Neler Yeni

psu dan cızırtı sesi geliyor ama psu yük altındayken bu ses kesiliyor

Bünyamina

80+ Gold
şimdi denedim fanı durdurduğumda ses gidiyor fana yapabileceğim herhangi bişey var mı acaba
ona yağlamayı denedim söktüm psu yu ama fanın kapağı yoktu olsaydı yağ damlatacaktım öyle geri koydum
fan rahatsız etmeyecek şekildeyse bence kullan o şekilde

Noxyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
105
İsim
Deniz TAŞKIN
coil whine dir. Ekran kartından da geliyor olabilir. İyi ayırt et. Bu ses sıkıntı teşkil etmiyor. Sadece gürültü kirliliği endişelenmene gerek yok

Ziya Efe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
105
İsim
Ziya Efe Nayman
coil whine dir. Ekran kartından da geliyor olabilir. İyi ayırt et. Bu ses sıkıntı teşkil etmiyor. Sadece gürültü kirliliği endişelenmene gerek yok
ama 1 2 saat pc açık kaldıktan sonra ses kesiliyor

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,679
İsim
Orkun
ama 1 2 saat pc açık kaldıktan sonra ses kesiliyor
Belki fanından olabilir. Şöyle bir örnek vereyim: Monster marka notebook umu çalıştırdığımda ekran kartı fanı resmen traktör gibi ses yapıyordu. Ben de bir şeye sürtüyor diye söküp baktım hiçbir yere sürtmüyordu. Genel olarak açtıktan 5 10 dakika sonra fan döndükçe göbeğindeki yağ yayıldıkça gürültü azalıyordu. 30 dakika sonra hiçbir gürültü kalmıyordu normal fan sesi dışında.

Garantiye göndermeyi dene. Gönderirken de not düş, fanın temizliğinin yapılmasını ve göbeğindeki yağın değiştirilmesini istiyorum. Çok gürültü yapıyor anlamadığım bir ses geliyor gibi yazabilirsin.

Ziya Efe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
105
İsim
Ziya Efe Nayman
Belki fanından olabilir. Şöyle bir örnek vereyim: Monster marka notebook umu çalıştırdığımda ekran kartı fanı resmen traktör gibi ses yapıyordu. Ben de bir şeye sürtüyor diye söküp baktım hiçbir yere sürtmüyordu. Genel olarak açtıktan 5 10 dakika sonra fan döndükçe göbeğindeki yağ yayıldıkça gürültü azalıyordu. 30 dakika sonra hiçbir gürültü kalmıyordu normal fan sesi dışında.

Garantiye göndermeyi dene. Gönderirken de not düş, fanın temizliğinin yapılmasını ve göbeğindeki yağın değiştirilmesini istiyorum. Çok gürültü yapıyor anlamadığım bir ses geliyor gibi yazabilirsin.
ben köyde yaşıyorum ve şehir biraz uzak şöyle 3 4 ay kullansam herhangi bir sorun çıkmaz değil mi

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,679
İsim
Orkun
ben köyde yaşıyorum ve şehir biraz uzak şöyle 3 4 ay kullansam herhangi bir sorun çıkmaz değil mi
PSU da ciddi bir arıza varsa yangın çıkarma ihtimalini göz ardı etmemekle birlikte anakartına yüksek akım yollar ise çok ufakta olsa anakartını ve diğer birimlerini yakma potansiyeline sahip. Ancak anakartın ortalamanın bir tık üstü anakart ise üzerinde muhtemelen sigorta bulunuyordur, aynı şekilde PSU da da sigorta olması lazım. Bu tarz bir durumda sigortayı attırır. Gene risk alıp almamak size kalmış.

Ziya Efe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
105
İsim
Ziya Efe Nayman
PSU da ciddi bir arıza varsa yangın çıkarma ihtimalini göz ardı etmemekle birlikte anakartına yüksek akım yollar ise çok ufakta olsa anakartını ve diğer birimlerini yakma potansiyeline sahip. Ancak anakartın ortalamanın bir tık üstü anakart ise üzerinde muhtemelen sigorta bulunuyordur, aynı şekilde PSU da da sigorta olması lazım. Bu tarz bir durumda sigortayı attırır. Gene risk alıp almamak size kalmış.
anakartım h610m-k

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,679
İsim
Orkun
anakartım h610m-k
Aynı karttan bende de mevcut. Koruması olması gerek ama gene de risk sizin. Dediğim gibi PSU da ciddi bir problem varsa komple sistemi yakmaya kadar gidebilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
927,108
Üyeler
144,902
Son üye
evrenayan0
Top Bottom