Neler Yeni

Ram Değiştirdim mhz yükseltme

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,754
İsim
Emre Zengin
200 200 gidiyor seçenekler hocam küsüratlı yoktu hiç
Tamam o zaman böyle kalsın hocam. Normalde 6600 MHz'de çalışması gerekirdi. Arada sırada BIOS güncellemelerini kontrol et hocam. Yenisi geldikçe DOCP'yi açarak 6600 MHz de sorun çıkarıp çıkarmayacağına bak. DDR5'te sistem halen oturmadı çünkü.

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Yavuz Güneş
Tamam o zaman böyle kalsın hocam. Normalde 6600 MHz'de çalışması gerekirdi. Arada sırada BIOS güncellemelerini kontrol et hocam. Yenisi geldikçe DOCP'yi açarak 6600 MHz de sorun çıkarıp çıkarmayacağına bak. DDR5'te sistem halen oturmadı çünkü.
şuan yine biosa giremiyorum dakikalardır uğraşıyorum display bağlıydı olmadı hdmi denedim yine olmuyor bütün olumsuzluklar beni buluyor bugün

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,754
İsim
Emre Zengin
şuan yine biosa giremiyorum dakikalardır uğraşıyorum display bağlıydı olmadı hdmi denedim yine olmuyor bütün olumsuzluklar beni buluyor bugün
Normalde iki kablodan birini takınca gelmesi gerekirdi post ekranı. Bu sorun kablo değiştirince düzeliyordu. Şuan hangisi takılı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Yavuz Güneş
Normalde iki kablodan birini takınca gelmesi gerekirdi post ekranı. Bu sorun kablo değiştirince düzeliyordu. Şuan hangisi takılı?
şuan hdmi taktım yine yeniden başlattım olmadı kapattım fişi ve psu güç tuşunu kapadım bir süre bekledim fişi psu yu açıp tekrar denedim olmadı
Mesaj otomatik birleştirildi:

direkt oturum açma ekranı geliyor şifreyi giriyorum açılıyor pc ama tuf gaming logosu gelmiyor direkt açılıyor

yeniden başlattım F2 ve Delete tuşlarına hızlı hızlı bas çek yaptım biosa girebildim sonunda

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,754
İsim
Emre Zengin
şuan hdmi taktım yine yeniden başlattım olmadı kapattım fişi ve psu güç tuşunu kapadım bir süre bekledim fişi psu yu açıp tekrar denedim olmadı

direkt oturum açma ekranı geliyor şifreyi giriyorum açılıyor pc ama tuf gaming logosu gelmiyor direkt açılıyor
Onun tam çözümünü bilmiyorum anakart üstünden BIOS'u sıfırlarsan BIOS'a erişebilirsin. Bilgisayarı kapat, PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. bir şey takılıysa onları da çıkar. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra CLRTC yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri takıp sistemi çalıştır. Eğer önemli bir işin yoksa bence uğraşmana gerek yok ayarlar bu şekilde kalsın.
Ekran Görüntüsü (35).png

adral

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
a a
6000 mhzde dene. 6200 ve yukarısı şans işi o işlemciler için

windowsdan biosa da şöyle girebilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Yavuz Güneş
Onun tam çözümünü bilmiyorum anakart üstünden BIOS'u sıfırlarsan BIOS'a erişebilirsin. Bilgisayarı kapat, PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. bir şey takılıysa onları da çıkar. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra CLRTC yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri takıp sistemi çalıştır. Eğer önemli bir işin yoksa bence uğraşmana gerek yok ayarlar bu şekilde kalsın. Alıntıyı görüntüle
şimdide cs2 de kapanıyor ölüm maçı giriyorum biraz oynuyorum kapanıyor kendiliğinden valorant da bir sorun yaşamadım

pc yi pazartesiden beri kullanıyorum bana geldiği şekilde eski ramleriyle bir sorun yaşamamıştım bugün olan bir sorun neden olabilir

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,754
İsim
Emre Zengin
şimdide cs2 de kapanıyor ölüm maçı giriyorum biraz oynuyorum kapanıyor kendiliğinden valorant da bir sorun yaşamadım

pc yi pazartesiden beri kullanıyorum bana geldiği şekilde eski ramleriyle bir sorun yaşamamıştım bugün olan bir sorun neden olabilir
CS 2 de mi kapandı bu saate kadar hocam sadece?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,067
Üyeler
157,473
Son üye
devilofthenight
Top Bottom