Neler Yeni

Piyasadaki En Avantajlı Ekran Kartı

Çalli

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mehmet Ali
Ethereum Mining yapmak istiyorum.
Hangi kartı almalıyım? En avantajlı kart hangisi sizce?
150k civarı bütçem var.

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Geç kalmış olabilirsin. Bir kez daha düşün derim.
Eth geçen sene bu zamanlar 60 mhs güce günlük 0.0030 verirken şu an 0.0008 veriyor. Neredeyse 4 te 1 azaldı. Elektrik masrafları uçtu (güneş paneli gibi çözümler de pek randımanlı olmuyor).
Hepsini göze aldım yine de bu işi yapacağım derseniz piyasada mining için uygun kart bulmak yine ayrı mesele.
Rx6800 güzel hash verir, rx6800xt ile aynıdır ve hatta 6900xt ile de aynı. Yani rx6800 mantıklıydı ama bulması mesele artık.
Rtx 3000 serisi sıfır olarak lhr olmayan kartlar piyasada bulamazsınız hepsi lhr artık.
Rtx 2060, rtx2060super, gtx1660super kartlar gayet iyi olsalar da fiyatları hiç iyi değil.
Amorti süreleri çook uzadı, belki uyaran olmaz ben buradan uyarayım uyandırayım dedim.

ddy34

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Mert
Alt coin düşünceniz yok ise sadece ETH diyorsanız en iyi kart 2060 12gb dır. 8-8.5 bandına alınabilir

Çalli

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mehmet Ali
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alt coin düşünceniz yok ise sadece ETH diyorsanız en iyi kart 2060 12gb dır. 8-8.5 bandına alınabilir
15 tane 2060 aldığımı varsaysak elektrik bedeli ne kadar olur bana ne kadar kâr kalır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Geç kalmış olabilirsin. Bir kez daha düşün derim.
Eth geçen sene bu zamanlar 60 mhs güce günlük 0.0030 verirken şu an 0.0008 veriyor. Neredeyse 4 te 1 azaldı. Elektrik masrafları uçtu (güneş paneli gibi çözümler de pek randımanlı olmuyor).
Hepsini göze aldım yine de bu işi yapacağım derseniz piyasada mining için uygun kart bulmak yine ayrı mesele.
Rx6800 güzel hash verir, rx6800xt ile aynıdır ve hatta 6900xt ile de aynı. Yani rx6800 mantıklıydı ama bulması mesele artık.
Rtx 3000 serisi sıfır olarak lhr olmayan kartlar piyasada bulamazsınız hepsi lhr artık.
Rtx 2060, rtx2060super, gtx1660super kartlar gayet iyi olsalar da fiyatları hiç iyi değil.
Amorti süreleri çook uzadı, belki uyaran olmaz ben buradan uyarayım uyandırayım dedim.
Dikkate alacağım.

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
150k civarı bütçem var.
Size Ekran Kartı İle Kazım Yapmanızı Önermem Daha Karlı Bir Yöntem Var.
Bu Gördüğünüz Küçük Cihaz Kendisi M2-Miner-Pro Olur.
Yaptığım Kabaca Hesaplama İle 4 Tanesi İle Yıllık 300Bin TL Gelir Bırakıyor.
Ve BTC Bile Kazabilirsiniz Çalışma Mantığıda Çok Basit.
Ekran Kartından'da Çok Çok Daha Karlı Bir Süreç Bütçenizde Gördüğüm Kadarıyla Yüksek Göz Gezdirmenizi Önerimim.

Tanesi: 2500 Dolar Yani 35 Bin TL 4 Tanesi 140 Bin TL Yapar 300 Binden 140 Çık 160 Bin İlk Yıl Size Kalan Para Daha Sonraki Yıllar'da İse Hepsi Sizin Ve Belirttiğim Kazanç BTC Artmasıyla İle Birlikte Yükselicek tabii ki'de Bu Gün 300 Bin İse Yarın 305 Bin Olur.

Benim Tavsiyem Detaylı Bir Şekil'de Araştırın.

YTD

Son düzenleme:

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
15 tane 2060 aldığımı varsaysak elektrik bedeli ne kadar olur bana ne kadar kâr kalır.
Kartın tanesi 100W çeker, diğer bileşenler hariç.
35 mhs verir diye biliyorum. Oc ayarlamaları sonucu tabii.

