Neler Yeni

PS4 Pro Vs Xbox Series S konularına açıklık!!!

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Jacket

80+ Silver
PS4 Pro tabi ki de bazı arkadaşların önerdikleri Xbox Series S çöpün den 10 kat daha iyi bir cihaz ömrü falan kalmadı diyen arkadaşlar olmuş diğer konularda Sony cihaza desteği 2024 sonuna kadar kesmeyecek. Xbox Series S önerenler genellikle yeni nesil Game Pass 60FPS (ama nasıl 60FPS) genellikle bu 3 sebepten öneriyor bunların hepsini açıklayacağım. Xbox Series S cihazı öneren kişilerin teknik açıdan bilgi sahibi olduğunu düşünmüyorum bu Series S yeni nesil falan da değil Game Pass makinesiydi PS tarafına da PlayStation Plus Deluxe geldiğinden Game Pass artısı da kalmadığına göre cihazı önermenin bir ayrıcalığı kalmadı peki neden bu cihaz yeni nesil değil açıklayayım Xbox Series S 576p kadar oyun çalıştırıyor örnek: Metro Exodus oyunu maximum dynamic çözünürlükte 900p görüyor aklımda metro kaldığından yazdım örnek olarak çok fazla oyun böyle kötü çalışıyor maalesef daha var bu çözünürlüklerde çalışan oyunlar 720p 864p 900p çalıştırdığı oyun zaten 60FPS de çalıştırdığı oyunların çoğu 972p 900p nin üzerinde değil 500gb SSD var sadece 364GB alanını kullanabiliyorsunuz hafızamı yükselteyim derseniz maalesef harici ya da başka markanın SSD HDD fark etmez USB girişinden takınca oyunu oynayamıyorsunuz Xbox ın kendi konsolu fiyatında Seagate ile anlaşarak ürettiği 280 300 dolar bandında satılan SSD leri takmalısınız zaten sızan bilgilere göre Xbox 1 1.5 yıla kalmaz yeni RDNA 3 GPU mimarisinde Series S piyasaya sürecek kendileri de biliyor cihaz çöp çünkü GTA V yeni nesil güncellemesi geldi Series S de 1440p 30FPS modun da RTX de yok zaten Series S de GTA V de (PS5 ve Xbox Series X) de var 20 22FPS kadar düşüyor patlamalı çatlamalı aksiyon sekanslarında 1080p 60FPS modun da ise 30FPS e kadar düşüyor yine patlamalı çatlamalı aksiyon sekanslar da aynı şekilde Dying Light 1 de yeni nesil güncellemesi geldi Series S bu oyunu 1440p 30FPS modun da oynarken ateşin yanına gittiğinizde oyun 18FPS oluyor daha Series S in 30FPS de çalıştırdığı yeni çıkan oyunları saymıyorum bile Xbox Series S 1080p 120FPS 1440p 60FPS vaatleri ile çıktı bu arada bunları da unutmayınız okurken son olarak Xbox One X konsolunu örnek olarak gösterebilirim 6 Teraflops luk makineyi kakalamışlardı 2017 yılında çıkarken dünyanın en güçlü konsolu diye ne oldu 2017 de çıktı 2020 de öldü 3 yıl aldığı destek Xbox One X in olan bu konsolu alan tayfaya oldu şimdi soruyorum yeni nesil ci tayfa bu konsol 2020 Kasım ayın da çıktı 1.5 yılda şimdiden yerlerde sürünmeye başladı konsol bu cihazın ömrünün gerçekten uzun olacağını düşünüyor musunuz ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben Xbox'ı Game Pass için alıyorum diyorsanız attığım video da ki PlayStation Plus Deluxe oyunları ile karşılaştırın eğer Windows 10 veya 11 işletim sistemi kullanıyorsanız Game Pass uygulamasına girip iki servis sisteminin de kütüphanelerinde ki oyunları karşılaştırabilirsiniz bana göre Xbox Game Pass kütüphanesi PlayStation Plus Deluxe kütüphanesinin yanında çerçöp kalıyor bu adamlar ilk günden kendi özel oyunlarımızı Game Pass çıkaracağız da dediler ama 2020 den 2022 olan sürede 2 tane oyun yaptılar biri Forza Horizon 5 diğeride Halo Infinite.

NOT:Türkiye de Ps Now olmadığı için PS3 den streaming edilen oyunları yok sadece geri kalan her şey aynı.

