Neler Yeni

R3 1300x rtx 4060 sistemde Kasa çalışıyor fakat görüntü alamıyorum

titankeep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Okan Kaymaz
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır bu sorun ile uğraşıyorum
Başlangıçta ki sistemimin özellikleri;
A320m s2h anakart
Ryzen 3 1300x
8*2 xpg gammix d10 16 ram
Sapphire pulse itx RX 570 4gb
Sharkoon shp650v2 psu
Samsung 970 Evo plus SSD
Bu sistemde takılı olan RX 570 ara sıra siyah ekran veriyordu ve sonrasında görüntü vermiyordu ve bir şekilde yeniden görüntü aldığımda driver silinmiş oluyordu (eski driver yüklenmis olarak gözüküyor demiyorum tamamen siliniyordu) bir teknik servise gittiğimde bu servis bana anakartın arızalı olduğunu söyledi ve başka bir anakart aldım (Asus tuf b450 pro gaming )bu anakart ile de 2 hafta kadar sorun yaşamadım ama sonrasında yine aynı hatayı aldım ve ekran kartını da bir servise vermeye karar verdim. ekran kartını servise verdikten sonra bu sorun çözüldü fakat 2 ay kadar sonra başka bir sorun yaşadım yine ekran kartı driverı devre dışı kalıyordu ve kod41 hatası veriyordu (ayrıca olay görüntüleyicisinde amdwddmg isimli bir hata beliriyordu driver devre dışı kaldıktan sonra) ben de bu yüzden ekran kartı ömrünün dolduğunu düşündüm ve yeni bir ekran kartı almaya karar verdim. Rtx 4060 aldım 2 gün önce fakat bu kartda 2 gündür hiç görüntü alamadım CMOS reset yöntemini ramleri silgi ile silmeyi ve slotları değiştirmeyi denedim fakat sonuç 0 hiç bir sekilde görüntü alamıyorum. Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim 6 aydır yaşamadığım dert kalmadı.(Soracak olanlar için biliyorum işlemcim bu kart için yetersiz fakat maddi yönden zora girdim bu olaylar yüzünden. 1 ay kadar sonra başka işlemci alacağım.

Son düzenleme:

Asım Atlıhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Asım
PSU dan olabilir mi ?

titankeep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Okan Kaymaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PSU dan olabilir mi ?
Bu sistemi 2019 da hazır sistem olarak almıştım o hazır sistemde ki RX 570 powerboost ATX400r psu ile düzgün çalışıyordu. 2 sene kadar önce sharkoon shp650v2 ye geçtim ve dediğinizi önceden düşündüm ama yine atx400r ile de görüntü alamamıştım
Mesaj otomatik birleştirildi:

PSU dan olabilir mi ?
Ayrıca 650w psu ile rahat rahat görüntü almam lazım YouTube da pchocasi test etmişti düşük psu ile yüksek kart kullanıldığında yükte kapanması gerekir görüntü her türlü vermeli yani.

titankeep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Okan Kaymaz
Bir insan evladı yok mu bu kadar yazdık

Asım Atlıhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Asım
Hocam bu durumla karşılaşan ilk kişi herhalde sizsiniz. İşlemci ve Ram kaldı değişmeyen :)

titankeep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Okan Kaymaz
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular