Neler Yeni

Yardım Project Zomboid nasıl oynanır?

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,343
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
5 tane yeni oyun açtım. İlk 15dk doğduğum evde kitap, bıçak, konserve vb. buldum sonra bir anda etrafımı zombiler bastı. Dışarı çıktım, etraf zombi doluydu ve öldürdüler beni nereye girsem. Bu her oyun böyle oluyor. Nasıl oynanıyor bu oyun? Neyi yanlış yapıyorum? Kitap okuyacağım tecrübe için ama kitaba hep "Anlamadım" "Benim için çok karışık" falan deyip okumuyor, sadece başlangıç seviyelerindeki kitapları okuyabiliyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim?

En İyi Cevap
Girdiğin oyun normal oyunculara göre değil dostum. Oyunda iyi olman için İngilizcen iyi olmalı. Çünkü forum forum gezip okuman gerekecek veya Wiki'sini açıp okuyacaksın. Oyunun Türkçe çevirisi de kötü. Rehber yapanlar da eksikler ve yanlışlarla dolu rehberler yapmışlar. Senin sorularına cevap vereceğim ben. Oynadığın oyun en detaylı zombi kıyameti simülasyonu. Bir kere öğrendin mi çok zevk alırsın. Daha da ileri gidip TWD zombileri gibi zombiler ayarlayabilirsin. Veya Dünya Savaşı Z'deki gibi zombiler. Oyunun çoğu ayarı değiştirilebiliyor.

Öncelikle şunu belirteyim, söyleyeceğim şeylerin bir kısmı değişebilir ileride. Ben Build 41 (oyunun şu anki versiyonu) için konuşuyorum.

1. Mümkünse oyunu İngilizce yap. Türkçesi berbat çünkü...
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Burt Gummer
Bu da "Dünya Savaşı Z (Kolay)" modumun ayarları. Filmi biliyorsanız zombilerini tahmin ediyorsunuzdur :) Araçlarla zombileri ezmek veya araçla sağa sola çarpmak araca çok daha az zarar veriyor bu modda. Zombileri ezmek rahat olsun diye yaptım bunu. Zombiler yeniden doğmuyor ve virüs sadece ısırlmayla bulaşıyor. Araçlar "basit" oyun modumdan bile çok olduğu için araba bulması kolay ama yolların geçilmesi zor. Zorlu bir ortam.

IMG_20220126_201835.jpg
IMG_20220126_201938.jpg
IMG_20220126_202858.jpg
IMG_20220126_202041.jpg
IMG_20220126_202117.jpg

IMG_20220126_202134.jpg

IMG_20220126_202254.jpg

IMG_20220126_202318.jpg

IMG_20220126_202355.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok teşekkür ederim. En azından oyuna alışana kadar bir süre böyle oynayayım, sonra gerekirse daha zorlaştırırım.
Rica ederim.

Çok teşekkür ederim. En azından oyuna alışana kadar bir süre böyle oynayayım, sonra gerekirse daha zorlaştırırım.
İstersen Aim Outline ayarını "Any Weapon" yap. Oynaması çok daha kolay olur.

Son düzenleme:

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,343
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
Bu da "Dünya Savaşı Z (Kolay)" modumun ayarları. Filmi biliyorsanız zombilerini tahmin ediyorsunuzdur :) Araçlarla zombileri ezmek veya araçla sağa sola çarpmak araca çok daha az zarar veriyor bu modda. Zombileri ezmek rahat olsun diye yaptım bunu. Zombiler yeniden doğmuyor ve virüs sadece ısırlmayla bulaşıyor. Araçlar "basit" oyun modumdan bile çok olduğu için araba bulması kolay ama yolların geçilmesi zor. Zorlu bir ortam.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Rica ederim.

İstersen Aim Outline ayarını "Any Weapon" yap. Oynaması çok daha kolay olur.
Teşekkürler bir kez daha. Siz hangi modu önerirsiniz paylaştıklarınızın arasından? Basit mi Dünya Savaşı Z mi?

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Burt Gummer
Teşekkürler bir kez daha. Siz hangi modu önerirsiniz paylaştıklarınızın arasından? Basit mi Dünya Savaşı Z mi?
Basit'i öneririm tabii ki. Dünya Savaşı Z'yi de dene, çok daha heyecanlı ve zor. Arabasız olunca ölme olasılığın çok yüksek. Zombiler, ortalıkta kimse olmasa bile kapıları pencereleri kırıp evlere dalıyorlar veya evlerden o şekilde çıkıyorlar. Ev alarmlarını tetikleyebiliyorlar. Çok manyak zombiler yaptım. "Dünya Savaşı Z (Kolay)" olduğuna bakma kolay falan değil. Zorundan daha kolay. Zor versiyonu zaten mahvediyor adamı :)

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Burt Gummer
Zorlaştıracağın zaman ilk değiştireceğin şey Loot Rarity olsun. Sen yenisin diye "Basit" ayarlarımın Loot Rariy'sini biraz değiştirip öyle fotoğrafını çektim. Orijinal Basit ayarlarımda "Loot Rarity" farklı.

Şöyle:

Fresh food: Normal

Canned food: Rare

Melee Weapons: Normal

Ranged Weapons: Normal

Ammo: Normal

Medical: Rare

Survival gears: Rare

Mechanics: Rare

Literature: Rare

Other: Normal

Ayarlar böyle olursa daha çok kaynak sıkıntısı çekeceksin. Kaynak için tehlikeli yerlere daha çok gitmen gerekecek. Oynanış süresini arttırması ve dışarı çıkıp keşfetmeye itmesi güzel oluyor. Bana sorarsan Ranged Weapons ve Ammo hep "Normal" olsun. Diğer tüm ayarları zorlaştırsan bile bunları (En azından Ammo'yu) "Normal" bırakmak daha iyi çünkü bi el ateş edince dünya kadar zombi geliyor ve cidden silahı kullanmaya değmiyor. Çünkü o kadar zombiyi öldürecek kadar mermi olmuyor! Binbir eziyetle bulduğun mermi altın değerinde olunca insanın eli tüfeğe gitmiyor. Dandik bir zombi için ateş edemiyorsun. O yüzden oyunda ateşli silah olması boş bir şey oluyor. Kullanıp kullanmamakta kararsız kalıyorsun. O yüzden en zor oyun modumda bile "Ammo" ayarını "Normal"de tutuyorum genelde. Bu şekilde büyük zombi sürülerini yok etme keyfi de yaşayabilirsin. Bol bol ateşli silah kullanamadığım zombi oyununu oynayamıyorum ben kardeş.

Top Bottom