Neler Yeni

YÜZYILIN DARBESİ UZUN SÜRELİ XBOX GAMEPASS TÜRKİYEDE BİTTİ

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
531
İsim
icardi
dostum 3-1 olsa bile gene 13 ay yapıp sonra sürekli 209 dan ultimate alarak 36 ay yapabiliyordun artık oda gitti sadece 13 ay üstü yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

her insan xbox konsolu kullanmıyor millet pc de 36 ay alıp kafa rahat devam ediyordu resmen darbe yapıldı türkiyede xbox konolu kullanan az genel yapı pc pc de 13 ay artık resmen gizli zam yaptılar.
Yapmıyordun işte onu kapattılar

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa Demir
Ekonomi berbat oyunlar 2000 TL üstü çıkmaya basladı bence her türlü iyi 1 oyun parasına yüzlerce oyun oynuyorsun başlık komik😂😂😂

En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,293
İsim
Yusuf İslam Sofuoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve Telefon
Instagram
zcosef
Steam
Hesef
Discord
cosef#0601
daha yeni duyruldu ne çok olması + olarka ea play xbox da 250 TL den 1500 TL ye fırlamış seneligi
Brom 3 yıllık bug ile alınıyordu, aylar aylar önce bende o zaman almıştım arkadaşlarıma aldırırken kaldırdılar. Normalde de stacklettirmiyordu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Nameless
dostum 3-1 olsa bile gene 13 ay yapıp sonra sürekli 209 dan ultimate alarak 36 ay yapabiliyordun artık oda gitti sadece 13 ay üstü yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

her insan xbox konsolu kullanmıyor millet pc de 36 ay alıp kafa rahat devam ediyordu resmen darbe yapıldı türkiyede xbox konolu kullanan az genel yapı pc pc de 13 ay artık resmen gizli zam yaptılar.
Biz gamepassi sadece oyun kütüphanesi olarak görüyoruz ama Xbox kullanıcıları gamepass olmadan online oyun bile oynayamıyor.

EsatQuaya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Esat
Alıntıyı görüntüle

Konsol ve PC için Xbox Game Pass’e abone olmak isteyen kullanıcılar 3 yıla kadar abonelik satın alarak gelecek zamlara karşı kendini güvenceye alabiliyordu. Microsoft, Türkiye’ye özel sınırlandırma getirdi. Artık Xbox Game Pass aboneliğinizi en fazla 13 aya kadar uzatabileceksiniz.

Game Pass ücretinin diğer ülkelere kıyasla düşük fiyatlı olduğu 8 ülkede maksimum abonelik süresi 36 aydan 13 ay’a düşürüldü. Türkiye dahil olmak üzere Arjantin, Brezilya, Şili, Kolombiya, Meksika, Singapur ve Tayvan’da en fazla 13 aylık Game Pass aboneliği yapılabilecek. Bu ülkelerdeki kullanıcılar, 3 yıllık Game Pass aboneliği imkanından yararlanamayacak.

Alıntıyı görüntüle

Uygun fiyatlı Game Pass Ultimate yöntemi devredışı kaldı​

Microsoft ayrıca EA Play aboneliği için Türkiye’deki ve Arjantin’deki kullanıcılara 13 ay sınırı getirdi. Daha önce 36 aya kadar EA Play aboneliği satın alınabiliyordu.

36 ay EA Play aboneliği ve 1 Ay Game Pass Ultimate aboneliği satın alan kullanıcılara dönüşüm yapılıyor ve 13 aylık Game Pass Ultimate aboneliği elde ediliyordu. Bu yöntemle 13 aylık Game Pass Ultimate aboneliği 950 TL’ye (Aylık 73 TL) denk geliyordu. EA Play’a 13 ay sınırının getirilmesiyle birlikte bu yöntem tarihe karıştı.

