemimi bozduğum için satıyorum ilgilenirsen özelden yazabilirsin

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,277
İsim
Semih Boran
Her b550 de PCI-e 4.0 desteği yok örnek verecek olursak MSI Pro b550m-p gen3 modelinde ekran kartı tarafında desteklemiyor.
Screenshot_20221116-090045_Chrome.png

Lydian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
serhat yavuz
Kral çok teşekkür ediyorum ama ben MSI B550 Gaming Carbon WiFi modelini alalı 1 ay oldu ve bu yolladığın model de aslında radarımdaydı fakat bütçemi oldukça aşıyordu ben bütçemi zorlayarak Carbon WiFi aldım hem diğer yandan da MSI olsun istiyordum aslında B550 Tomahawk alma planım vardı ama gönlümde de Carbon WiFi olduğu için onu aldım. E tabi B550 Tomahawk baktığımda fiyatı 3200 bandındaydı sonralarda 4000 e yaklaştı hatta geçti de o fiyatı, neyse. Asus bana çok premium geliyor tamam güzel marka ama biraz tuzlu genel olarak o yüzden MSI tercih ettim. Aynı BMW, Mercedes gibi, ki ikisinden birini tercih edecek olsam yine BMW derim şahsen :) (Özellikle yeni İ7 ye bayılıyorum gemi gibi araba)

Top Bottom