Ekler

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    1.5 MB · Hit: 307
  • Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    1.3 MB · Hit: 296
  • Adsız4.jpg
    Adsız4.jpg
    953.7 KB · Hit: 245
  • Adsız5.jpg
    Adsız5.jpg
    1.5 MB · Hit: 232
  • Adsız11.jpg
    Adsız11.jpg
    1.2 MB · Hit: 215
  • Adsız7.jpg
    Adsız7.jpg
    858.3 KB · Hit: 188
  • Adsız9.jpg
    Adsız9.jpg
    751.5 KB · Hit: 170
  • Adsız10.jpg
    Adsız10.jpg
    811.5 KB · Hit: 266

Eclipse

80+ Bronze
Fanatiklik yapıyor olman dışında hiçbir sorun yok. Hiç xbox kullanmadım hep ps sahibi oldum. Gamepass ve xcloud sebebiyle artık xboxa daha sıcak bakıyorum. Series S alacak kişi parası ona yettiği için alır. Onu alan adam da elindekinin üç aşağı beş yukarı ne olduğunun bilincinde. 24te desteği kesilecek bir konsol mu yoksa daha uzun süre destek alacak konsol mu? Herkesin keyfi bilir, ben ikinci eline 5k verip Series S tercih ederdim. Zaten xcloud Türkiye'ye gelirse cihazın da bir önemi kalmayacak. Yazın sonda attığın resimler olmasa iyi ama kullandığın dil yanlış. Resim olayı da PS4 pro ile kıyas ettiğin başlıkta PS5 karşılaştırması kullanmışsın. Anlamsız.

Jacket

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Siz bunlara mı takıldınız ben orada ne anlatıyorum keşke biraz dikkatli okusanız fanatiklik demişsiniz PC de PS de var ne fanatiği olabilir gerçekleri yazdım yalan olduğunu iddia edecek adamlara da fotoğraflar ile kanıt sundum alın PS4 Pro ile Xbox Series S yan yana beni yanlış anlamışsınız Xcloud ne alaka birde konuda bahsetmiyorum bile Xcloud ile ilgili bir yazı var mı ?

Ah be kardeşim yazımı tam okumadığın o kadar belli ki daha bana fanatik demişsin Xbox Series S sahibi olduğunuzu bu kadar belli etmeyin olur mu (Gamepass ve xcloud sebebiyle artık xboxa daha sıcak bakıyorum.) yazımı okusan bunu yazmazsın.

Ekler

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    1.5 MB · Hit: 220
  • Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    1.3 MB · Hit: 181
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    225.4 KB · Hit: 174
Son düzenleme:

Eclipse

80+ Bronze
PS4 Pro tabi ki de bazı arkadaşların önerdikleri Xbox Series S çöpün den 10 kat daha iyi

sebepten öneriyor bunların hepsini açıklayacağım. Xbox Series S cihazı öneren kişilerin teknik açıdan bilgi sahibi olduğunu düşünmüyorum

Bu cümlelerinden dolayı fanatiklik yaptığını düşündüm.

Series S sahibi değilim, X almayı düşünüyorum.

İlk postta PS4 Pro görüntüsü yok.

Series Sin performansı konusunda yazdıkların doğrudur. Zaten ben de " Alan ne aldığını bilerek alır" demiştim.
Xcloud ile ilgili bir şey dememiş olmanla benim bahsetmem niye garip onu anlamadım. Genelde insanlara güncel olan ürünü tercih etmelerini öneririm. Bunda da ürünün barındırdığı teknoloji önemli bir etken. Game passden xbox için bir artıysa xcloud da artı. Olur da Elder Scrolls 6 xbox exclusive çıkarsa Series S sahibi birinin oyunu oynama ihtimali var, Xcloud Türkiye'ye gelirse daha akıcı oynama ihtimali var. PS4 Pro mu tercih etmeli insanlar bu durumda? Ya da bu ihtimal varken bu karşılaştırmada bundan söz edilmemeli mi?

İkinci postundaki Elden Ring görseli dışında hiçbir resimde PS4 Pro görüntüsü yok.

