Neler Yeni

Pcye güç geliyor ama tuşa basınca açılmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Onur Polat
sorun başlıkta yazdığım gibi anakarta ekran kartına güç geliyor tuşa basıyorum ama 0 tepki açılmıyor kısa devre deniyorum ondada tepki almıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

kabloları doğru taktığıma eminim

Moonlighter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
565
İsim
Ahmet
İşlemcide sorun olabilir. Eğer işlemci takılı olmazsa veya bozuksa direk sistem enerji almayabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Onur Polat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemcide sorun olabilir. Eğer işlemci takılı olmazsa veya bozuksa direk sistem ene
sistem dün çalışıyodu bi termal macun yenilemesi yaptım sonra çalışmadı

birde montaj yaparken sata kablosunu anakartın altında unutmuşum tam power swnin altında ona elleyince güç geldi fanlar faln dönmüştü

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Burhan Bey
Güç kaynağın modüler mi? Anakartın 24pin güç girişi özellikle güç kaynağı tarafında eksik takılabiliyor. Anakartın CPU güç girişi de aynı şekilde, buraları kontrol et. Bide anakartın üzerinde (sağ dip köşede olur) HEADER girişleri olur, buraya ön panelden gelen pinleri doğru taktığından emin ol.

Moonlighter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
565
İsim
Ahmet

birde montaj yaparken sata kablosunu anakartın altında unutmuşum tam power swnin altında ona elleyince güç geldi fanlar faln dönmüştü
Hocam anakartın altında ki lehim telleri var ince ince onlardan birisi diğerine temas ediyor demek ki. Bu sık oluyor kartı takarken altında bir şey kalınca o lehim teli bükülüp yandakine temas edip kısa devre oluyor. Bir kontrol edin tek tek hangisi bükülüp diğerine temas ediyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Onur Polat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güç kaynağın modüler mi? Anakartın 24pin güç girişi özellikle güç kaynağı tarafında eksik takılabiliyor. Anakartın CPU güç girişi de aynı şekilde, buraları kontrol et. Bide anakartın üzerinde (sağ dip köşede olur) HEADER girişleri olur, buraya ön panelden gelen pinleri doğru taktığından emin ol.
hepsini denedim yer değiştirerek fotoğrafta çekmiştim sökmeden önce aynı sekil taktım ama bişey değişmedi

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Burhan Bey
Anladım, umarım @UchihaKisame arkadaşın dediği gibi fiziksel bir hasar yoktur. Benim aklıma bunlar geldi, kolay gelsin.

Top Bottom