Neler Yeni

İnceleme Phanteks P500A (non-RGB) kasa incelemesi.

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,923
İsim
Enver Eryalçın
Normal de Corsair 5000D AirFlow kasasını deliler gibi bekliyordum fakat dolar hem zarar ettirdi hem de alacağım ürün arasın da fiyat farkı baya açılmıştı ben de beklemekten sıkıldığım için bu kasayı almak istedim.
Kasa mesh olduğu için çok tozlanacağı düşüncesindeyim ama yapacak bir şey yok gayet şık ve güzel hele ki menteşeli temperli cam beni benden aldı.

Önceden Sharkoon TG5 RGB kasası vardı kasanın fanları 1.5 seneden sonra hidrolik akışkan rulmanları ses yapmaya başladı ve kasanın üst tarafına 360mm radyatör sığmayıp ram ve mosfetlere deyme yapıyordu bu yüzden değişmek istedim, bu ürünü QP Bilişim üzerinden aldım 1 gün içinde bana ulaştırdıkları için cidden çok mutluyum.

Kasayı kutusundan çıkarttığım anda ilk anda hissettiğim aşırı soğuk metal hissi oldu sac kalitesi zamanla kendini belli edecek kendisi fakat ilk hissiyat iyi idi.
Eski kasa dan parçaları söküp bu kasaya montajlamam çok kolaydı fakat arka da temiz işçilik yapmak istediğimden tam 4-5 saat harcadım ve ortaya çıkan görsel cidden mükemmel.
IMG20211225004253.jpg

Kasayı kurduktan sonra sıcaklık değerlerine bakmak oldu ilk işim ekran kartın da tam 10 derece fark yarattı ram, ssd ve mosfet soğutucuların da 5-7 derece sıcaklık düşüşü gözlemledim ve bunu 2 tane 140mm PWM fan ile gerçekleştiriyor bu fanların son devrini 1400RPM olarak gördüm.
Screenshot_2.png

Balanced fan profillerin de ki sonuçlar bu şekil de.
Boşta ki sıcaklık değeri;
Screenshot_4.png

Yükte ki sıcaklık değeri;
Screenshot_6.png

Kasanın içi beklediğimden geniş ve büyük onu söyleyeyim bu bile gözüme büyük geldi Corsair 5000D AirFlow bundan daha büyüktü onu alsam galiba küçük odası veya yerleştirmesi gereken yeri darsa sıkıntı yaşaya bilirsiniz.
IMG20211225004358.jpg
IMG20211225022812.jpg

Geniş ve ferah bir kasa istiyorsanız bu kasayı tavsiye edebilirim tozlanma konusunda 2 günlük deneyimlemem de çok bir şey anlatamam ama mesh olduğu için ve her hangi bir filtre bulunmadığı için biraz daha fazla tozlanabilir diğer kasalara ziyade.

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,923
İsim
Enver Eryalçın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayırlı olsun hocam, güle güle kullanın, kablo işçiliğiniz çok temiz olmuş (y)
Sağ ol knk bakalım tozlanma konusundaki ön yargımı kırarsa sıkıntı yok 1 hafta geçsin zaten incelemenin altına yazarım. Şuan her şeyi ile 10 numara.

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,440
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Girişimcilik , e-ticaret , print on demand , shopify , saatler , arabalar , bilgisayar
Kaç TL'ye aldın?

Bu arada Corsair 7000d ye 4 ekran kartı sığar mı? 4way yapıyorlar ya

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,981
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Kablolama mükemmel. Ellerine sağlık.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,110
İsim
Mert Can Ergün

Phanteks Eclipse P500A DRGB ile ne farkı var fanlar 120mm mi ?​

Mesaj otomatik birleştirildi:

Sağ ol knk bakalım tozlanma konusundaki ön yargımı kırarsa sıkıntı yok 1 hafta geçsin zaten incelemenin altına yazarım. Şuan her şeyi ile 10 numara.
bütün kasalar tozlanıyor

hayırlı olsun kablolama güzel olmuş

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,923
İsim
Enver Eryalçın
Kaç TL'ye aldın?

Bu arada Corsair 7000d ye 4 ekran kartı sığar mı? 4way yapıyorlar ya
1639TL aldım 10 kasım da 989TL ye inventus dan alabiliyordum fakat Corsair 5000d AirFlow indirime girer düşüncesiyle bekleyip süper bir zarar yaptım birde dolar 18 çıktığında 68$ aldım aradan 20 dk geçti 500tl zarar yaptım. :(
Bilmiyorum Corsair 7000D kasasını hiç düşünmedim ve o bence aşırı geniş beyaz kasaya razı iseniz şuan itopya da 2700TL ye 7000D AirFlow satıyorlar.

Son düzenleme:

arisaka

80+ Bronze
PCI kablosu aşırı gergin dikkat et PCB yi zamanla yamultabilir.

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,923
İsim
Enver Eryalçın

Phanteks Eclipse P500A DRGB ile ne farkı var fanlar 120mm mi ?​

bütün kasalar tozlanıyor

hayırlı olsun kablolama güzel olmuş
140MM PWM fanlar ve baya sessiz millet eleştiriyor bu kasanın fanları ancak cidden iyi DRGB seçmemin nedeni 2 tane saçma tuş koymuşlar sanki hiç anakartlar da ARGB girişi yok gibi ve ben belki Corsair QL140 2'li kit den 2 tane alasım var. Doru tozlanıyor ama filtreli kasa daha az toz çekiyor bu değer 2-3 haftaya bile çıkabiliyor.

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,923
İsim
Enver Eryalçın
PCI kablosu aşırı gergin dikkat et PCB yi zamanla yamultabilir.
Yok o gergin değil aslında kabloyu çok önceden Sharkoon TG5 de kablo yeri çok dardı bükmek zorunda kalmıştım o yüzden zamanla şekil almış :D
Asıl gergin olanlar Type-C ve 3.0 kabloları :D

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,110
İsim
Mert Can Ergün
140MM PWM fanlar ve baya sessiz millet eleştiriyor bu kasanın fanları ancak cidden iyi DRGB seçmemin nedeni 2 tane saçma tuş koymuşlar sanki hiç anakartlar da ARGB girişi yok gibi ve ben belki Corsair QL140 2'li kit den 2 tane alasım var. Doru tozlanıyor ama filtreli kasa daha az toz çekiyor bu değer 2-3 haftaya bile çıkabiliyor.
millet neyi eleştiriyor fanlarımı bende p500a drgb kasası var

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,923
İsim
Enver Eryalçın
millet neyi eleştiriyor fanlarımı bende p500a drgb kasası var

evet bir kaç yorumu görmüştüm DC ile fan ayarı yaptığın için sesli diyorlar. PWM değil ya son devir de dönüyor ya fan ayarı yapılabildiğini bilmiyorlar yada boş eleştiri. Ama gayet soğuk havayı çektiğini hissedebiliyorum önüne elimi koyduğumda. 3 Tane öne 1 tane arka ya 140mm Corsair RGB fanlarından eklersem çok güzel ve temiz gözükecek ve ekosistem ile kullanmayı seviyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,207
Üyeler
157,041
Son üye
Efenizz34
Top Bottom