Jacket

80+ Silver
Series S çöp bir konsol buna gocunan varsa ağlayabilir yazdım zaten o kadar yazıyı adam akıllı okuyan kişi zaten bunu fanatiklik olarak kabul edeceğini düşünmüyorum 2. evet bu konsolu öneren kişilerin teknik açıdan konsolu detaylı bir şekilde incelediklerini düşünmüyorum Series X alabilirsin ama PS5 den performans olarak yerlerde olduğunu unutma. Elder Scrolls 6 çıkana kadar Series S mi kalır 1.5 yılın da konsol yerlerde sürünüyor performans olarak aynen oynarlar önce bir vaat etikleri oyunları çıkarsınlar 2020 den 2022 olan sürede 2 tane oyun yaptılar biri Forza Horizon 5 diğeride Halo Infinite oyun yapmışlar daha hala savunuyorsunuz bana kardeşim zaman gösterecek bu konu silinmeyecek zaten Xcloud Xbox özel bir şey mi zannediyorsun PS Now duydun mu hiç duymadıysan araştır çünkü hala Xcloud övüyorsun dünyada streaming servisi yapan oyun platformu yokken PS Now vardı yeter mi bunlar görsel olarak da hala PS4 Pro görseli istiyorsunuz ben hala çözemedim ben orda bahsettiğim performans durumunu açıklamak için attım o fotoğrafları eğer çok istiyorsanız bir görsel daha atayım :)

Ekler

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    1.5 MB · Hit: 218
  • Adsız5.jpg
    Adsız5.jpg
    1.5 MB · Hit: 181

Eclipse

80+ Bronze
Hala fanboyluk yapıyorsun, daha fazla bir şeyler anlatmaya çalışsam da boşa gidecek. Anlatıların için sağ ol.

Jacket

80+ Silver
Hala fanboyluk yapıyorsun, daha fazla bir şeyler anlatmaya çalışsam da boşa gidecek. Anlatıların için sağ ol.
Ne ağladın kardeşim sen de bu kadar Xbox fanboyculuğu yaptığın için sağol Xbox guardı adam bu yazdıklarımdan fanboyluk damgası yapıştırıyorsan sıkıntı sende reis kusura bakma.

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,522
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
PS4 Pro tabi ki de bazı arkadaşların önerdikleri Xbox Series S çöpün den 10 kat daha iyi bir cihaz ömrü falan kalmadı diyen arkadaşlar olmuş diğer konularda Sony cihaza desteği 2024 sonuna kadar kesmeyecek. Xbox Series S önerenler genellikle yeni nesil Game Pass 60FPS (ama nasıl 60FPS) genellikle bu 3 sebepten öneriyor bunların hepsini açıklayacağım. Xbox Series S cihazı öneren kişilerin teknik açıdan bilgi sahibi olduğunu düşünmüyorum bu Series S yeni nesil falan da değil Game Pass makinesiydi PS tarafına da PlayStation Plus Deluxe geldiğinden Game Pass artısı da kalmadığına göre cihazı önermenin bir ayrıcalığı kalmadı peki neden bu cihaz yeni nesil değil açıklayayım Xbox Series S 576p kadar oyun çalıştırıyor örnek: Metro Exodus oyunu maximum dynamic çözünürlükte 900p görüyor aklımda metro kaldığından yazdım örnek olarak çok fazla oyun böyle kötü çalışıyor maalesef daha var bu çözünürlüklerde çalışan oyunlar 720p 864p 900p çalıştırdığı oyun zaten 60FPS de çalıştırdığı oyunların çoğu 972p 900p nin üzerinde değil 500gb SSD var sadece 364GB alanını kullanabiliyorsunuz hafızamı yükselteyim derseniz maalesef harici ya da başka markanın SSD HDD fark etmez USB girişinden takınca oyunu oynayamıyorsunuz Xbox ın kendi konsolu fiyatında Seagate ile anlaşarak ürettiği 280 300 dolar bandında satılan SSD leri takmalısınız zaten sızan bilgilere göre Xbox 1 1.5 yıla kalmaz yeni RDNA 3 GPU mimarisinde Series S piyasaya sürecek kendileri de biliyor cihaz çöp çünkü GTA V yeni nesil güncellemesi geldi Series S de 1440p 30FPS modun da RTX de yok zaten Series S de GTA V de (PS5 ve Xbox Series X) de var 20 22FPS kadar düşüyor patlamalı çatlamalı aksiyon sekanslarında 1080p 60FPS modun da ise 30FPS e kadar düşüyor yine patlamalı çatlamalı aksiyon sekanslar da aynı şekilde Dying Light 1 de yeni nesil güncellemesi geldi Series S bu oyunu 1440p 30FPS modun da oynarken ateşin yanına gittiğinizde oyun 18FPS oluyor daha Series S in 30FPS de çalıştırdığı yeni çıkan oyunları saymıyorum bile Xbox Series S 1080p 120FPS 1440p 60FPS vaatleri ile çıktı bu arada bunları da unutmayınız okurken son olarak Xbox One X konsolunu örnek olarak gösterebilirim 6 Teraflops luk makineyi kakalamışlardı 2017 yılında çıkarken dünyanın en güçlü konsolu diye ne oldu 2017 de çıktı 2020 de öldü 3 yıl aldığı destek Xbox One X in olan bu konsolu alan tayfaya oldu şimdi soruyorum yeni nesil ci tayfa bu konsol 2020 Kasım ayın da çıktı 1.5 yılda şimdiden yerlerde sürünmeye başladı konsol bu cihazın ömrünün gerçekten uzun olacağını düşünüyor musunuz ?

