Neler Yeni

Playstation 5'ten Xbox Series X'e geçmek mantıklı mı ?

sezerbey98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
499
İsim
Sezer Aktaşlı
Arkadaşlar 3 haftadır PS5 sahibiyim. Çok memnunum . PS Collection olsun PS Plus olsun mükemmel oyunlar veriyorlar . Oyun kiralama ve al-sat ile oynayamadığım oyun yok. Fakat son zamanlarda Türkiye'de konsol rekabetçi farklı bir boyut aldı. Xbox o kadar övülüyor ki anlamayamadım bir türlü . Şimdiye kadar Playstation her yerde övülen konsolken millet Xbox'a sarmış . Haliyle ben de merak ettim geçiş yapsam mantıklı mı diye ?

Beni Xbox'a çeken unsurları yazmak isterim bu sayede beni daha net anlarsınız . Not: Gamepass benim için ciddi bir gereksinim değil PS ile daha ucuza oyun oynama şansım var çaresini buluyorum ama istisnayı da maddede belirteceğim . Aynı şekilde Quick Resume olayı da umrumda değil. PC'den geçiş yapan biri olarak PS5 bile inanılmaz hızlı geldi Quick Resume cidden umrumda değil. Fakat beni Xboxa çeken özellikleri saymak istiyorum ...

- Donanım gücü farkı
- Elder Scrolls 6'nın exclusive olma ihtimali
- Ubisoft+'ın gamepass'e eklenebilme ihtimali. Belki Ubisoft sayemde geçiniyor diyebilirim. WD Legion hariç her oyununu alıp oynayan insanım.

Tekrar soruyorum. Kaliteli Dualsense , 2. el piyasası , oyun takas ve kiralamaları , daha yüksek oyuncu kitlesi , daha üst düzey exclusive gibi özellikler üstteki 3 madde uğruna bırakılır mı ? Sonuçta PS5'ten Xbox Series X'e geçmek bir nevi NVidia'dan AMD'ye geçmek gibi oluyor. Daha yüksek FPS daha düşük kalite mantığı

Halil014

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,539
İsim
İbrahim Halil Çelik
Donanım gücü farkı
- Ubisoft+'ın gamepass'e eklenebilme ihtimali. Belki Ubisoft sayemde geçiniyor diyebilirim. WD Legion hariç her oyununu alıp oynayan insanım.
Bunlar doğru ama yine de ps5 daha bir konsol gibi hissettiriyor

Forumuye

80+ Bronze
Arkadaşlar 3 haftadır PS5 sahibiyim. Çok memnunum . PS Collection olsun PS Plus olsun mükemmel oyunlar veriyorlar . Oyun kiralama ve al-sat ile oynayamadığım oyun yok. Fakat son zamanlarda Türkiye'de konsol rekabetçi farklı bir boyut aldı. Xbox o kadar övülüyor ki anlamayamadım bir türlü . Şimdiye kadar Playstation her yerde övülen konsolken millet Xbox'a sarmış . Haliyle ben de merak ettim geçiş yapsam mantıklı mı diye ?

Beni Xbox'a çeken unsurları yazmak isterim bu sayede beni daha net anlarsınız . Not: Gamepass benim için ciddi bir gereksinim değil PS ile daha ucuza oyun oynama şansım var çaresini buluyorum ama istisnayı da maddede belirteceğim . Aynı şekilde Quick Resume olayı da umrumda değil. PC'den geçiş yapan biri olarak PS5 bile inanılmaz hızlı geldi Quick Resume cidden umrumda değil. Fakat beni Xboxa çeken özellikleri saymak istiyorum ...

