Neler Yeni

PSU dolayı kasma takılma FPS drop olurmu

Ali.65

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Muhammed Ali
Rtx 3070
5600x
B550 thomowark
16 GB ram 3000
500 Gb M2
sharkoom 650W 80 Plas Gold
144 hz monitör
2 ay önce PC başlayan sorun hergun uğraşmama rağmen sorunu çözemedim CS go valorant tarzı oyunlarda kasma donma yok ama Steam pugb oyun çok anlık FPS drop yaşıyorum FPS 100 altına inmese bile kasma hissi var anlık takılma oluyor aklınıza gelebilecek herşeyi yaptım format attım ssd değiştim ram değiştim monitör değiştim görmediğim bilgisayarcı kalmadı yapmadığım test kalmadı ama sorunu çözemedim artık son çare olarak psu geliyor acaba psu yetersizmi kalıyor gidip yeni PSU alcam 2000 TL verip sorunun çözülmesinden korkuyorum dünya kadar masraf yaptım tevsiyesi olan bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim

GrindyBoi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Bekir A. S.
yeni psu alcaksan 750 al da 650nin o kadar sorun çıkaracağını düşünmüyorum

TahinPekmez

80+ Silver
Rtx 3070
5600x
B550 thomowark
16 GB ram 3000
500 Gb M2
sharkoom 650W 80 Plas Gold
144 hz monitör
2 ay önce PC başlayan sorun hergun uğraşmama rağmen sorunu çözemedim CS go valorant tarzı oyunlarda kasma donma yok ama Steam pugb oyun çok anlık FPS drop yaşıyorum FPS 100 altına inmese bile kasma hissi var anlık takılma oluyor aklınıza gelebilecek herşeyi yaptım format attım ssd değiştim ram değiştim monitör değiştim görmediğim bilgisayarcı kalmadı yapmadığım test kalmadı ama sorunu çözemedim artık son çare olarak psu geliyor acaba psu yetersizmi kalıyor gidip yeni PSU alcam 2000 TL verip sorunun çözülmesinden korkuyorum dünya kadar masraf yaptım tevsiyesi olan bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim
Şimdi steam PUBG de optimizasyon sıkıntısı var. Biz 4 lü grup halinde oynarken aynı anda fps düşüyor belli bölgelerde hepimiz hissediyoruz. Diğer bir Olay ise grafik ayarlarıyla oynaman gerekiyor. Mesela ben iyi bir ayar tutturmuştum yağ gibiydi yeni harita gelince bir ayar daha yapayim derken ayar kaçtı. Beni anladın sanırım

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,919
İsim
Hasan
1080P'de oynuyorsan işlemci yetmediği için darboğaz yaşıyor olabilirsin. Sharkoon WPM gold zero modeli ise pek güvenilir bir model değil ama cool zero ise iyi bir modeldir.
MSI after burner ile oyun içi istatistiklerini paylaş bir. Hatta ekran kaydı alıp youtuba at afterburner açıkken.

Ali.65

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Muhammed Ali
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi steam PUBG de optimizasyon sıkıntısı var. Biz 4 lü grup halinde oynarken aynı anda fps düşüyor belli bölgelerde hepimiz hissediyoruz. Diğer bir Olay ise grafik ayarlarıyla oynaman gerekiyor. Mesela ben iyi bir ayar tutturmuştum yağ gibiydi yeni harita gelince bir ayar daha yapayim derken ayar kaçtı. Beni anladın sanırım
Hocam bendeki sistemin aynısı arkadaşlardada var onlardan sıkıntı olmuyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam Ryzen 5 5600x nasıl darboğaz yapsın

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,919
İsim
Hasan
1080Pde bazı oyunlarda yapabilir. İnternetten incelemelere bakarsan çoğu oyunda %80 civarına oldukça sık düşüyor. Bazen de %80 altına düşüyor. O zamanlarda drop giriyor olabilir. Msı after burner yükle kendin kontrol et ekran kartı kullanımını.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
aydın ozan özkan
5800x3d ile yer yer fps 100 lerde bile olsa bazi karelenmeler yasiyordum eski psum 550w lik bir psu idi islemciye sitres testistinde baktiğimda yer yer 60 amperlere kadar guc cektiğini fark ettim ve eski psununda max 12 volt amper degerinin 60 civarinda oldugunu ogrendim yeni bir psu ile denediğimde droplarin optimizasyondan değil islemcinini yeterli amperi psudan alamadiğindan oldugunu gordum. 5600x eski islemcimdi ayni problemleri o islemcidede yasamistim belkide o zamanda sorun psu olabilirmis ama ayni seri islemci ve baya amper cekebiliyolar.psu kalitesi gercekten onemli. islemci guc cikisi 8 di 12 girisi dolduramamistim belkide anakartin 12 pinden daha dogru akim cekmesi ile de alakali olabilir bendeki drum zaten redditde okudugum bi konuda vardi o yuzden psu ile olabilir diye dusunup denemistim. yani belkide anakartanda olabilir benim durum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,937
Üyeler
141,366
Son üye
Recep19o3
Top Bottom