Neler Yeni

PCIE x16 3.0 destekli GTX 1060 3GB x2 3.0'da çalışıyor.

cruzershi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Eray Altınordu
Ekran Alıntısı.PNG

Merhaba ekran alıntısında görüldüğü gibi x2 kullanabiliyorum en fazla neden olabilir? Çözümü nedir?
Anakart: H110M4-C2H

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Ekran kartını sök, geri tak. Düzelmezse bir daha dene. Ben de GTX 660 ile PCIe 3.0 x4'ken çıkarıp taktığımda PCIe 3.0 x8, bir daha yapınca PCIe 3.0 x16'ya ulaşmıştım. Olabiliyor böyle şeyler.

Eğer olmazsa BIOS sıfırlamayı veya güncellemeyi dene. Slotta bir problem var mı onu anlamak için elinde başka ekran kartı varsa onu takıp dene.

cruzershi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Eray Altınordu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartını sök, geri tak. Düzelmezse bir daha dene. Ben de GTX 660 ile PCIe 3.0 x4'ken çıkarıp taktığımda PCIe 3.0 x8, bir daha yapınca PCIe 3.0 x16'ya ulaşmıştım. Olabiliyor böyle şeyler.

Eğer olmazsa BIOS sıfırlamayı veya güncellemeyi dene. Slotta bir problem var mı onu anlamak için elinde başka ekran kartı varsa onu takıp dene.
Geri taktım denedim kaç sefer olmadı. Önce BIOS sıfırlayıp denedim olmadı sonra güncelledim olmadı. Eski kartım olan GT 1030 x4 desteklemesine rağmen o da x2 de kullanıyordu sorun etmemıstım güçsüz bir kart diye. Slotta sorun olsa komple çalışmaması gerekmez mi?

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Slotta sorun olsa komple çalışmaması gerekmez mi?
Hayır, öyle bir kaide yok.

Büyük ihtimal anakarttan yana bir sıkıntı. Fiziksel de olabilir, yazılımsal da. Bana sorarsan fiziksel. BIOS da güncellemişsin düzelmemiş.

Şu an iki seçenek kalıyor, işlemci ve anakart. İşlemciden de olabiliyor böyle sorunlar, çünkü PCIe kontrolcü işlemcinin içerisinde.
Şu anki işlemcini başka sisteme takıp denesen veya tam tersi şu anki anakartına başka işlemci takıp denesen hangisinde sorun olduğunu anca öyle anlayabilirsin.

cruzershi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Eray Altınordu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır, öyle bir kaide yok.

Büyük ihtimal anakarttan yana bir sıkıntı. Fiziksel de olabilir, yazılımsal da. Bana sorarsan fiziksel. BIOS da güncellemişsin düzelmemiş.

Şu an iki seçenek kalıyor, işlemci ve anakart. İşlemciden de olabiliyor böyle sorunlar, çünkü PCIe kontrolcü işlemcinin içerisinde.
Şu anki işlemcini başka sisteme takıp denesen veya tam tersi şu anki anakartına başka işlemci takıp denesen hangisinde sorun olduğunu anca öyle anlayabilirsin.
İşlemcimi uzun zaman önce yanlış takmıştım pinleri yamulmuştu sonra tekrar düzeltmiştim sorunsuz performans alıyordum. Bununla alakalı bir şey olabilir mi?

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
İşlemcimi uzun zaman önce yanlış takmıştım pinleri yamulmuştu sonra tekrar düzeltmiştim sorunsuz performans alıyordum. Bununla alakalı bir şey olabilir mi?
Pinlerde kırık yoksa sıkıntı yok ama düzelttim dediğinin arasında düzelmemiş olup düzgün temas sağlamıyorsa o da olabilir. Başka işlemci takıp denemek lazım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
932,635
Üyeler
146,297
Son üye
soulforged
Top Bottom