Neler Yeni

r5 5600 + THERMALRIGHT Peerless Assassin 120 SE Furmark testi

lprnkc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Alp Eren Akça
Başlıktaki donanımla furmark gpu+cpu testinde işlemci 85 derece görüyor. Kasada 3 giriş 2 egzoz fanı var. Bakımını yeni yapıp tekrar test ettim fakat değişen bir şey olmadı. Aynı sistem arkadaşımda var soğutucusu Thermalright assassin king 120 SE fakat onda maksimum 65 derece görüyor aynı testte. Bendeki kasa gt301 ondaki ap201 full mesh. Bu durum 20 derece etki eder mi? onun kasasında sadece bir tane egzoz fanı var.

d88204a1-1a27-4149-a8b5-62c66b90de7c.jpg

Palo DAYI

80+ Silver
mesh se herturlu farkeder dostum mesh on panel candır

Palo DAYI

80+ Silver
benimkinin de önü mesh fakat onun kasasının her yeri mesh
mantıkken gene farkeder sonucta heryerden hava alıyor ama macunun kalıtesındende olabılır sızınkı fazla ısınmız gıbı

alovra

80+ Bronze
benim 5600x 120w çekerken 72 derece idi max thermal grizzly 12.5kw kullanıyordum
Mesaj otomatik birleştirildi:

kasada yarı mesh tek egzos fan

lprnkc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Alp Eren Akça
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
benim 5600x 120w çekerken 72 derece idi max thermal grizzly 12.5kw kullanıyordum

kasada yarı mesh tek egzos fan
ben de thermalright tf7 kullandım 12.8 fakat durum böyle

Evet farkeder ama bu kadar olcağını sanmıyorum. Fanlar doğru takıldı mı ? Yönleri
Böyle olacak şekilde taktım. ayaklar nereye bakıyorsa akış da o tarafa doğru diye biliyorum. sigara testi de öyle söylüyor ama sıcaklık normal gelmiyor
d88204a1-1a27-4149-a8b5-62c66b90de7c.jpg

mantıkken gene farkeder sonucta heryerden hava alıyor ama macunun kalıtesındende olabılır sızınkı fazla ısınmız gıbı
kasanın her yeri açık test ettiğimde de 4-5 derece düşüş oluyor sadece

alovra

80+ Bronze
termal macunu yayıyormusunuz biliyorsunuzdur zaten bunlarıda aklıma hiç bişey gelmedi malesef termal macunnun orjinal olduğuna eminsiniz demi

egecabbar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Ege

Böyle olacak şekilde taktım. ayaklar nereye bakıyorsa akış da o tarafa doğru diye biliyorum. sigara testi de öyle söylüyor ama sıcaklık normal gelmiyor
Alıntıyı görüntüle

kasanın her yeri açık test ettiğimde de 4-5 derece düşüş oluyor sadece
Ortadaki fanı doğru taktığına emin misin ? O işlemcide o kasada ben stok soğutucuyla o dereceleri görüyordum

lprnkc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Alp Eren Akça
termal macunu yayıyormusunuz biliyorsunuzdur zaten bunlarıda aklıma hiç bişey gelmedi malesef termal macunnun orjinal olduğuna eminsiniz demi
direkt soğutucuyla gelen macundu fakat farklı bir macunla daha deneyeceğim. Bios fan ayarlarına da baktım fakat oradan yapabileceğim çok bir şey yok sanırım.

Ortadaki fanı doğru taktığına emin misin ? O işlemcide o kasada ben stok soğutucuyla o dereceleri görüyordum
soğutucu bloğa doğru üflemeleri gerekiyor diye o şekilde taktım. youtubeda da öyle takıyorlar.

egecabbar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Ege
direkt soğutucuyla gelen macundu fakat farklı bir macunla daha deneyeceğim. Bios fan ayarlarına da baktım fakat oradan yapabileceğim çok bir şey yok sanırım.

soğutucu bloğa doğru üflemeleri gerekiyor diye o şekilde taktım. youtubeda da öyle takıyorlar.
Ortadaki fan ramlerin o taraftaki fanla aynı yöne tıpa tıp bakmalı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,948
Üyeler
141,367
Son üye
m.yasir
Top Bottom