Neler Yeni

R5 3600 ideal sıcaklık değerleri

Murat G

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Murat
R5 3600 işlemcim var, şuan arkada oyun açık değil, opera tarayıcıdan bu yorumu yazıyorum, 70 derece. İşlemci alev alacak diye korkuyorum. Yük altında yani GTA 5 Roleplay(Fivem) oynadığım sırada 92 dereceyi gördüm. Yarın sıvı soğutma taktırmaya gidiyorum. Sizce sıcaklık değerleri stok fanın kalitesizliğine göre çok mudur?

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
R5 3600 işlemcim var, şuan arkada oyun açık değil, opera tarayıcıdan bu yorumu yazıyorum, 70 derece. İşlemci alev alacak diye korkuyorum. Yük altında yani GTA 5 Roleplay(Fivem) oynadığım sırada 92 dereceyi gördüm. Yarın sıvı soğutma taktırmaya gidiyorum. Sizce sıcaklık değerleri stok fanın kalitesizliğine göre çok mudur?
termal macun sürüldümü? fan düzgün takılımı? fan çalışıyormu?

Murat G

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Murat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
termal macun sürüldümü? fan düzgün takılımı? fan çalışıyormu?
Fan çalışıyor. Termal macunu sürüldü, bilgisayarcı gözümün önünde sürdü, belki kötü sürülmüştür. Tekrar soracağım. Eski işlemcim R3 3200G'ydi ve onun fanını taktı sıvı soğutma takacağı için. Ben neden eski işlemcinin fanını taktığnıı sorduğumda 'Zaten sıvı soğutma gelecek, sıkıntısı olmaz' dedi ve gönderdi. Yarın R5 3600'ün fanını alacağım ardından sıvı soğutma taktıracağım. Sıvı soğutma sonrasında sıcaklık düşüşü yaşar mıyım?
Mesaj otomatik birleştirildi:

R3 3200G ile R5 3600'ün fanının aynı stok fan olduğunu bildiğim için bende pek ses çıkarmadım.

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
Fan çalışıyor. Termal macunu sürüldü, bilgisayarcı gözümün önünde sürdü, belki kötü sürülmüştür. Tekrar soracağım. Eski işlemcim R3 3200G'ydi ve onun fanını taktı sıvı soğutma takacağı için. Ben neden eski işlemcinin fanını taktığnıı sorduğumda 'Zaten sıvı soğutma gelecek, sıkıntısı olmaz' dedi ve gönderdi. Yarın R5 3600'ün fanını alacağım ardından sıvı soğutma taktıracağım. Sıvı soğutma sonrasında sıcaklık düşüşü yaşar mıyım?

R3 3200G ile R5 3600'ün fanının aynı stok fan olduğunu bildiğim için bende pek ses çıkarmadım.
wraith prism alın? o daha iyi soğutuyor sanırım. yada SE-234 alın.

a gerçi sıvı soğutma alacakmışsınız gerek yok.

Murat G

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Murat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
wraith prism alın? o daha iyi soğutuyor sanırım. yada SE-234 alın.

a gerçi sıvı soğutma alacakmışsınız gerek yok.
240MM sıvı soğutma aldım, yarın taktırmaya gideceğim.

Alttakini okumadım o yüzden yazdım.

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
240MM sıvı soğutma aldım, yarın taktırmaya gideceğim.

Alttakini okumadım o yüzden yazdım.
hocam aman gözünüzün önünde ve dikkatli taksın. bu bilgisayarcılardan ne olacağı belli olmuyor. daha bu gün (çırağım bilgisayarcıda) ustam bişeler dedi dedi dedi adamdan 32gb ramli 1660ti lı i7 10. nesil laptopu 1tb ssdyi 4000tl ye aldı. antin kuntin bişey yapar arada bişeyler falan değiştirir aman dikkat edin

sordum ustaya RTX 2060 a 16000TL dedi. 3070'e ise 40000TL demişti.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,353
Üyeler
141,123
Son üye
wakhg
Top Bottom