Neler Yeni

r5 3600 soğutucu önerisi ve voltaj ayarlanmalı mı?

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Berkem Özevim
Dostlar ben b450m anakart r5 3600 işlemci kullanıyorum sisteme bir soğutucu alma niyetindeyim snowman t6 sizce uygun mudur ?

2. sorum snowman t6 nın içinden de termal macun çıkıyormuş kimisi o yeterli diyor kimisi Arctic Mx-4 2019 alınmasını öneriyor siz ne diyorsunuz

3. işlemci fazla voltaj veriyormuş sanırım bunu kendim sabit bir değere çekmeli miyim otomatikte bırakmak daha mı iyi olur?

4. ve son olarak https://hizliresim.com/kPPUoa ekteki fanı kasaya üst fan olsun diye takmayı düşünüyorum hem şık olur hem de fazladan soğutma işe yarar diye yorumlayabilir misiniz işe yarar mı?

Konu kirliliği olmaması için hepsini tek seferde sorayım dedim şimdiden teşekkürler

Ekler

• 1597513744648.png
    1597513744648.png
    703.4 KB · Hit: 56

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Dostlar ben b450m anakart r5 3600 işlemci kullanıyorum sisteme bir soğutucu alma niyetindeyim snowman t6 sizce uygun mudur ?
Kasanın marka modeli nedir?
2. sorum snowman t6 nın içinden de termal macun çıkıyormuş kimisi o yeterli diyor kimisi Arctic Mx-4 2019 alınmasını öneriyor siz ne diyorsunuz
İçerisindeki termal macun da aşırı kötü değil, ama yine de MX-4 2019 Edition alınması iyi olur.

COREXAR

80+ Silver
İlk olarak T6 Ultra cidden güzel soğutucu öneririm.
Bende almayı düşünüyorum.
MX-4 T6'nın yanına güzel gider bütçe varsa alabilirsin, yoksa da içindeki termal macunda kötü değil.

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Berkem Özevim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İlk olarak T6 Ultra cidden güzel soğutucu öneririm.
Bende almayı düşünüyorum.
MX-4 T6'nın yanına güzel gider bütçe varsa alabilirsin, yoksa da içindeki termal macunda kötü değil.

bütçe var hocam da içindekinin çöpe gitmesini istemedim sadece :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasanın marka modeli nedir?

İçerisindeki termal macun da aşırı kötü değil, ama yine de MX-4 2019 Edition alınması iyi olur.

kasa dark x force hocam yanlışıkla sildim mesajı

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
kasa dark x force hocam yanlışıkla sildim mesajı
Kasanın 154 mm CPU soğutucu uzunluk desteği var, T6 Ultra ise 155 mm, teorik olarak takamazsın.
Bu nasıl bir şanssızlık arkadaş :D.

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Berkem Özevim
Kasanın 154 mm CPU soğutucu uzunluk desteği var, T6 Ultra ise 155 mm, teorik olarak takamazsın.
Bu nasıl bir şanssızlık arkadaş :D.

Ciddi olamazsın ya 😞 yükseklik ayarı var tarzı bir şey görmüştüm forumlarda alçaltılamaz mı 1 cm

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Ciddi olamazsın ya 😞 yükseklik ayarı var tarzı bir şey görmüştüm forumlarda alçaltılamaz mı 1 cm
O fanların yüksekliği, bloğun kendisini alçaltamazsın.
Dediğim gibi bu teorik değer, belki aldıktan sonra takabilirsin, garanti veremem ama.

drgustav

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
gustav zappa
hocam ben de şuraya sıkıştırayım dark guardian kasaya t6 ultra sığar mı acaba

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Berkem Özevim
O fanların yüksekliği, bloğun kendisini alçaltamazsın.
Dediğim gibi bu teorik değer, belki aldıktan sonra takabilirsin, garanti veremem ama.

anladım hocam bulabilirsem aynı anakart ve kasaya deneyen birini araştırıcam diğer sorulara da bakabilir misin sana zahmet

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
anladım hocam bulabilirsem aynı anakart ve kasaya deneyen birini araştırıcam diğer sorulara da bakabilir misin sana zahmet
Valla o soğutucu ile o kasayı kullanan var mı bilmiyorum, bulursam söylerim.

DenizAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Deniz

4. ve son olarak https://hizliresim.com/kPPUoa ekteki fanı kasaya üst fan olsun diye takmayı düşünüyorum hem şık olur hem de fazladan soğutma işe yarar diye yorumlayabilir misiniz işe yarar mı?
Bütçeniz yeterliyse Mx-4 2019 Edition almalısınız bence.

Üst fan için de fotoğraftaki Snowman fan yerine linkteki fanı tavsiye ederim. Görünüşü ve aydınlatması daha iyi.

Birde ben yerinizde olsam alıp denerdim olmazsa iade edersiniz. Ben ilk T6 Ultra aldığımda mavi olanı almıştım ancak rengini beğenmeyip iade ettim. Yani iade alıyorlar. Tabi biraz da satın alacağınız yer ile ilgili ben Ramtech Bilgisayar'dan almıştım.

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Berkem Özevim
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,843