Size Ekran Kartı İle Kazım Yapmanızı Önermem Daha Karlı Bir Yöntem Var.
Bu Gördüğünüz Küçük Cihaz Kendisi M2-Miner-Pro Olur.
Yaptığım Kabaca Hesaplama İle 4 Tanesi İle Yıllık 300Bin TL Gelir Bırakıyor.
Ve BTC Bile Kazabilirsiniz Çalışma Mantığıda Çok Basit.
Ekran Kartından'da Çok Çok Daha Karlı Bir Süreç Bütçenizde Gördüğüm Kadarıyla Yüksek Göz Gezdirmenizi Önerimim.
Dezavantajları çok fazla.
Elden çıkarmak isteyince genelde kazanç sağlamadığında yapılacağı için ikinci el satış durumu pek olmaz.
Arıza halinde pahalı cihaz baş ağrıtır.
Kazılabilecek coin sınırlı olur.
Gürültülüdür her yerde uygun olmaz.
Elektrik hattı yeterli olduğundan emin olunmalıdır.

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Kartın tanesi 100W çeker, diğer bileşenler hariç.
35 mhs verir diye biliyorum. Oc ayarlamaları sonucu tabii.

Dezavantajları çok fazla.
Elden çıkarmak isteyince genelde kazanç sağlamadığında yapılacağı için ikinci el satış durumu pek olmaz.
Arıza halinde pahalı cihaz baş ağrıtır.
Kazılabilecek coin sınırlı olur.
Gürültülüdür her yerde uygun olmaz.
Elektrik hattı yeterli olduğundan emin olunmalıdır.
Önerdiğim Cihaz Ekran Kartından Çok Daha Karlı 1 Yılda Kendini Amorte Eder Ve 2 Katından Fazla Kar Bırakır Ekstra'dan Max Elektrik Çekimi 6W Hani Tarih Öncesi Bir Elektrik Hattı Kullanılmıyorsa Evde Yani.
BTC Kazılabiliyor Daha Ne Olsun Ekstra'Dan Geleceği Parlak Olan XMC'De Kazılabiliyor Buda Firmanın Kendi Koini Zaten Bence Gayet Yeterli.
Bu Cihaz Her Türlü Yere Kurulabilir İstersen Çatıya Kur İstersen Evin Dışına Sana Kalmış Çalışmasına Bir Engel Değil Amerika'da Evin Bahçesindeki Direklere Kuranları Gördüm. Arıza Durumuna Gelirsek Çabuk Arıza Yapan CihazlaR Değiller İyi Soğutulursa tabii ki Ki 1. Yılın Sonunda Kendini Hem Amorte Ediyor Hemde Dediğim Setup Kurulursa Sana Bir O Kadar Daha Alıcak Para Çıkıyor Ki Tamir Edilebilecek Cihazlar Türkiyede Nasıl Olur Bilmiyorum Ama Amerikada Bu Mümkün.

Benim Tavsiyemdir Ekran Kartın'Dan Kat Ve Kat Daha Karlı Ve Gelecek Vaad Ediyor.

YTD

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
150k civarı bütçem var.

Paylaştığım karttan 17-18 tane alıp geri kalanı gerekli malzemeler için kullanabilirsiniz. 17 Kart ile her gün 24 saat olarak 30 günde tahmini olarak aylık kazanç 5.600 TL 6.900 TL arasında olabilir. Elektrik tüketimi ise 2.300 -2.700 TL arasında olabilir. Tabii ki bu söylediklerim tahmini söylemdir. Net olarak gelir gideri kendiniz araştırıp hesaplayabilirsiniz. Ve bana göre hiç mantıklı bir hamle değil, gibi karar sizindir.

Son düzenleme:

RTX3080Ti

80+
O tren kalkti dostum artik 150K yi birak 50K biel baglanmaz bu ise. 1660Ti, 2060, 6600 hic biri gunde 1$ bile kazamiyor. Her seyi gectim 1-2 ay sonra ethereum un cakilmayacaginin garantisi yok o zaman senin 150K yatirimin çöp olup gidecek.

Top Bottom