Neler Yeni

Xbox Game Pass ZAM YOLDA! Nasıl korunabiliriz?

CptSpork

80+ Bronze
Dün forumda bu konuyu oluşturmuştum, önemli bir gelişme olduğu için oradan devam etmek istemedim.
İsterseniz o konuyu da inceliyebilirsiniz: https://forum.donanimarsivi.com/konu/game-pass-yillik-abonelik-yapilabilen-servisler.755475/

Zaten dolar kurunun ani yükselişi ve 2 gün önce "Xbox Showcase" etkinliğinde tanıtılan oyunlardan sonra zam gelmemesi kaçınılmazdı. Bugün itibariyle artık zammın onaylandığını söyleyebiliriz.
Aşağıdaki resimlerde gördüğünüz üzere, mevcut fiyatlardan bahsederken "Teklifin süresi 21 gün içinde dolacak" yazıyor.
(Bu sayfada aşağı inip "Şimdi katılın" butonuna basın)
1686754670421.png
1686754592171.png

Hepsiburada, Trendyol, Teknosa, Turkcell Pasaj, Oyunfor gibi platformlarda satılan 1 Aylık Xbox Game Pass Ultimate fiyatı 140-150 TL arasında değişiyor. Bu fiyat güncellemesi yeni mi yapıldı yoksa uzun süredir mi var bilmiyorum. Ancak yeni yapıldıysa muhtemelen yeni fiyatlar da bu şekilde olacaktır.

Bu zamdan nasıl korunabiliriz?
Bildiğiniz üzere bu sene başlarında uygulanan bir yöntem ile 3 yıllık Game Pass, 600 TL civarına alınabiliyordu. Microsoft'da bunun varlığından haberdardı ancak çok yaygınlaşmasından ve dolar kurunun sürekli artmasından dolayı bu yöntemi bi nebze olsada fixlediler. Şu anda hala ucuza Game Pass almak mümkün.

16.06.2023 Edit: Twitter'da bu işlemi nası yapabileceğinize dair basit ve detaylı bir flood paylaştım. Aşağıdaki eski ve karışık. Twitter'dakini takip etmenizi öneririm:
Aşağıda bulunan yöntemi henüz ben de denemedim, ancak yaptığım araştırmalara göre şuanda çalışan tek yöntem bu:

1) Microsoft/Xbox'un getirdiği limitler sonrası artık sadece 3 Ay X 4 Kere yani 1 Senelik Xbox Live Gold alabiliyoruz.
2) Üstüne 1 Aylık da Game Pass Ultimate alıp 13 aylık Game Pass'e dönüştürmüş oluyoruz.
3) 12 Aylık Live Gold 300 TL, Game Pass Ultimate 45 TL. Toplamda 345 TL oluyor. Nays gibi kampanyalı kartlarla alırsanız daha da düşük olacaktır.

Eğer 1 Yıl değilde 3 Yıllık istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Şu anda pahalı olsa da gelecek zamlardan sonra iyi ki almışım dersiniz:

1) Yukarıdaki 3 aşamayı yapıp 1 Yıllık Game Pass sahibi olduktan sonra, Xbox size 24 ay daha Xbox Game Pass Ultimate alma izni veriyor.
2) 24 Ay daha Xbox Game Pass Ultimate satın alıyorsunuz. (24 ay X 45 TL = 1.080 TL)
3) Yani 3 yıllık Ultimate aboneliği için toplamda 1.080 + 345 = 1.425 TL harcıyorsunuz. Gelecek zamları ve Xbox'un yine bir sınırlandırma getirme durumu düşünülürse bu para verilir.

Toplamda 24 Ultimate alımı yaptıktan sonra yani abonelik tarihiniz 3. Yılı (14.06.2023 - 14.06.2026) bulduktan sonra 1 tane bile Ultimate alamıyorsunuz.
Uyarı mesajı çıkıyor. Bundan sonraki son işlem ise yenilenen aboneliği kapat diyorsunuz. 3 yıl sonra otomatik yenilenmesini engelliyorsunuz.
Not: 3 Yıllık alacaksanız Satın alma işlemi yaparken bankanız, "sizin güvenliğiniz için" kartı alışverişe kapatabilir. Bankayı arayıp açtırabilirsiniz.

Konu bütünlüğü biraz karışık olmuş olabilir özür dilerim. Umarım işinize yarar. 3 yıllık bana pahalı geldiği için 1 yıllık aldım. 2-3 Gün önce yapılan Xbox Showcase etkinliğindeki oyunlar muazzam. O etkinlikte duyurulup satışa çıkacak en kötü oyunun fiyatı 300 TL olacaktır.

Son düzenleme:

CptSpork

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ulan 585tl ye 3 yıllık alamadığım için çok üzgünüm ....
maalesef ben de o sıralar bir yerden para bekliyordum. para bana ulaşana kadar 12 Aylık Live Gold alımını kapattılar ortada kaldık :D

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,885
İsim
Lokman Doğan
maalesef ben de o sıralar bir yerden para bekliyordum. para bana ulaşana kadar 12 Aylık Live Gold alımını kapattılar ortada kaldık :D
benim alacağım gün kapattılar arkadaşımla ortak alacaktık napalım filan derken kapattılar ...

Murat demir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
215
İsim
Murat demir
bir yıllık olanı bi deniyim ya ben :D

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,254
İsim
Kadir
Gamepass sunduklarıyla çok ucuz, Starfield fiyatına 3 yıllık hizmet alınabiliyor şuan 700 TL'ye mal etmiştim ben 3 yıllığı aradan 6-7 ay geçtikten sonra 585 e alma yöntemi çıktı şimdi de 1400 TL kur bazında halen iyi bu 3 yıllık fiyat, en kötü 1 yıllık alınır resmen bedava 1 yıllık fiyat

CptSpork

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu arada yine emin değilim ancak 3 yıllık alıp Xbox Konsolu olan bir arkadaşınızla ortak kullanabilirsiniz diye biliyorum. Yani 1400 TL'yi yarışar yarışar ödeyip 3 yıl boyunca siz bilgisiyarda, arkadaşınız konsolda kullanabiliyor diye biliyorum. (Emin değilim araştırın)

CptSpork

80+ Bronze
Daha detaylı konu açabilirmi forumdaki bu 1 yıllık 3 yıllık mevzuyu bilenler
Ben de daha almadım, bekleme sebebim şu anda aktif game pass üyeliğim var. Bunun üzerine alırsam bir şeyler ters gider mi bunu bilmiyorum.
Kendim 1 yıllık alacağım ardından yeni bir rehber niteliğinde konu açmayı düşünüyorum. Bu konuyu açma sebebim artık zammın kesinleştiğini size duyurmaktı.

TİTAN.

80+ Platinum
Ben de daha almadım, bekleme sebebim şu anda aktif game pass üyeliğim var. Bunun üzerine alırsam bir şeyler ters gider mi bunu bilmiyorum.
Kendim 1 yıllık alacağım ardından yeni bir rehber niteliğinde konu açmayı düşünüyorum. Bu konuyu açma sebebim artık zammın kesinleştiğini size duyurmaktı.
Acaba kaç para olur :/
Kanka şu anda acilen yapabilecek biri yok mu ki forumda ?

Murat demir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
215
İsim
Murat demir
bu ay bitene kadar bekliycem galiba bende
olmadı 1 senelikten alcam gibi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri