Neler Yeni

PS3 Sıcaklık Mevzusu

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Kürşat
Instagram
kursatdogruu
Steam
Kürşat
Facebook
kursat.dogru.7
Discord
'kürşat#6497
ps3ün malum gta5te gt6da tloudaki droplarını kullanan arkadaşlar biliyodur, ben de ufak tefek bi araştırma yapıp overclocklu bir firmware buldum (ektedir)
firmwareyi indirdim kurdum sıcaklıklarım 4-5 derece arttı olası bişeydi ancak bi sorum olacak (cihaz özellikleri de ektedir)
ben bu cihazın üst kapağını söksem fan daha çok hava alsa o 4-5 derecelik farkı azaltabilir miyim? (kapak açıkken fana zarar verebilir miyim o korku da var yedek parçam yok çünkü)

ek :
indirilen fw : https://www.brewology.com/?p=4704
cihaz özellikleri : slim 2004-a -1tb ssd-
normal sıcaklıklar : 30dk yükte yukarıda sayılan oyunlarda 61-62derece - fan speed 37
fw sonrası sıcaklıklar : 25dk yükte yukarıdaki sayılan oyunlarda 66-67 derece fan speed 44

sizce bu sorun nasıl çözülebilir bilgisi olan var mı? (delid uygulayamıyorum henüz o kadar elim yatkın değil)

benim kullandığım cihazın hava alış yeri önde hdd kapağının altında ve o hizadan baştan başa gidiyor. yetersiz gibi geldiği için konuyu açtım. (görsel ektedir)

1686073831149.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Kürşat
Instagram
kursatdogruu
Steam
Kürşat
Facebook
kursat.dogru.7
Discord
'kürşat#6497
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Davy_Jones1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
385
İsim
Berken
ps3ün malum gta5te gt6da tloudaki droplarını kullanan arkadaşlar biliyodur, ben de ufak tefek bi araştırma yapıp overclocklu bir firmware buldum (ektedir)
firmwareyi indirdim kurdum sıcaklıklarım 4-5 derece arttı olası bişeydi ancak bi sorum olacak (cihaz özellikleri de ektedir)
ben bu cihazın üst kapağını söksem fan daha çok hava alsa o 4-5 derecelik farkı azaltabilir miyim? (kapak açıkken fana zarar verebilir miyim o korku da var yedek parçam yok çünkü)

ek :
indirilen fw : https://www.brewology.com/?p=4704
cihaz özellikleri : slim 2004-a -1tb ssd-
normal sıcaklıklar : 30dk yükte yukarıda sayılan oyunlarda 61-62derece - fan speed 37
fw sonrası sıcaklıklar : 25dk yükte yukarıdaki sayılan oyunlarda 66-67 derece fan speed 44

sizce bu sorun nasıl çözülebilir bilgisi olan var mı? (delid uygulayamıyorum henüz o kadar elim yatkın değil)

benim kullandığım cihazın hava alış yeri önde hdd kapağının altında ve o hizadan baştan başa gidiyor. yetersiz gibi geldiği için konuyu açtım. (görsel ektedir)

Alıntıyı görüntüle
kabul edilebilir sıcaklıklar bence fan sesi çok rahatsız ediyor mu ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Kürşat
Instagram
kursatdogruu
Steam
Kürşat
Facebook
kursat.dogru.7
Discord
'kürşat#6497

equionx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Ahmet küçük
İçinde boş biyer varsa fan montaj edebilirsin hava kanalı verip birisi öle yapmıştı büyük fan takmıştı gördüm

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Kürşat
Instagram
kursatdogruu
Steam
Kürşat
Facebook
kursat.dogru.7
Discord
'kürşat#6497
**EKLEME**

ön kapağa tam fan hizasının üzerine, 10cm çapınca pançla delik açtım, üstüne de pencere sinekliğinden 7x7cm şeklinde sineklik kesip içeriden yapıştrıdım. düşündüğümden daha iyi oldu

sıcaklıklar 61-62 dereceye düştü (ingame) fan da yüzde 38de sabit artık.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,700
Üyeler
141,876
Son üye
AstarothTuna
Top Bottom