Neler Yeni

R5 2600 RX 570 Kullanım Değerleri 0'a düşüyor ve fps drop giriyor

Rea11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Serdar Koca
Merhaba arkadaşlar, herkese iyi günler. Size sorunu anlatabileceğim en basit şekilde anlatmaya çalışacağım. Arkadaşlar şimdi oyundayım mesela bir anlık FPS drop yiyorum oyun 2 saniyelik tamamen gidiyor görüntü geldiğinde TP atmış gibi oluyorum. MSI Afterburner üzerinden baktığımda değerler şu şekilde oluyor. Görsel paylaşacağım fakat stabil olmadığı için aralıkları söylesem daha iyi olur diye düşünüyorum.

İşlemci kullanımı %60 civarı.
İşlemci sıcaklığı 52 derece.
Ekran kartı kullanımı %45 - 60 arası fakat 2 saniyede bir drop girdiği için kesin bir bilgi veremiyorum.
Ekran kartı sıcaklığı 50 derece.

Sistem
ASUS ROG STRIX RX 570 4 GB.
Ryzen 5 2600 12 çekirdek işlemci.
8 GB RAM.
480GB SSD.
550W PSU.
B450M k anakart.

MSI Afterburner üzerinden baktığımda bu drop yaşandığı an ekran kartı ve işlemci kullanımı %0'a çakılıyor tekrar eski haline geliyor fakat tam geldiğinde yine 0'a düşüyor yani 2 saniyede bir 0'a düşüyor ve bu sırada FPS düşmesi giriyor. Bir de Afterburner hatası mı sistem hatası mı bilmiyorum işlemcimin 12 çekirdeğinden sadece 2 tanesini kullanıyor SS'te de göreceksiniz zaten acaba bu yüzden olabilir mi? Yani çok araştırdım her şeyi denedim hiçbir sonuca varamadım. Stress testi yaptım. Edindiğim bilgiler ısıdan kaynaklı olmadığı çünkü Witcher'da bile en fazla 60 derece oluyor orada da drop yiyordum. RAM yüzünden olabileceğini düşünüyorum birkaç yerde PSU dediler ama nasıl etkileyebilir bilmiyorum. Gerçekten deneyebileceğim her şeyi denedim. Ama anlayamadım size sunuyorum belki yardımcı olabilecek birileri çıkar diye. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Ekler

• yardım.png
    yardım.png
    242.4 KB · Hit: 44
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
gökhan
Bu devirde 8gb ram kullanılamaz halde.Ben Bilgiseyarımı 12 Gb rame yükselttim Ve tüm sorunlarım çözüldü.Seninde yapman gereken ramini yükseltmek

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,146
Üyeler
140,779
Son üye
betrayalll
Top Bottom