Ben Xbox'ı Game Pass için alıyorum diyorsanız attığım video da ki PlayStation Plus Deluxe oyunları ile karşılaştırın eğer Windows 10 veya 11 işletim sistemi kullanıyorsanız Game Pass uygulamasına girip iki servis sisteminin de kütüphanelerinde ki oyunları karşılaştırabilirsiniz bana göre Xbox Game Pass kütüphanesi PlayStation Plus Deluxe kütüphanesinin yanında çerçöp kalıyor bu adamlar ilk günden kendi özel oyunlarımızı Game Pass çıkaracağız da dediler ama 2020 den 2022 olan sürede 2 tane oyun yaptılar biri Forza Horizon 5 diğeride Halo Infinite.

NOT:Türkiye de Ps Now olmadığı için PS3 den streaming edilen oyunları yok sadece geri kalan her şey aynı.
Görüşüne saygı duyarım. Ancak bazı konuları tekrar araştırmanı öneririm. Depolama yükseltme gibi mesela.

Jacket

80+ Silver
Görüşüne saygı duyarım. Ancak bazı konuları tekrar araştırmanı öneririm. Depolama yükseltme gibi mes

bence siz tekrardan bir araştırın eski oyunları oynayabiliyorsunuz yeni oyunları oynayamıyorsun Xbox Orginal ve Xbox 360 oyunları HDD atılıyor bazıları onlardan da yine atılmıyor.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,870
İsim
Mert Can Ergün
Xbox ve gamepss kötü zaten

Jacket

80+ Silver
Tek seçenek Xbox ın Seagate ile anlaşma yaparak ürettiği bu SSD ler başka seçenek yok hafıza yükseltmek için.

Ekler

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    158.8 KB · Hit: 133

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Series S çöp bir konsol buna gocunan varsa ağlayabilir yazdım zaten o kadar yazıyı adam akıllı okuyan kişi zaten bunu fanatiklik olarak kabul edeceğini düşünmüyorum 2. evet bu konsolu öneren kişilerin teknik açıdan konsolu detaylı bir şekilde incelediklerini düşünmüyorum Series X alabilirsin ama PS5 den performans olarak yerlerde olduğunu unutma. Elder Scrolls 6 çıkana kadar Series S mi kalır 1.5 yılın da konsol yerlerde sürünüyor performans olarak aynen oynarlar önce bir vaat etikleri oyunları çıkarsınlar 2020 den 2022 olan sürede 2 tane oyun yaptılar biri Forza Horizon 5 diğeride Halo Infinite oyun yapmışlar daha hala savunuyorsunuz bana kardeşim zaman gösterecek bu konu silinmeyecek zaten Xcloud Xbox özel bir şey mi zannediyorsun PS Now duydun mu hiç duymadıysan araştır çünkü hala Xcloud övüyorsun dünyada streaming servisi yapan oyun platformu yokken PS Now vardı yeter mi bunlar görsel olarak da hala PS4 Pro görseli istiyorsunuz ben hala çözemedim ben orda bahsettiğim performans durumunu açıklamak için attım o fotoğrafları eğer çok istiyorsanız bir görsel daha atayım :)
Series S yeni nesil bir konsol ve fişi en az 4 yıl çekilmeyecek. Series S grafik birimi ve depolama boyutu dışında Series X ile aynı teknik özelliklere sahip yani Series X ile çalışan her oyun teknik olarak bunda da çalışabilir. Tek fark oyunların çalışacağı çözünürlük olur.

Bu konsolu 2K 60FPS diye alan kitle varsa büyük hayal kırıklığına uğrar ama 900P, 720P de olsa tüm güncel oyunları ucuz bir makine ile oynamak isteyen kitle için bu cihaz çok iyi.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom