Neler Yeni

R5 3600 voltaj ve ısı değerleri

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Baran Akpınar
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Donanım
Arkadaşlar selam yeni bilgisayar aldım ve R5 3600 undervoltage uygulamaya çalıştım, AIDA64 kullanarak bir test yaptım aynı zamanda. Sıcaklık ve voltaj değerlerini sizinle paylaşmak yorumunuzu almak istedim. ASUS anakart kullanıyorum ve anakart da voltaj ayaralama yeri biraz garip geldi. Manuel butonu yok fakat +,- diye bir şey koymuşlar onunla biraz uğraştım. Voltaj değerini 1.1'e kadar çektim. GHz değerini ise 3.8 yaptım ne çok ne az. AIDA64 ile CPU RAM vs. %100 yükte çalıştırdım.
CPU sıcaklığı en fazla 82 dereceye ulaştı. %100 yük altında nasıl bir değer tam bilmiyorum ama sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum. Normal alanda yani boşta gezinirken ise sıcaklık değeri 53 oluyor genellikle. Şöyle düşündüm aslında oyun oynarken genellikle kullanımlar %100 olmuyor diye biliyorum.
Sistemi de şu şekilde yazayım belki bilmek istersiniz;
R5 3600
RTX 2060.
16 GB RAM 3000MHz.
Yeterli olacaktır sanırım şimdiden yanıt veren herkese teşekkürler, iyi günler diliyorum.

BarbaraPalvin

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,807
İsim
Umut
İlgilendiği Kategoriler
her şey
Arkadaşlar selam yeni bilgisayar aldım ve R5 3600 undervoltage uygulamaya çalıştım, AIDA64 kullanarak bir test yaptım aynı zamanda. Sıcaklık ve voltaj değerlerini sizinle paylaşmak yorumunuzu almak istedim. ASUS anakart kullanıyorum ve anakart da voltaj ayaralama yeri biraz garip geldi. Manuel butonu yok fakat +,- diye bir şey koymuşlar onunla biraz uğraştım. Voltaj değerini 1.1'e kadar çektim. GHz değerini ise 3.8 yaptım ne çok ne az. AIDA64 ile CPU RAM vs. %100 yükte çalıştırdım.
CPU sıcaklığı en fazla 82 dereceye ulaştı. %100 yük altında nasıl bir değer tam bilmiyorum ama sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum. Normal alanda yani boşta gezinirken ise sıcaklık değeri 53 oluyor genellikle. Şöyle düşündüm aslında oyun oynarken genellikle kullanımlar %100 olmuyor diye biliyorum.
Sistemi de şu şekilde yazayım belki bilmek istersiniz;
R5 3600
RTX 2060.
16 GB RAM 3000MHz.
Yeterli olacaktır sanırım şimdiden yanıt veren herkese teşekkürler, iyi günler diliyorum.
Yük altında 82 derece iyi bir değer.

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Baran Akpınar
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Donanım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bende öyle düşündüm ama %100 kullanımda test ediyoruz sonuçta ben oyun oynayacağım için hep %100 kullanım olmaz ve 75 derece fln olacağını düşünüyorum oyun oynarken. Birde bir şey sorucam 3.8 ghz 1.1 voltaj iyi mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

birde bir sıkıntı çıksa test esnasında kapanırdı sanırım. Voltaj az gelseydi

BarbaraPalvin

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,807
İsim
Umut
İlgilendiği Kategoriler
her şey
bende öyle düşündüm ama %100 kullanımda test ediyoruz sonuçta ben oyun oynayacağım için hep %100 kullanım olmaz ve 75 derece fln olacağını düşünüyorum oyun oynarken. Birde bir şey sorucam 3.8 ghz 1.1 voltaj iyi mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

birde bir sıkıntı çıksa test esnasında kapanırdı sanırım. Voltaj az gelseydi
4.2 GHz ve 1.1 Voltajda kullanıp sorun yaşamayanlar var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Baran Akpınar
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Donanım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Başka yanıtlayacak yokmu yav.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler