Neler Yeni

Rehber RAM Çipleri Tier List DDR4

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,888
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Hynix C-die Çip 1.5V kaldırabilir mi?
Geçen gün 1.35V CL16 3000 MHz den 1.45V Cl18 4200 MHz'ye overclockladım ramleri zevkine 5000 denemek istiyorum olur mu diye :D
Denemelik verilebilir.

kadirv

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kadir Koyutürk
Denemelik verilebilir.

'' With modern XMP kits now launching at up to 1.5V on DDR4, this is still quite tame and most DIMM's will be perfectly fine with even bare minimum airflow at this voltage. Now ,Use common sense, and try to avoid going over 1.55v for 24/7 vDIMM and you should be fine. ''

'' Modern XMP kitlerinin DDR4'te 1,5V'a kadar başlatılmasıyla bu hala oldukça güvenli ve çoğu DIMM, bu voltajda minimum hava akışıyla bile mükemmel şekilde çalışacaktır. Şimdi, Sağduyulu davranın ve 7/24 vDIMM için 1,55v'nin üzerine çıkmaktan kaçının; sorun olmaz. ''

Senden cevap beklerken Forumlar da geziyordum, karşıma böyle bir rehber çıktı ve bu bölümü dikkatimi çekti ,
ve rehberi hazırlayan modern kitler de 1.5V , 7/24 kötü hava akışın da bile sorun olmaz demesi kafamı iyice karıştırdı üstüne üstelik herif
37 ns'ye kadar düşebilmiş hayret ettim. denemelik yapmadan ziyade fazlasını istemem RAMleri yakarmı diye düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Denemelik verilebilir.
40 ns civarına iniceksem 4000 MHz de takılırım bir sorun yok açıkçası :D

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,888
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)

'' With modern XMP kits now launching at up to 1.5V on DDR4, this is still quite tame and most DIMM's will be perfectly fine with even bare minimum airflow at this voltage. Now ,Use common sense, and try to avoid going over 1.55v for 24/7 vDIMM and you should be fine. ''

'' Modern XMP kitlerinin DDR4'te 1,5V'a kadar başlatılmasıyla bu hala oldukça güvenli ve çoğu DIMM, bu voltajda minimum hava akışıyla bile mükemmel şekilde çalışacaktır. Şimdi, Sağduyulu davranın ve 7/24 vDIMM için 1,55v'nin üzerine çıkmaktan kaçının; sorun olmaz. ''

Senden cevap beklerken Forumlar da geziyordum, karşıma böyle bir rehber çıktı ve bu bölümü dikkatimi çekti ,
ve rehberi hazırlayan modern kitler de 1.5V , 7/24 kötü hava akışın da bile sorun olmaz demesi kafamı iyice karıştırdı üstüne üstelik herif
37 ns'ye kadar düşebilmiş hayret ettim. denemelik yapmadan ziyade fazlasını istemem RAMleri yakarmı diye düşünüyorum.

40 ns civarına iniceksem 4000 MHz de takılırım bir sorun yok açıkçası :D
İntelde NS inmek daha kolay. TREFI vb ayarları var ben intelden çok anlamıyorum deneme şansım olmadı hiç.

predator

80+ Silver

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,888
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)

kadirv

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kadir Koyutürk
İntelde NS inmek daha kolay. TREFI vb ayarları var ben intelden çok anlamıyorum deneme şansım olmadı hiç.
Evet tREFI ayarı manuel olarak yapılıyormuş intel tarafında , NS farkı yaratan büyük bir faktörmüş.
4000 Mhz cl16 değerlerine nasıl ulaşırım diye araştırıyorum şuan, becerebilirsem buraya atarım.

predator

80+ Silver
Çipi ne? Crucial ballistix alırdım ben bunun yerine. Daha emin olmak adına. Sanırım sen bunu kullanıyorsun.
evet ben kullanıyorum ne kadar iiy olduğunu merak ettim ona göre 2x8 yapabilirim fiyatı yüksek bir ram.

kadirv

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kadir Koyutürk
Bir sorum vardı bakarsan mutlu olurum, Samsung E-die nasıl ?
Hynix çipini kullanıyordum normal de ama tek slottu 8GB'ı 16GB yapmak için aynı üründen sipariş verdim.
Oda Samsung 4GB E-die çıktı ama Bendeki ,
Hynix 8GB C-die diye geçiyor.
Buradaki 4GB ve 8GB mevzusu önemli mi?
Çünkü, overclock yapamıyorum.
XMP profili açılıyor 2'si aynı anda takılıyken ama önceki hynix için yaptığım ayarlar 2 sine uymuyor, farklı çipli olmalarından dolayı farklı bir ayar mı bulmam lazım? Çünkü Bios ekranını geçiyorum fakat windows tam açılacakken siyah ekrana düşüyor

Samsung.
1631178305789.png

Hynix.
1631178536706.png

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,888
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Bir sorum vardı bakarsan mutlu olurum, Samsung E-die nasıl ?
Hynix çipini kullanıyordum normal de ama tek slottu 8GB'ı 16 yapmak için aynı üründen sipariş verdim.
Oda Samsung 4GB E-die çıktı ama Bendeki ,
Hynix 8GB C-die diye geçiyor , sorun şurda , overclock yapamıyorum.
XMP profili açılıyor 2'si aynı anda takılıyken ama önceki hynix için yaptığım ayarlar 2 sine uymuyor, farklı çipli olmalarından dolayı farklı bir ayar mı bulmam lazım?

Samsung.
Alıntıyı görüntüle

Hynix.
Alıntıyı görüntüle
Önceki ayarlarınız ne idi?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,888
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Hynix de 16-22-22-22-36 3800MHz 1.44V du
açılmıyor diye 3600 MHz'ye düştüm sonra clyi 18 yaptım ama hep aynı, tam açılacak pat siyah ekran :D
Hynix olanı çıkarın. Aynı ayarı tek başınayken e die içinde deneyin.

kadirv

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kadir Koyutürk
Hynix olanı çıkarın. Aynı ayarı tek başınayken e die içinde deneyin.
Hayır, olmuyor.
Hynix de overclock işlemi çok rahattı ama, Samsung da sadece Xmp de açabildim.
Daha uzun uzun uğraşmadım ama Samsung biraz yorucak gibi.

Micron: Bulması kısmen çok kolaydır. Crucial belleklerin %90' ı Micron çiplidir. Ülkemizde olmayan bazı modeller Samsung B-Die. Crucial, Micron' un alt markasıdır.

E-Die/J-Die Ortalamanın üstünde frekans ve ortalamanın biraz altında gecikmeler
Bu micronu biraz araştırmam lazım full deneme yanılma ile gidersem işim zor gibi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,257
Üyeler
140,795
Son üye
kzuddr
Top Bottom