Neler Yeni

Çözüldü✓ R5 3600 1660 Super sistem reset atıyor

2BORG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
berk
Merhaba arkadaşlar. 3 hafta önce aldığım bilgisayar oyun oynarken reset atıyor, neden kaynaklı olabilir?
BIOS güncel değil diye düşünerek güncelledim fakat güncelledikten sonra GTA 5'e girdikten 10 dk sonra atmaya başladı.
Tüm sürücüler güncel. RAM frekansını 3200'den 2133'e çektiğim zaman 10 dk sonra atma yapmıyor fakat reset atmıyacağından emin değilim çünkü BIOS'u güncellemeden önce oyunlarda (3200MHz iken ) 1-2 saat geçirdikten sonra reset attığı oluyordu. Anakartla ilgili bir problem midir? Lütfen yardımcı olun.
Anakart ve ram uyumlu değil sanırım Gigabyte ın sitesinden uyumlu ramler sayfasını bulamadım. Satın almadan önce çok araştırdım fakat her ram in her anakarta uyduğunu sanıyordum forumlarda bu tür yanlış bilgiler verilmişti ne yapmamı önerirsiniz ?

Sistem özellikleri.
Ryzen 5 3600.
Gigabyte GeForce GTX 1660 Super OC 6 GB.
Gigabyte B450M SH2 V2 3600 MHz anakart.
G.Skill 8 GB Ripjaws 3200 MHz RAM.
Seagate 480 GB Barracuda Q1 SSD.
Corsair Carbide serisi Spec Delta RGB 550W 80+ kasa.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba arkadaşlar. 3 hafta önce aldığım bilgisayar oyun oynarken reset atıyor, neden kaynaklı olabilir?
BIOS güncel değil diye düşünerek güncelledim fakat güncelledikten sonra GTA 5'e girdikten 10 dk sonra atmaya başladı.
Tüm sürücüler güncel. RAM frekansını 3200'den 2133'e çektiğim zaman 10 dk sonra atma yapmıyor fakat reset atmıyacağından emin değilim çünkü BIOS'u güncellemeden önce oyunlarda (3200MHz iken ) 1-2 saat geçirdikten sonra reset attığı oluyordu. Anakartla ilgili bir problem midir? Lütfen yardımcı olun.
Anakart ve ram uyumlu değil sanırım Gigabyte ın sitesinden uyumlu ramler sayfasını bulamadım. Satın almadan önce çok araştırdım fakat her ram in her anakarta uyduğunu sanıyordum forumlarda bu tür yanlış bilgiler verilmişti ne yapmamı önerirsiniz ?

Sistem özellikleri.
Ryzen 5 3600.
Gigabyte GeForce GTX 1660 Super OC 6 GB.
Gigabyte B450M SH2 V2 3600 MHz anakart.
G.Skill 8 GB Ripjaws 3200 MHz RAM.
Seagate 480 GB Barracuda Q1 SSD.
Corsair Carbide serisi Spec Delta RGB 550W 80+ kasa.
@Abdullah Hacıgül

Macaw

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
eray-erden
ram mhz den kaynaklı gibi duruyor 3000 mhz ye çekip ramleri tekrar deneyin
anakart voltaj yetmiyor olabilir

2BORG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
berk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Son düzenleme:

2BORG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
berk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ram mhz den kaynaklı gibi duruyor 3000 mhz ye çekip ramleri tekrar deneyin
anakart voltaj yetmiyor olabilir
(ÇÖZÜLDÜ) Hocam çok teşekkür ediyorum. Bu konuda problem yaşayan arkadaşlar ram i 3000 Mhz e çekip deneyebilirler. Pc artık reset atmiyor. Inşallah aynı problemi yaşayan arkadaşlar da bu konudan yararlanır. Teşekkürler...

Macaw

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
eray-erden
(ÇÖZÜLDÜ) Hocam çok teşekkür ediyorum. Bu konuda problem yaşayan arkadaşlar ram i 3000 Mhz e çekip deneyebilirler. Pc artık reset atmiyor. Inşallah aynı problemi yaşayan arkadaşlar da bu konudan yararlanır. Teşekkürler...
saolun yardımcı olduysam ne mutlu bana

Top Bottom