Neler Yeni

PCKOLİK zam saçmalığı

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Barışcan Yorgun
Arkadaşlar dolar 32.30 seviyesinde iken bu sistem monitör dahil 42.5k idi sonra dolar 32.90 seviyesini görünce ilk önce monitörsüz fiyatı 42.5 fıyatına yani 5-6k lık bir zam geldi sonra 3klık bir zam daha geldi ve 45k civarlına geldi yani dolar kuru %2 bile artmamışken pc %23 bir zam gelmiş pc donanımlarıyla alakalı bir gelişme mi oldu? Yoksa ne var gerçekten anlamış değilim. Lütfen bu konuyu tartışalım.
1720009176851.png
1720009129873.png

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,364
İsim
Emre siyah
stoğu bitince fiyat değiştirmişlerdir yeni stokta tamamen dolar bazlı işlemiyor

commander

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
kaan
savunduğum için söylemiyorum ama sadece doların artıp azalmasıyla oynamaz fiyatlar. bunun nakliyatı var bir sürü farklı şeye zam geliyor her şeyi içine ekledikleri için zaten bu denli fiyat farkları oluyor.

7. ye aya girdik ya. Açıklanan %24 zaten. Ekran kartı, hazır sistem, işlemci, oyun konsolu vb. her şeye zam geliyor bu hafta gelmeyene de gelecektir bu oranda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Barışcan Yorgun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
7. ye aya girdik ya. Açıklanan %24 zaten. Ekran kartı, hazır sistem, işlemci, oyun konsolu vb. her şeye zam geliyor bu hafta gelmeyene de gelecektir bu oranda.
yeni vergi mi geldi yoksa vergiye mi zam geldi
Mesaj otomatik birleştirildi:

savunduğum için söylemiyorum ama sadece doların artıp azalmasıyla oynamaz fiyatlar. bunun nakliyatı var bir sürü farklı şeye zam geliyor her şeyi içine ekledikleri için zaten bu denli fiyat farkları oluyor.
onu bende biliyorum ama %24 çok yüksek bir zam değil mi?

commander

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
kaan
Mesaj otomatik birleştirildi:

onu bende biliyorum ama %24 çok yüksek bir zam değil mi?
o konuda haklısınız %24 biraz abartıya kaçmış. gerçi artık hiçbir şeyin fiyatına şaşırmadığımızı düşünürsek abartılı olduğunu düşünmemiş bile olabilirler :D veya düşen satış rakamlarının acısını da alıcıdan çıkartarak kâr etmeye çalışıyolardır .

Hayır enflasyondan dolayı artık yarı yılda da "fiyat güncellemeleri" oluyor. Memur maaşları arttı. Emekli maaşları artacak. Devlet kademesindeki ödemeler (askerlik, cezalar, pasaport gibi) arttı. Özel sektör ara yıl zamları geldi. Yani 6 aylık enflasyonu içimize doğru alıyoruz artık. Fiyat değişiklikleri olur gideceğin berberden alacağın bilgisayara. Resmi olarak dünkü 42 bin lira bugünün 52 bin lirası oldu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Barışcan Yorgun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır enflasyondan dolayı artık yarı yılda da "fiyat güncellemeleri" oluyor. Memur maaşları arttı. Emekli maaşları artacak. Devlet kademesindeki ödemeler (askerlik, cezalar, pasaport gibi) arttı. Özel sektör ara yıl zamları geldi. Yani 6 aylık enflasyonu içimize doğru alıyoruz artık. Fiyat değişiklikleri olur gideceğin berberden alacağın bilgisayara. Resmi olarak dünkü 42 bin lira bugünün 52 bin lirası oldu.
yani şunu diyorsun birileri zam yapıyor başkası da başkası zam yaptığı için zam yapıyor bunun sonu nasıl olacak bu döngü nasıl duracak hadi öyle olsun ama zam var zam var %24 fazla değil mi yoksa ben mi hâlâ alışamadım?

Evet tam olarak öyle bir döngüdeyiz. Sonunu hepimiz biliyoruz sanırım.
Enflasyon 24.7. Yani ürün 6 ay önce 42 binse bugün bir kuruş zam yapmamış olması için 52 bine satılması gerekir. Yani fazla değil aslında. Ama satıcıyı korumayalım. Muhtemelen 6 ay önce 42 değildi daha düşüktü. Haddinden fazla zam gelmiş olabilir. Çünkü ürün satışında haftalık olarak güncelliyorlar neredeyse fiyatları.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Barışcan Yorgun
Evet tam olarak öyle bir döngüdeyiz. Sonunu hepimiz biliyoruz sanırım.
Enflasyon 24.7. Yani ürün 6 ay önce 42 binse bugün bir kuruş zam yapmamış olması için 52 bine satılması gerekir. Yani fazla değil aslında. Ama satıcıyı korumayalım. Muhtemelen 6 ay önce 42 değildi daha düşüktü. Haddinden fazla zam gelmiş olabilir. Çünkü ürün satışında haftalık olarak güncelliyorlar neredeyse fiyatları.
evet daha düşük diye hatırlıyorum satıcılar artık bence bundan faydalanıyor insanları telaşa sürükleyip düşünmeden almalarını istiyorlar. Bakalım sonumuz nasıl olacak masaüstü olmazsa en kötü laptop alırım. Zaten üniye başlayacağım gerçekten bu ülkede yaşamak çok zor. Bakalım laptoplara ne kadar zam gelecek :)

Yusuf44

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Yusuf
Vatan'a uğradığımda yeteri kadar kampanya yapıldı, stok azaldı. Bu ara indirim bekleme al sistemi çık demişti. Ben de küçük esnaf gibi mal kitleyecek deyip almadan çıktım. Durum bu. Mevcut stoklar azalınca elindekini kimse kampanyalı satmaz. Üstüne zam da yaparlar.
Stok bollaşınca "vayy 50 binlik sistemi 40'a çekmişler hemen alayım." demeniz içindir bu zam. Neyse vatan çalışanı malı bana satmaya çalışmıyormuş, hak ehli imiş. Geç de olsa anladım :)

she||nok

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
buğra
Arkadaşlar dolar 32.30 seviyesinde iken bu sistem monitör dahil 42.5k idi sonra dolar 32.90 seviyesini görünce ilk önce monitörsüz fiyatı 42.5 fıyatına yani 5-6k lık bir zam geldi sonra 3klık bir zam daha geldi ve 45k civarlına geldi yani dolar kuru %2 bile artmamışken pc %23 bir zam gelmiş pc donanımlarıyla alakalı bir gelişme mi oldu? Yoksa ne var gerçekten anlamış değilim. Lütfen bu konuyu tartışalım.Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
öyle olabilir ama söylentiler haklı çıktı son 1haftadır fiyatları tartışıyoruz itopyada monitör dahil 22k'lık sistem 28k olmuş buda 6k oynama demek dolardaki 30 kuruşluk oynama yüzünden 6k oynaması çok saçma imkanı olanlar haziranda alsalardı keşke ama yapıcak bişey yok

Top Bottom