Neler Yeni

Çözüldü✓ PTT ile gelen ürün gümrük vergili mi ?

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Aliexpressten aldığım ürün için bugün PTT den takip kodu geldi. Kapıda ek vergi çıkar mı ? İnternetteki gümrük vergisi sorgulamaya baktım 0 TL yazıyor o sistem doğru mu ?

Ukhozi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Emre taşçı
Aliexpressten aldığım ürün için bugün PTT den takip kodu geldi. Kapıda ek vergi çıkar mı ? İnternetteki gümrük vergisi sorgulamaya baktım 0 TL yazıyor o sistem doğru mu ?
Daha önce aliexpress'den 1 ürün aldım ve daha sonrasında vergi felan ödemedim. Durumlar üründen ürüne değişir mi bilmem.

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha önce aliexpress'den 1 ürün aldım ve daha sonrasında vergi felan ödemedim. Durumlar üründen ürüne değişir mi bilmem.
PTT ile gelirse ek vergili Aras la gelirse vergi yok diye bir şey söylüyorlardı

emirst20

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emir Süt
Ürünü satın alırken gümrük vergisini ekstra veriyorsun. Ek ödeme isteyemez PTT ki istemiyor zaten.

Can...

80+ Platinum
ürün nedir fiyatı nedir bende sipariş vereceğimde pek te içim ferah değil :D

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ürün nedir fiyatı nedir bende sipariş vereceğimde pek te içim ferah değil :D
Süpürge 250 TL vergi sıkıntı değilde evde olmuyorum genelde kapıya bırakmalarını istiyorum vergi varsa şubeyle uğraşmama gerekecek

Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Murat Onat
pttnin kendi takip sitesinde yazmıyorsa gümrük vergisi istemezler kapıda

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,725
İsim
Oğuz
Aliexpress siparişlerinde genelde vergi ödemezsin çünkü sipariş verirken zaten ödüyorsun. Çok pahalıysa ekstra olarak çıkabiliyor.

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
565
İsim
Muhammet Kürkçü
Süpürge 250 TL vergi sıkıntı değilde evde olmuyorum genelde kapıya bırakmalarını istiyorum vergi varsa şubeyle uğraşmama gerekecek
Ptt nin takip sayfasında 0 TL yazıyorsa çıkmaz ekstra vergi.

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Teşekkürler

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
808
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Aliexpress siparişlerinde genelde vergi ödemezsin çünkü sipariş verirken zaten ödüyorsun. Çok pahalıysa ekstra olarak çıkabiliyor.
Yanlış bilgi hocam . Ben hem aliexprese ödedim hemde ptt ye ayakkabı almıştım 200 TL ye 3 yıl once
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ptt gümrükten aldığın Ürünü almazsa vergi çıkmaz zaten . Aldığın urun gümrüğe gelip ptt teslim alırsa vergi ozaman belli olur

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,725
İsim
Oğuz
Yanlış bilgi hocam . Ben hem aliexprese ödedim hemde ptt ye ayakkabı almıştım 200 TL ye 3 yıl once
Dostum bilmeden neye göre yanlış bilgi diyorsun? Eğer sipariş ekranında vergili bir şekilde ödediysen vergi çıkmıyor.
Artık Aliexpress'de çoğu ürün vergili bir şekilde ödeniyor.

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
808
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Dostum bilmeden neye göre yanlış bilgi diyorsun? Eğer sipariş ekranında vergili bir şekilde ödediysen vergi çıkmıyor.
Artık Aliexpress'de çoğu ürün vergili bir şekilde ödeniyor.
Hocam deneyim önce konuşur. Ben hem aliexprese vergi ödedim. Geldiğin dede ayrı vergi ödedim. 3 yıl önce ama şimdi nasıldır bilmem . O gün bugündür aliexpres den birsey almiyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,267
Üyeler
141,111
Son üye
Bestrafer
Top Bottom