- Donanım gücü farkı

Tekrar soruyorum. Kaliteli Dualsense , 2. el piyasası , oyun takas ve kiralamaları , daha yüksek oyuncu kitlesi , daha üst düzey exclusive gibi özellikler üstteki 3 madde uğruna bırakılır mı ? Sonuçta PS5'ten Xbox Series X'e geçmek bir nevi NVidia'dan AMD'ye geçmek gibi oluyor. Daha yüksek FPS daha düşük kalite mantığı
1- Güç farkı önemli değil. Hatta Xbox tarafı oyunu series s için de çıkaracağı için özel oyunların grafikleri PS5 de daha iyi olabilir.

2- evet o oyun Xbox ve PC özel gelebilir ama sadece PS5 için gelecek onlarca oyunu da göz arşı etmemek gerek 😀

3- bak buna bir şey diyemem ama elinde PS5 zaten varsa bence bunun olacağı kesinleşmeden Xbox alma.

BarbaraPalvin

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,807
İsim
Umut
İlgilendiği Kategoriler
her şey

- Donanım gücü farkı

Bence geçme PS5'de kal

Ozgur1986

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ozgur
Bence son dönem özellikle gamer lara bakıyorum ps5 i öven adam xbox a geçmiş bende almayı düşünüyordum ancak xbox x series alicam sanırım

aakif

80+ Bronze
ps5'deki oyun fiyatları ortada ama sen zaten alabiliyorsun ucuza söylediklerine göre
geçmene gerek yok bence

Ozgur1986

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ozgur
Ayriyeten donanımı bu sefer sanki xbox daha iyi olmuş gibi arkadaşın biri ps den xbox a geçmek nvidia dan amd ye geçmek gibi denmiş ama katılmıyorum çünkü kullandıkları işlemcinin mimarisine kadar aynı olan bir donanimdan bahsediyoruz ozaman söyle denmeli aynı işlemci ama xbox taki frekansı daha yüksek depolama alanı daha yüksek 4k olayı hangi oyunda ps5 xbox i geçmiş değer olarak ismini hatırlamadığım son çıkan bir oyunda fps değerleri alınıyor ps5 60 stabille çalışıyor xbox 120 de çalışıyor ara ara 80 90 ları görüyor inceleme videolarında ışık doku bile xbox da daha canlı ve güzel görünüyor en son ps4 um vardı sattım kararsız kaldım tam ps5 e heveslenmisken detay li inceledigimde xbox in bi tık daha iyi olduğunu anladım haa öyle oyun takıntım illa exl oyun olacak takıntım da yok cihazı pes için alicam etrafımdakiler ufak ufak ne hikmetse ps5 leşini satmaya başladı

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,738
İsim
Eren Yeager
Mantıksız.

Ozgur1986

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ozgur
ps5'deki oyun fiyatları ortada ama sen zaten alabiliyorsun ucuza söylediklerine göre
geçmene gerek yok bence
Beni etkileyen etrafımdaki arkadaşlar ki ortalama 4 5 ay oldu alalı onların herkes satıyor 2 arkadaş ta xbox a geçti garip bir durum

Ozgur1986

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ozgur

Büyük ihtimalde ps5'deki oyunların fiyatından dolayı geçmişlerdir
yani ben öyle düşünüyorum
Kardeşim biri oyun kıtlığı var dedi diğeri takıntılı bir tip fps olayından dolayı geçmiş donanımı daha iyi dedi ancak ben ps5 exl oyunları için aman aman yapmıyorum benim oynayacağım 2 3 oyunu geçmez pes nba grand turismo yada xbox un araba yarışı falan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Büyük ihtimalde ps5'deki oyunların fiyatından dolayı geçmişlerdir
yani ben öyle düşünüyorum
Oyun fiyatları önemli değil biz yurt dışından da oyun getirebiliyoruz uyguna geliyor

Son düzenleme:

arisaka

80+ Bronze
Yahu zaten PS5 den XBOX a geçme gibi bir niyetinin olmadığı yazdıklarından çok bariz şekilde anlaşılıyor boşuna konu açmışsın. 1000 yorumun 999 u geç dese yine geçmezsin.

Top Bottom