Neler Yeni

Pcnin ekran kartına hdmi takınca fanlar dönmeye başlıyor ekrana görüntü gelmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Tuna Erdil
Arkadaşlar selam size gerekli bilgileri verip konuya giriyorum

Ekran Kartı:Rx580 4GB
İşlemci: Ryzen 5 5600
Anakart:B450M Dragon

Benim eski işlemcim olan r5 2600 bozuldu bende almışken üst model alayım diyip r5 5600 aldım fakat taktığımda fanlar dönüyordu pc ışıkları yanıyordu ama ekrana görüntü gelmiyordu. Ben silgiyle ram silmekten tutun onboard almamasına rağmen görüntü almayı denedim çözüm vermeyince bir bilgisayarcıya götürdüm adam sorun ya işlemcide ya da anakartta dedi bende zaten anakarttan şüphelendiğim için bilgisayarı aldım fakat bilgisayarı kurduğumda yine aynı görüntü vermeme sorununun üstüne şimdi birde fanların hızı bir süre sonra yükseliyor ve pc fişten çekiliyken hdmi takınca fanlar dönmeye başladı ben ne yapabilirim bu bilgisayara 4 gündür maymun gibi forumdan foruma bilgisayarcıdan başka bilgisayarcıya koşuyorum.Onun haricinde anakartımın bios güncellemesi almadan 5.nesil işlemci desteklemediğini öğrendim ana kartımda q flash veya bios düğmesi yok haliyle ekran olmayınca bios update atamıyorum lütfen yardım edin yoruldum bi bileni yok mu

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
R5 2600 satmadan önce BIOS güncellemen gerekiyordu.

Ya çevrende 1. 2. ya da 3. nesil(3. nesil de olmayabilir) ryzen işlemcisi olan bir bilgisayarcı bulup ona anakartının bios'unu güncelleteceksin ya da MSI teknik servisine ulaşıp anakartını onlara kargolayıp bios güncelletip geri alacaksın. MSI servisi anakartın garantisi yoksa ücret isteyebilir kargo vs için.

Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Tuna Erdil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
R5 2600 satmadan önce BIOS güncellemen gerekiyordu.

Ya çevrende 1. 2. ya da 3. nesil(3. nesil de olmayabilir) ryzen işlemcisi olan bir bilgisayarcı bulup ona anakartının bios'unu güncelleteceksin ya da MSI teknik servisine ulaşıp anakartını onlara kargolayıp bios güncelletip geri alacaksın. MSI servisi anakartın garantisi yoksa ücret isteyebilir kargo vs için.
İşlemck bulmasına bulurum ama statik elektrik falan bilgisayarcı korkuttu beni birde güç gitmiyorken fanlar falan dönünce bi korkuyorum şuan arkadasimdan islemciyi alipta updatelerim ama ya onun islemcisi falan bozulursa diye bu bahsettigim hdmi ve fan donme olayi normal mi ben daha once hic gormedim

freygasm

80+ Gold
Bios güncellemediğin için %95. Statik elektrikse de kolay 2dk da çözülecek iş.

Top Bottom