Xbox Game Pass fiyatı 2024​

• Xbox Game Pass Ultimate: 209 TL
  • PC Game Pass: 159 TL
  • Xbox Game Pass Core: 159 TL
  • Xbox Game Pass Konsol: 159 TL

KAYNAK

Hocam kalbime indirdin Xbox game pass Türkiye'den kalkıyor zannettim

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emirhan Güler
ben mantığı anlamadim atiyorum bugün 3 yıllığına 50 dolar veriyorsam 3 yıl sonrada 50 dolar vereceğim bunu anlamıyorum ne mantığı var

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
ben mantığı anlamadim atiyorum bugün 3 yıllığına 50 dolar veriyorsam 3 yıl sonrada 50 dolar vereceğim bunu anlamıyorum ne mantığı var

Game Pass Türkiye'de dolar üzerinden satılmıyor ki.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emirhan Güler
Game Pass Türkiye'de dolar üzerinden satılmıyor ki.
sonuçta belirli bir kura sahip degilmi abdde fiyat 50 dolarsa biz 40 dolara alıyorsak 3 yıl sonrada bu fiyat değişmeyecek ondan bahsediyorum yine dolar üzerinden aynı parayı vereceğiz he bu gamepassin trde bir yeri varsa çalışanları filan onun hakkında bilgim yok bir nebze anlaşılabilir ama yok paralar direkt microsoftun cebine gidiyor trde kalmıyorsa anlamıyorum ondan bahsediyorum atiyorum Türkiye riot ofisi var ve turkiyeden alınan rpler Türkiye sunucusunun bakımı ve personel masrafına gidiyor geri kalan tencent beye gidiyor gibi gibi

omerfaruk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Ömer Faruk Altınova
sonuçta belirli bir kura sahip degilmi abdde fiyat 50 dolarsa biz 40 dolara alıyorsak 3 yıl sonrada bu fiyat değişmeyecek ondan bahsediyorum yine dolar üzerinden aynı parayı vereceğiz he bu gamepassin trde bir yeri varsa çalışanları filan onun hakkında bilgim yok bir nebze anlaşılabilir ama yok paralar direkt microsoftun cebine gidiyor trde kalmıyorsa anlamıyorum ondan bahsediyorum atiyorum Türkiye riot ofisi var ve turkiyeden alınan rpler Türkiye sunucusunun bakımı ve personel masrafına gidiyor geri kalan tencent beye gidiyor gibi gibi

Yani aşağı yukarı fiyatlar böyle belirleniyor. Türkiye'de hizmet veren dolar bazlı servislerin çoğunda geçmiş yıllara göre daha düşük bir dolar fiyatı var. Ama artık bazı platformlar TL fiyatının yanında dolar bazlı fiyatları da arttırıyorlar. Örneğin Spotify aylık ücreti bir ara 1 doların altına inmişti. O dönemdeki güncellemelerde 1.2 dolar civarı belirleniyordu bu ücret. Şuan 2 dolar civarında. Disney+ 2.5 dolardan 5 dolar civarına çıktı. Gamepass Ultimate ilk fiyat güncellemesini(Yaz aylarındaki.) almadan önce 1.5 dolar civarındaydı. Şuan ise 6-7 dolar. Yabancı platformlar zam yaptıkları aralığı en büyük şekilde tutmak için daha yüksek kur belirliyorlar orası da ayrı bir mesele ama özet olarak dolar bazlı fiyatlar da artık değişiyor. Çoğu yukarı yönde.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emirhan Güler
Yani aşağı yukarı fiyatlar böyle belirleniyor. Türkiye'de hizmet veren dolar bazlı servislerin çoğunda geçmiş yıllara göre daha düşük bir dolar fiyatı var. Ama artık bazı platformlar TL fiyatının yanında dolar bazlı fiyatları da arttırıyorlar. Örneğin Spotify aylık ücreti bir ara 1 doların altına inmişti. O dönemdeki güncellemelerde 1.2 dolar civarı belirleniyordu bu ücret. Şuan 2 dolar civarında. Disney+ 2.5 dolardan 5 dolar civarına çıktı. Gamepass Ultimate ilk fiyat güncellemesini(Yaz aylarındaki.) almadan önce 1.5 dolar civarındaydı. Şuan ise 6-7 dolar. Yabancı platformlar zam yaptıkları aralığı en büyük şekilde tutmak için daha yüksek kur belirliyorlar orası da ayrı bir mesele ama özet olarak dolar bazlı fiyatlar da artık değişiyor. Çoğu yukarı yönde.
heh bak simdi güzel oturdu kafamda şirket bu en yüksek kari düşünecek böyle gamepass gibi sağlam bir rakip olsa at kosturamazlar bu kadar

Patates Köftesi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
229
İsim
Batın Köse
başlığa bak bir an xbox gamepass kalktı felan sandım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular